خطاب به الهام چرخنده: کاش به جای پاشایی تو می‌مُردی!

الهام چرخنده در جشنواره عمار

به گزارش خبرینه و به نقل از خبرگزاری دانشجو، الهام چرخنده گفت: به فاصله یک ماه و چهار روز که رهبر معظم انقلاب به من لقب زهرایی دادند سه هزار و ۹۰۰ نفر به کمک من حاضر به استفاده از تاج بندگی یا چادر شدند. «سازمان فرهنگی هنری بانوی زهرایی» در حال راه‌اندازی است و کسانی که می خواهند در عرصه های فرهنگی و هنری فعالیت کنند به آنها کمک خواهم کرد.

الهام چرخنده در جشنواره عمار
الهام چرخنده بازیگر سینما و تلویزیون در مراسم افتتاحیه اکران های دانشجویی جشنواره مردمی عمار اظهار داشت: جشنواره عمار فرصتی است برای این که با تأسی به حضرت سمیه (س) اولین بانوی شهید در تاریخ اسلام برای پیشبرد هنر ارزشی طی طریق کنم و نوید هنرمندان ارزشی را با باور انقلابی به فضای هنری کشور می‌دهم.

این بازیگر متحول شده در سال‌های اخیر تصریح کرد: الهام چرخنده ملقب به بانوی زهرایی پس از حدود یک سال و یک ماه از تولد جدیدش به مناسبت جشنواره عمار به نمایندگی از بانوان هنرمند و کسانی که در قلب خودشان اسم حضرت زهرا (س) را پرورش می دهد به این‌جا آمده است. امیدوارم در فضایی که جبهه فرهنگی است بتوانم گام بردارم و همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند اعتلای سینمای کشور نیاز محسوسی است و همه باید دریابند که هنر سینما یک ضرورت محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: خاصیت شهرت در تمام دنیا مخصوص سینما برای اشاعه فرهنگی های مختلف است و چه بخواهیم و چه نخواهیم مجبور هستیم آدم تر باشیم. سینما این قدرت را دارد که جامعه را به سمت امید، خلاقیت، اعتماد به نفس و ارزش های کشور ببرد و یا کاملا ضد آنها حرکت کند.

چرخنده با اشاره به این‌که حجاب و عفاف بخشی کوچکی از فضائل حضرت زهرا (س) است، اظهار داشت: ایشان یک انسان کامل برای کائنات هستند و تمام تلاشم را می کنم که این روزها خلأهایی را که احساس می کنم با توجه به بخش علمی و تحقیقی و احکام حضرت زهرا (س) در بحث فرهنگی و هنری وارد کنم. خوشحالم که هنوز هنوز بیرق مردان ایران در دستان مردان باغیرت و زنان با عفت است.

این بازیگر انقلابی سینما و تلویزیون ابراز داشت: به فاصله یک ماه و چهار روز که رهبر معظم انقلاب به من لقب زهرایی دادند سه هزار و ۹۰۰ نفر به کمک من حاضر به استفاده از تاج بندگی یا چادر شدند. چقدر قضاوت آدم ها مهم است و بابت لایک ها چه چیزی را پرداخت می کنیم؟!

وی گفت: از شما دانشجویان به عنوان یک بانوی لر بختیاری و سینماگر به خاطر بخشی از زندگی ام عذرخواهی می‌کنم اما تازه شروع یک کار است. خلأی که درجامعه احساس می شود باید مورد بررسی قرار بگیرد که آیا به یک هنرمند ارزشی فرصت و تریبونی داده شده است و امیدوارم این فضا به زودی فراهم شود.

چرخنده ابراز داشت: زمانی که در بیمارستان بودم کسی سراغ من را نگرفت و تنها یک پیام به من رسید که کاش به جای پاشایی تو بمیری و من امروز شمشیر را از سر غلاف کشیدم و راه برگشتی نیست و بوی عطر حضرت زهرا (س) نه نتها خفه نمی کند بلکه آرامش می دهد.

او با اشاره به این‌که جشنواره غیرت و عفت در کل دانشگاه های تهران کنار هم هست گفت: سازمان فرهنگی هنری بانوی زهرای در دست اقدام بوده و کسانی که می خواهند در عرصه های فرهنگی و هنری فعالیت کنند به آنها کمک خواهم کرد.