امنیت مرزها حاصل همدلی و همزبانی مرزبانان و مرزنشینان است

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار قاسم رضایی در حاشیه سفر به اردبیل در جمع خبرنگاران، در رابطه با وضعیت امنیت مرزهای کشور نیز تصریح کرد: ایران با ۱۵ کشور دنیا هم مرز است و جزء معدود کشورهایی است که این تعداد همسایه را در اطراف خود دارد و کنترل ۸ هزار و ۷۵۵ کیلومتر مرز با وجود بی ثباتی حاکم در برخی از این کشورها، نیازمند توجه جدی مسئولان است.

سردار رضایی همچنین گفت: در این رابطه در شرق و غرب کشور اقدامات خوبی انجام گرفته است اما در مجموع، طی برآوردهای انجام شده، تقویت مرزها نیازمند اختصاص ۸ هزار میلیارد تومان بودجه در برنامه ششم است.

این مقام ارشد انتظامی، وضعیت حاکم بر مرزهای کشور و امنیت مرزها را حاصل همدلی و همزبانی خوب مرزبانان و مرزنشینان برشمرد و گفت: مرزبانان در شرایط سخت خدمتی با عشق و علاقه و با نیت جهادی به حراست از مرزها می پردازند.

وی در ادامه هدف از سفر به استان اردبیل را شرکت در چهارمین دوره آموزشی کوثر مرزبانی، عنوان کرد و گفت: این دوره با هدف افزایش آمادگی عملیاتی و کاهش آسیب پذیری نیروهای مرزبانی تا کنون در ۳ استان آذربایجان غربی، بوشهر و سیستان و بلوچستان برگزار شده و چهارمین دوره آن نیز در استان اردبیل برگزار شد.

به گفته وی در این دوره، تاکتیک ها و تدابیر جدید برای فرماندهان هنگ ها، گروهان ها و پاسگاه های مرزی بیان و تبادل تجربیات بین آنان انجام می شود و مرزبانی به طور دقیق و مستمر آموزش نیروهای خود را در دستور کار دارد.

خـبـر و مطلب بالا در گروه حوادث و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۳ January 2016 | 12:29 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.