اقدام تعجب‌برانگیز صدا و سیما !

سفیر نوشت: صدا و سیما در اقدامی تعجب‌برانگیز از پخش سخنان یادگار امام راحل خودداری کرد.

طبق سنت‌های سال‌های اخیر در روز ۱۴ خرداد، سیدحسن خمینی به عنوان تولیت مرقد امام راحل پیش از سخنان مقام معظم رهبری دقایقی درباره بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و همچنین تشکر از حضور مردم در این مراسم سخنرانی می‌کرد.

امسال اما صدا و سیما در اقدامی تعجب‌برانگیز از پخش سخنان حجت الاسلام سیدحسن خمینی، نوه امام راحل خودداری و تنها به پخش زنده سخنان رهبر انقلاب بسنده کرد.

گفتنی است، ۱۴ خرداد سال گذشته شعارهای سازماندهی شده عده‌ای اندک علیه یادگار امام راحل که مانع از سخنرانی سیدحسن خمینی شد موجب واکنش گسترده علما، مراجع و یاران امام راحل شد.

به نظر می‌رسد با توجه به وقایع شب گذشته که عده‌ای در میانه سخنان احمدی‌نژاد و در پایان سخنان او بر علیه مشایی و برخی از یاران احمدی‌نژاد شعار سردادند، مسئولین صدا و سیما ترجیح دادند سخنان سیدحسن خمینی را پخش نکنند.

رادیو ایران هم که همزمان با آغاز سخنرانی سید حسن اقدام به پخش مستقیم مراسم کرده بود، سه بار سخنرانی او را قطع کرد و برنامه را با میهمان خود در استودیو ادامه داد.
به گزارش جهان، حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی سخنران اول بیست و دومین مراسم ارتحال امام راحل در مرقد مطهر ایشان بود.

سید حسن پس از عزاداری دلدادگان روح الله و در میان شعارهای مردمی به جایگاه وارد شد اما با وجود آغاز سخنرانی وی عده کمی از حاضران همچنان اقدام به سر دادن شعار کردند و تا چند دقیقه شعارهای خود را ادامه دادند.

در پایان سخنرانی حجت الاسلام سید حسن خمینی هم حاضران با شعار هائی وی را بدرقه کردند.

رادیو ایران هم که همزمان با آغاز سخنرانی سید حسن اقدام به پخش مستقیم مراسم کرده بود، سه بار سخنرانی او را قطع کرد و برنامه را با میهمان خود در استودیو ادامه داد.

مجری رادیو ایران که گویا چندان به اوضاع مسلط نبود، در بخشی از برنامه از سید حسن خمینی با عنوان “سید احمد خمینی” یاد کرد و هرگز اشتباه خود را اصلاح نکرد.

شبکه خبر هم سخنرانی حجت الاسلام سید حسن خمینی را پس از پخش زنده سخنرانی رهبر انقلاب و در نمایی بسته به روی آنتن برد.

شعار مرگ بر مشایی در سخنرانی احمدی نژاد / پخش با تاخیر سخنرانی از شبکه خبر
گروه حامیان احمدی نژاد هم شعار “احمدی، احمدی حمایتت می کنیم” سردادند و رییس جمهور در حالی که ظاهراً کنترل اعصاب خود را از دست داده و صدایش گرفته بود، چندین بار خطاب به مردم که در حال شعار دادن بودند می گفت: تامل کنید، سخنرانی من چند دقیقه دیگر به اتمام می رسد.
سخنرانی رئیس​جمهور در حرم مطهر امام(ره) با شعار «مشایی حیا کن، احمدی رو رها کن» آغاز شد و با شعار «این همه لشگرآمده به عشق رهبر آمده» به پایان رسید.

به گزارش خبرآنلاین، عده​ای نیز در خلال سخنرانی رئیس جمهور شعار «مرگ بر ضد ولایت فقیه» سر دادند. برخی دیگر نیز می​گفتند «احمدی، احمدی، حمایتت می​کنیم».

در حالی که محمود احمدی​نژاد مشغول بررسی وضعیت مستکبران در جامعه جهانی امروز بود، یکی از حاضران فریاد «مرگ بر آمریکا» را سر داد. تا این لحظه رئیس​جمهور از آمریکا نامی نبرده بود و در واکنش به فریاد این فرد گفت: صبر کنید نوبت آمریکا هم می​رسد! اما دقایقی بعد سخنان رئیس​جمهور با «فریاد مرگ بر آمریکا» قطع شد.

واکنش رئیس جمهور به شعار دهندگان این بود که با لبخند به انها می​گفت: «مخلص شما هم هستیم». وقتی شعارها کمی بیشتر شد، او بی آنکه به شخص خاصی اشاره داشته باشد، اظهار داشت: «مخلص آقای رئیس هم هستیم! نوبت شما هم می​شود! من همه شما را دوست دارم و نوکر همه شما هم هستم».

احمدی​نژاد دقایقی بعد گفت: «حرف​هایم به جایی می رسد که خیلی باید شعار بدهید». البته مشخص نشد که منظور رئیس​جمهور کدام بخش از سخنانش بود.

گفتنی است، هنگامی که رئیس​جمهور به چاپ اسکناس​های بدون پشتوانه در آمریکا انتقاد می​کرد، خطاب به حضار گفت: «بگذارید مثالی بزنم که بیشتر متوجه شوید، هرچقدر بانک مرکزی اسکناس بی پشتوانه چاپ کند، معنایش این است که از جیب ملت برداشته است.»

رئیس ​جمهور در خلال سخنانش عبارتی را هم اصلاح کرد. او در بخشی از سخنانش گفت: «تا زمانی که رژیم صهیونیستی در فلسطین باشد،منطقه روی آرامش نخواهد دید، پس همه ملت ها پیش به سوی رژیم صهیونیستی و محو آمریکا». حاضرین در حال سر دادن شعار «مرگ بر آمریکا» بودند که احمدی نژاد جمله پایانی​اش را اصلاح کرد و گفت: «البته محو سلطه آمریکا در منطقه».

اگرچه سخنان رئیس​جمهور با تاخیری حدود ۱۵ دقیقه از شبکه خبر پخش شد اما مجری این شبکه اعلام کرد که سخنان وی به شکل مستقیم پخش شده است. این در حالی است که سخنرانی رئیس​جمهورکه به طور زنده از رادیو ایران پخش میشد، یک ربع قبل به پایان رسیده بود.

سیدحسن و سیدعلی خمینی و محمد علی انصاری در خلال سخنرانی رئیس​جمهور در حرم مطهر امام خمینی(ره) حضورداشتند.

۱۴ خرداد ۱۳۹۰