امدادرسانی به ۲۳۰۰ تن در ۹ استان سیل زده/ تخلیه اضطراری ۶ روستا

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر بیان کرد: تاکنون به ۲ هزار و ۳۰۰ تن از هموطنان متاثر از سیل و آبگرفتگی امدادرسانی شده و ۶ روستا نیز از جمعیت تخلیه شده اند.

امدادرسانی به 2300 تن در 9 استان سیل زده/ تخلیه اضطراری 6 روستا

ناصر چرخساز،رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه حوادث گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه به این که بدنبال بارش‌‌های دو روز گذشته، امدادگران خدمات لازم را به ۲ هزار و ۳۰۰ تن از متاثران از سیل و آب‌گرفتگی در ۹استان کشور ارائه کردند، بیان کرد: استان ‌های لرستان، ایلام، کرمانشاه، فارس، خوزستان، چهارمحال، همدان، کردستان و آذربایجان شرقی طی بارش ‌های اخیر متاثر از سیل و آبگرفتگی بوده اند.

وی تأکید نمود: امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در استان ‌های متاثر از سیل و آبگرفتگی به یک هزار و ۷۵ تن از هموطنان خدمات اسکان اضطراری ارائه کردند و آب از ۱۹۳واحد مسکونی تخلیه شد ۶۳شهر، روستا و مناطق عشایرنشین نیز از سوی امدادگران هلال احمر امدادرسانی شد.

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر به نجات و انتقال به مناطق امن ۱۱ نفر اشاره نمود و افزود: ۵ تن از این افراد طی ۲ سورتی پرواز نجات یافته و به مناطق امن منتقل شده اند.

به گفته وی، امدادرسانی در استان ‌های کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و همدان  همچنان ادامه دارد.

چرخساز با بیان اینکه ۲ نفر از اسیب دیدگان در جریان وقوع سیل به مراکز درمانی منتقل شده اند، تأکید نمود: ۲ نفر در شهرستان مهران، رودخانه گدارخوش و محمر دهلران – اندیمشک مفقود شده اند.

وی با تأکید بر اینکه به دلیل وقوع سیل ۶ روستا به صورت اضطراری تخلیه شده است، خاطرنشان نمود: این ۶ روستا با جمعیت ۲۰۰ نفر در شهرستان دماوند قرار دارد که به همت امدادگران هلال احمر از جمعیت تخلیه شد.

رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر بیان نمود: به همت امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر ۲۸ دستگاه خودرو از مسیر سیلاب رهاسازی شد.