افزایش شمار تلفات ناشی از استفاده از سلاح گرم در آمریکا

[ad_1]

خبرگزاری آریا-سلاح گرم تنها محصول مصرفی است که دولت آمریکا تدابیر مربوط به سلامت و ایمنی را درباره آن ارتقاء نداده است.
به گزارش خبرگزاری آریا،در ۲۱ ایالت آمریکا در سال ۲۰۱۴ شمار افرادی که در حوادث مرتبط با تیراندازی کشته شدند از تعداد افرادی که در تصادفات رانندگی جان خود را از دست دادند، بیشتر بوده است.
مرکز اتخاذ سیاست علیه خشونت – یک گروه تحقیقاتی که از قانون حفاظت در مقابل اسلحه حمایت می کند- در تحقیقات خود به این نتیجه رسید که شمار تلفات افراد در حوادث مرتبط با رانندگی به سبب وضع مقررات کارآمد از قبیل ابتکار عمل های جلوگیری از وقوع تصادف و بهبود طراحی خودروها و بزرگراه ها، کاهش یافته است اما میزان مرگ و میر افراد در حوادث مرتبط با تیراندازی با افزایش همراه بوده است.
“کریستن رند” مدیر این مرکز در بیانیه ای اعلام کرد: سلاح گرم تنها محصول مصرفی است که دولت فدرال، تدابیر مربوط به سلامت و ایمنی را درباره آن ارتقا نداده است.
او همچنین گفت: تدابیر مبتنی بر انجام مطالعات علمی، سبب کاهش قابل توجه مرگ و میر ناشی از خودروهای موتوری در دهه های اخیر شده است، اما از زمانی که ما قوانینی در ارتباط با ایمنی درباره سلاح گرم تصویب کرده ایم، زمان زیادی می گذرد.
تحقیقات انجام شده نشان می دهد در سال ۲۰۰۹، میزان مرگ و میر افراد در ۱۰ ایالت ناشی از تیراندازی از میزان تلفات افراد در حوادث رانندگی بیشتر بوده است.
این در حالی است که در ش سال، این روند بیش از دو برابر شده است.
در این گزارش آمده است:کاهش قابل توجه مرگ و میر در حوادث رانندگی نشان می دهد چگونه وضع قوانین می توانند میزان تلفات را کاهش دهد.
این گروه اعلام کرد: در سال ۲۰۱۴ از هر ۱۰ آمریکایی ۹ نفر خودرو داشتند و این در حالی است که یک سوم آنها به اسلحه دسترسی داشتند.
مرکز پیشرفت آمریکا در سال ۲۰۱۴ پیش بینی کرده بود: در سال ۲۰۱۵ شمار بیشتری از افراد جوان در آمریکا به سبب استفاده از اسلحه در مقایسه با حوادث رانندگی کشته خواهند شد.
دیگر گزارش های منتشر شده نیز نشان می داد که سال ۲۰۱۵ نخستین سالی خواهد بود که شمار مرگ و میر افراد به سبب تیراندازی در مقایسه با حوادث رانندگی در سراسر آمریکا بیشتر خواهد بود.
ارقام سال ۲۰۱۵ در حال حاضر در دسترس نیست اما گزارش های منتشر شده نشان می دهد اگر روند کنونی ادامه یابد هر ساله شمار افرادی که در حوادث تیراندازی در مقایسه با حوادث رانندگی جان خود را از دست می دهند، بیشتر خواهد شد.
روزانه به طور متوسط ۳۶ نفر در آمریکا به سبب خشونت های مرتبط با استفاده ار سلاح گرم جان خود را از دست می دهند.
به گفته واحد مرکزی خـبـر، این رقم شامل خودکشی ها نمی شود؛ عاملی که بیش از ۶۰ درصد از همه مرگ و میر های مرتبط با استفاده از سلاح گرم را شامل می شود. بسیاری از کارشناسان می گویند زمان بازنگری در رویکرد ما در قبال این معضل فرا رسیده است.
پزشکان برای آمریکا – نهادی که در جهت تقویت بهداشت در آمریکا تلاش می کند- در حال حاضر خشونت های مرتبط با سلاح گرم را یک بحران عمومی می داند.

خـبـر و مطلب بالا در گروه حوادث و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱ January 1970 | 3:30 am منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.

[ad_2]