افراطی‌ترین کابینه صهیونیست‌‌ها تشکیل می‌‌شود

افراطی‌ترین کابینه صهیونیست‌‌ها تشکیل می‌‌شود

جهان > غرب آسیا – موشه یعلون وزیر جنگ رژیم صهیونیستی صبح دیروز در نوشته‌ای که آن را در شبکه‌‌های اجتماعی منتشر نمود، با اعلام استعفایش دلیل این کار را بی‌اعتمادی به بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اعلام نمود.

یعلون که از همحزبی‌های بنیامین نتانیاهوست نوشت: صبح امروز به نخست‌وزیر گفتم به‌دلیل نحوه رفتار او در تحولات اخیر و به‌خاطر عدم‌اعتماد به او، از سمت خود در دولت و همچنین نمایندگی کنست استعفا می‌دهم و برای مدتی از زندگی سیاسی دوری می‌کنم. او ساعتی بعد از اعلام استعفا در سخنانی در مقر ارتش رژیم صهیونیستی در تل‌آویو گفت: افراطی‌‌ها کنترل اسرائیل را به‌دست گرفته‌اند. او گفت که قصد ندارد برای همیشه از سیاست کناره‌گیری کند و در آینده برای به‌دست گرفتن رهبری اسرائیل به صحنه رقابت سیاسی برمی‌گردد.

استعفای وزیرجنگ رژیم صهیونیستی بعد از آن صورت می‌گیرد که در روزهای اخیر اخباری درباره همایه نتانیاهو با حزب تندروی «اسرائیل خانه ما» منتشر شد. رسانه‌های این رژیم نوشتند که قرار است آویگدور لیبرمن رهبر این حزب تندرو به وزارت جنگ منصوب شود. این حزب در پارلمان ۱۲۰نفره رژیم صهیونیستی ۶کرسی دارد. حزب لیکود نتانیاهو ۶۱کرسی دارد و این همایه جناح نتانیاهو را تقویت می‌کند. دولت ائتلافی نتانیاهو از ۵حزب تشکیل شده و حالا با پیوستن لیبرمن، راستگراترین دولت رژیم صهیونیستی شکل خواهد گرفت.

جناح راست صهیونیست‌‌ها به نسبت حزب کارگر علیه فلسطینی‌‌ها سختگیری بیشتر و سیاست‌های افراطی‌تری را اتخاذ می‌کند. از سوی دیگر حذف یعلون از کابینه نتانیاهو روابط دولت او با متحدان آمریکایی و اروپایی‌اش را سردتر از گذشته خواهد کرد. یکی از موارد اختلاف اخیر میان نتانیاهو و وزیرجنگش که اکنون استعفا کرده، نحوه برخورد با نظامیانی بوده که به سمت فلسطینی‌‌ها شلیک مستقیم به قصد کشتن انجام می‌دهند. یعلون بر وارد کردن اتهام جنایی علیه این نظامیان تأکید داشت اما نتانیاهو خواستار برخورد آسان با این نظامیان بوده‌است.