امین تارخ: بازی در «پابرهنه در بهشت» برایم افتخار آفرین بود

امین تارخ گفت: هر بازیگری فیلم‌هایی در کارنامه‌ دارد که برای ادامه حیات هنری در آن ها ایفای نقش می‌کند، اما به بازی در بعضی فیلم‌ها افتخار می‌کند. «پابرهنه در بهشت» برای من چنین فیلمی بود.

    به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری «فارس»، در نشست تقدیر از دست‌اندرکاران «پابرهنه دربهشت» «امین تارخ» که صبح امروز در حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد،بازیگر این فیلم گفت: در فیلمنامه‌ای که من خواندم، پرداخت شکل‌گیری شخصیت دکتر جالب توجه بود، اما در تدوین بخش هایی از آن حذف شد که این باعث شد تا شخصیت دکتر اندکی دچار پرش شود.
    در این جلسه هر کدام از عوامل فیلم در مورد فیلم «پابرهنه در بهشت» صحبت کردند.
    «بهرام توکلی» کارگردان «پابرهنه در بهشت» گفت: عوامل زیادی در فیلم به ما کمک کردند که مهم‌ترین عوامل آن ، اعتماد آقای «کاسه‌ساز» به من بود. در این کار عوامل حرفه‌ای فعالیت کردند که من از همه آنها کار یاد گرفتم.
    «حمید خضوعی ابیانه» فیلمبردار «پابرهنه در بهشت» و برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلمبرداری در جشنواره بیست و پنجم نیز در مورد کار خود گفت: برای ظهور این فیلم از روش‌های نوینی استفاده شد که تا به حال در سینمای ایران سابقه نداشته و این باعث شد تا رنگ‌ها و فضای خاصی در فیلم به وجود بیاید.
    حبیب‌الله کاسه‌ساز تهیه‌کننده فیلم در مورد این فیلم، گفت: تهیه چنین آثاری در بخش خصوصی سخت است اما وقتی شروع به کار کردیم ، کم‌کم کسانی که دغدغه سینمای دینی داشتند به کمک آمدند که این کمک باعث ماندگاری این فیلم شد.
    کاسه‌ساز در ادامه گفت: من به کار با کارگردانان فیلم اول علاقه دارم ، چون کار کردن با آنها آسان است و این موضوع را هم دوست دارم که کارگردانان جوان را وارد سینما بکنم . برای من مهم ورود افراد به سینما است.
    در پایان تهیه‌کننده «پابرهنه در بهشت» گفت: تعریف خاصی از سینمای معناگرا وجود ندارد و همه فکر می‌کنند وقتی فیلمی تصاویر عجیب داشت یا قابل فهم نبود، آن فیلم معناگرا است ، در حالی که به نظرم، هر فیلمی می‌تواند با امکانات خوب به نمایش در بیاید و فروش هم داشته باشد.