افشین قطبی و زمزمه های بازگشت به پرسپولیس

افشین قطبی پس از سه هفته حضور در استرالیا به تازگی به دبی برگشته تا در آرامش این شهر حاشیه خلیج فارس بتواند آینده‌ی جدیدش را انتخاب کند.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درحالی که پس از جدایی افشین قطبی از باشگاه پرسپولیس هم‌چنان اخبار مرد قهرمان فصل قبل پرسپولیس جزو پرمخاطب‌ترین خبرهای حاشیه‌ای فوتبال ایران است، به تازگی “قطبی” پس از حضوری سه هفته‌ای در استرالیا به دبی بازگشته است. درحالی که گفته می‌شد قطبی در مدت حضورش در استرالیا دیداری با پیم فربیک سرمربی تیم ملی استرالیا نداشته اما، او در این مدت میهمان فربیک بوده و این دو هر روز باهم دیدار داشته‌اند. حتی قطبی با پیشنهاد فربیک برای حضور در تیم ملی استرالیا مواجه شده که البته پاسخ او به این پیشنهاد همان بود که در گذشته آن را اعلام کرده بود:”من سال ها برای حضور روی نیمکت یک تیم به عنوان نفر اول تلاش کرده‌ام و دیگر نمی‌خواهم نفر دوم باشم.”هر چند جواب قطبی به پیشنهاد فربیک احتمال حضور او بر روی نیمکت استرالیا را به صفر رساند اما، بعید نیست که همین روزها قطبی به عنوان سرمربی یکی از تیم های باشگاهی آسیایی انتخاب شود. فعلا که دو تیم اماراتی و یک تیم ژاپن به قطبی پیشنهاد داده‌اند اما، سرمربی سابق پرسپولیس به دلیل شرایطی که در تیم های عربی وجود دارد، نسبت به قبول پیشنهاد یکی از دو تیم امارات تردید دارد و پیشنهاد تیم ژاپن هم چندان دندان گیر نبوده است. با این حال شایعه بازگشت قطبی به پرسپولیس خبری است که این روزها در رسانه‌های مختلف مطرح می‌شود.


اتفاقی که با توجه به جمع بندی همین رسانه‌ها درگمانه زنی‌هایشان برای بازگشت قطبی به پرسپولیس این روزها بیشتر از گذشته به واقعیت نزدیک‌تر شده است هر چند که مدیر برنامه‌های قطبی در گفت وگو با ایسنا این خبر را به گونه‌ای حرفه‌ای رد می‌کند:” از من پرسیده شد که آیا قطبی به پرسپولیس بر می‌گردد که من هم گفتم در باشگاه پرسپولیس و فوتبال ایران به روی قطبی باز است و اگر مذاکره‌ای انجام شود، قطبی حتما به این پیشنهاد فکر می‌کند چون به مردم ایران و پرسپولیس علاقمند است اما، تا به حال صحبتی از سوی باشگاه پرسپولیس با من و یا قطبی انجام نگرفته است.”


به هر حال با وجود تکذیب گفت و گوی پرسپولیس با افشین قطبی این شایعه به صورت جدی مطرح است که برخی نمایندگان باشگاه با قطبی مذاکراتی را انجام داده‌اند تا در صورت به بن بست رسیدن گفت و گو هایشان با گزینه های موجود، سراغ گزینه ای بروند که دم دست‌ترین فرد برای پرسپولیس است. با این حال پاسخ قطبی می‌ماند که کلیدی ترین مساله برای حضور دوباره او روی نیمکت پرسپولیس است.