الاغی که ممنوع التصویر شد! + عکس

شبکه‌های مختلف تلویزیون از جمله شبکه جام جم و شبکه نمایش در حالی اقدام به پخش مجموعه «کلاه قرمزی ۹۱» کردند که در باز پخش مجموعه یکی از عروسک‌های این مجموعه، سانسور شد.

به گزارش زیست بوم و به نقل از خبرگزاری میراث فرهنگی یکی از عروسک‌های محبوب و تازه ساخته شده توسط گروه ایرج طهماسب و حمید جبلی شخصیت «جیگر» بود. عروسک خری که با نام «جیگر» خیلی زود توانست به عنوان یکی از کاراکترهای محبوب تلویزیون در نوروز ۹۱ بدل شود.

با توجه به توجه مردم به طبیعت و طبیعت گردی در دو هفته تعطیلی فروردین ماه، تلویزیون می‌توانست این روزها را به یکی از مهمترین بخش‌های جذاب نوروز تبدیل کند؛ ظرفیتی که رسانه‌های دیگر، هیچ گاه فرصت بهره بردن آن را ندارند. شاید بتوان کلاه قرمزی ۹۱ را موفق ترین برنامه نوروزی تلویزیون امسال دانست که البته موفقیت آنها، بیشتر مرهون خلاقیت تیم سازنده آن است. البته توجه سایت زیست بوم به این برنامه به دلیل استفاده از چند کارکتر جانوری هم بوده.

گفتم یا نگفتم!!!!؟؟؟؟؟ این عروسک با تکیه بر برخی کلمات و تکرار آن جایگاه قابل اعتنایی بین طرفداران برنامه «کلاه قرمزی ۹۱» پیدا کرده بود.

شبکه‌های جام جم ۱ و نمایش در اقدامی مشابه تصمیم به باز پخش مجموعه «کلاه قرمزی ۹۱» کردند که در این بازپخش قسمت‌ها و آیتم‌هایی که در آن «جیگر» حاضر بود به طور کامل سانسور شده است. پیشتر و در ایام اعیاد مذهبی و پخش قسمت‌های جدید این برنامه نیز خبری از این کاراکتر نبود.

جیگر کلاه قرمزی

با پیگیری‌های خبرنگار CHN از مسئولین شبکه‌های مذکور و همچنین گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه دو مشخص شد بنا به صلاحدید مدیران نظارتی تلویزیون این کاراکتر به دلیل بد آموزی‌های رفتاری از جمع شخصیت‌های محبوب مجموعه «کلاه قرمزی ۹۱» کنار گذاشته شده است.

محبوبیت این کاراکتر به حدی رسید که در ایام پخش این مجموعه توانست خیلی زود سر از جلد مجلات مختلف در بیاورد و در کنار شخصیت‌های «ببعی» و «پسر عمه زا» از محبوب‌ترین عروسک‌های این مجموعه قلمداد شود.

 

خرهای خبر ساز!

البته جیگر تنها خر خبرساز هفته پیش نبود.

 

به گزارش ایسنا «پتی‌» نام الاغی انگلیسی است که با دهانش نقاشی می‌کشد و هر یک از این آثارش به قیمتی بیش از ۱۰۰ پوند خریداری می‌شود. کار عجیب این حیوان تا جایی برای او شهرت به ارمغان آورده که روزنامه‌های انگلیسی از او با عنوان «پیکاسو» (pic-ass-o) یاد می‌کنند.

به گزارش دیلی میل‌، «پتی» قلم‌مو را با دهانش نگه می‌دارد و با رنگ‌های زنده و متنوع در عرض ۱۰ دقیقه اثری هنری خلق می‌کند.

این حیوان که در مرکز حیواناتی در شهر بریستول زندگی می‌کند، همیشه اشیا را با دهانش بلند می‌کند و همین مطلب تعلیم‌دهنده‌اش را تشویق کرد تا به او نقاشی کردن را بیاموزد.

به گزارش ایسنا،«ویکی گرین‌اسلید» آموزگاری است که تنها سه هفته وقت صرف کرد تا از «پتی» یک «پیکاسو» در دنیای حیوانات بسازد!

پیکاسو pic-ass-o