افزایش آمار خودکشی بین سربازان آمریکایی

گزارش جدید ارتش آمریکا از افزایش آمار خودکشی بین نیروهای آمریکایی حکایت می‌کند.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نوشته‌ی روزنامه‌ی الخلیج -چاپ امارات متحده عربی- شبکه خبری سی ان ان آمریکا با ارایه گزارشی از ارتش این کشور اعلام کرد که آمار خودکشی در بین سربازان آمریکایی افزایش یافته و این موضوع نگرانی مقامات مسوول آمریکایی را فراهم آورده است.


بر اساس این گزارش شرایط سخت و دشوار عملیات‌های نظامی این نیروها، مشکلات حقوقی و مالی و محل نامناسب سربازان آمریکایی (عراق و افغانستان) انگیزه‌ی اصلی آنها برای خودکشی است.


این گزارش حاکی از آن است که طی سال ۲۰۰۳، ۷۹ سرباز آمریکایی در سال ۲۰۰۵، ۸۸ سرباز در سال ۲۰۰۶،‌ تا آغاز سال ۲۰۰۷ نیز ۹۹ سرباز آمریکایی دست به خودکشی زده‌اند که این آمار در تاریخ ارتش آمریکا طی ۲۶ سال گذشته بی‌سابقه بوده است.


این گزارش هم چنین نشان می‌دهد که یک چهارم از این خودکشی‌ها بین سربازان آمریکایی مشغول به خدمت در عراق و افغانستان روی داده است.


از سوی دیگر ارتش آمریکا روز پنجشنبه با صدور بیانیه‌ای از کشته شدن دو سرباز آمریکایی و مجروح شدن شش تن دیگر در درگیری‌ها در شمال بغداد خبر داد.


به این ترتیب آمار نظامیان کشته شده‌ی آمریکایی از آغاز جنگ آمریکا علیه عراق (ماه مارس ۲۰۰۳ تاکنون) به ۳۶۹۶ تن رسید که ۴۶ تن از آنها از آغاز ماه اوت تاکنون کشته شده‌اند.


از سوی دیگر ژنرال کارتر هام، رییس دفتر عملیات ستاد مشترک ارتش آمریکا اعلام کرد که این کشور قصد دارد تعداد نیروهایش را در عراق به ۱۷۱ هزار نیرو افزایش دهند.


وی با اشاره به عملیات جایگزینی نیروها طی ماه پاییز گفت: احتمال می‌رود تعداد نیروهایمان در آن زمان به ۱۷۱ هزار تن افزایش یابد اما در صورت هر گونه تصمیم سیاسی برای کاهش نیروهای آمریکای در عراق در این مورد نیز تغییراتی ایجاد خواهد شد.