افتتاح رسمی شبکه «نسیم» در روز میلاد حضرت زهرا(س)

شبکه تلویزیونی «نسیم» که در حال حاضر پخش آزمایشی خود را سپری می‌کند، قرار است از روز یکشنبه ۳۱ فروردین همزمان با میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) با افتتاح رسمی به کار خود ادامه دهد. به گزارش خبرگزاری فارس، چگونگی برگزاری مراسم افتتاحیه این شبکه هنوز مشخص نشده است و معلوم نیست کدام یک از مقامات ارشد کشور در آن حضور خواهند داشت.
شبکه نسیم در روز ۲۶ شهریور ۱۳۹۲ در تهران و از ۱۵ مهر ماه در سراسر کشور آغاز به کار کرد و مخصوص طنز است. نسیم مخفف چهار کلمه «نشاط، سرگرمی، یادها و مسابقه» است. این شبکه به جمع شبکه‌های بیست‌گانه تلویزیون سیمای جمهوری اسلامی ایران پیوست و از گیرنده‌های دیجیتال قابل دریافت شد. این شبکه از ۱۵ مهر ماه پخش آزمایشی خود را آغاز کرد. یکی از بخش‌های اصلی که برای شبکه نسیم طراحی شده، پخش فیلم‌های مخاطبان علاقه‌مند از این شبکه است. شبکه نسیم برای ترغیب علاقه‌مندان به منظور ارسال فیلم هایشان، از حضور بازیگران طنز نظیر جواد رضویان، امیرحسین رستمی، بهنوش بختیاری، مهران غفوریان، رامبد جوان، مرجانه گلچین، شهره لرستانی، رضا داوودنژاد، سحر ولد بیگی، بهمن هاشمی و… بهره برده است. این بازیگران در آیتم‌های کوتاه خطاب به مخاطبان این شبکه نحوه انتخاب و ارسال فیلم‌هایشان را عنوان می‌کنند.

افتتاح شبکه نسیم

گفتنی است برخلاف افتتاح های گذشته شبکه های دیجیتال ، این بار افتتاح شبکه نسیم با آغاز پخش برنامه های تولیدی شبکه در حیطه طنز و سرگرمی همراه می شود .

از برنامه های تولیدی خبرساز شبکه جدید سیما مجموعه طنز گفتگو محور رضا رشید پور می باشد که بعنوان سورپرایز اولین میهمان برنامه رییس جمهور دولت اعتدال خواهد بود .

پیش از این ۷ تاریخ جهت افتتاح رسمی این شبکه اعلام شده بود که بعلت عدم آمادگی فرستنده های استانی به تعویق افتاد .

هنوز شیوه سراسری شدن شبکه مشخص نمی باشد در حالی که در برخی استانها این شبکه قرار است در قالب فرستنده سوم روی آنتن برود، در برخی استانها جایگزینی با شبکه آی فیلم یا دو شبکه خبری غیر فارسی از گزینه های روی میز معاونت فنی صدا و سیما می باشد.