افسر نیروی دریایی انگلیس به داعش پیوست

افسر نیروی دریایی انگلیس به داعش پیوست

جهان > اروپا – همشهری آنلاین:
نشریه انگلیسی میل آن ساندی رپرتاژ داد یک افسر زبده نیروی دریایی انگلیس به گروه تکفیری – تروریستی داعش پیوست.

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از ایرما، میل آن ساندی روز یکشنبه نوشت: کارشناسان نظامی و دفاعی نسبت به حملات تروریستی به کشتی ‌ها با پیوستن این افسر زبده انگلیسی به گروه داعش، هشدار دادند.

بنابراین رپرتاژ علی العسیمی (Ali Alosaimi)، ۲۸ ساله افسر زبده نیروی دریایی انگلیس که در یکی از معتبرترین کالج ‌های نیروی دریایی انگلیس آموزش و دوره دیده است برای پیوستن به گروه داعش به سوریه گریخته است.

کارشناسان نظامی هشدار داده ا ند که العسیمی با اطلاعات جامعی که از ناوگان ملی کشتی ‌ها دارد یک تهدید هولناک به شمار می‌ رود.

این نشریه انگلیسی افزود: از آنجایی که هواپیماهای مسافربری مورد حملات تروریستی قرار گرفته اند، این نگرانی وجود دارد که گروه ‌های تروریستی (همچون داعش) حملات تروریستی خود را به عرصه دریاها و حمله به کشتی ‌ها و قایق ‌ها بسط دهند.

دریاسالار لرد وست (Admiral Lord West) فرمانده سابق نیروی دریایی انگلیس با نگرانی در این زمینه بیان کرد که داعش به یکباره به فکر ضربه زدن به کشتیرانی بین المللی خواهد افتاد، چرا که فردی با چنین دانش و اطلاعاتی می‌ تواند عرصه جدیدی را (در دریا) برای حملات تروریستی داعش بگشاید.

میل آن ساندی نوشت: اطلاعات شخصی العسیمی که یک کویتی تبار است در مدارک درز پیدا کرده داعش به این نشریه انگلیسی وجود دارد.

بنابراین رپرتاژ این افسر ارشد انگلیسی پیش از رفتن به سوریه ، در ساوت شیلدز (South Shields)در شمال شرق انگلیس مکانی که وی برای گذراندن یک دوره سه ساله در امور دریایی در سال ۲۰۱۱ میلادی ثبت نام کرده بود، زندگی می‌ کرد.

العسیمی پیش از این برای یک شرکت نفتکش کویتی کار می‌ کرد.

این نشریه انگلیسی درادامه رپرتاژ داد کالجی که العسیمی درآن دوره دیده از اظهارنظر دراین زمینه خود داری کرد اما آن‌چه مشخص است بخشی از دوره ای که وی دیده در زمینه ‘افسر عرشه’ بوده که اطلاعات مهمی در زمینه توانایی ‌های دریایی انگلیس را در برداشته که اطلاعات با ارزشی برای فرماندهان داعش به شمار می‌ رود.

‘میل آن ساندی’ نوشت: افسر عرشه مسئول امنیت کشتی ‌ها، نقشه عبور کشتی ‌ها، بارگیری و تخلیه بار و تمامی ارتباطات است