امین تارخ از «عالیجناب» خان رونمایی نمود!/ کمدی که تارخ را منتظر گذاشته است + فیلم

به گزارش خبرینه و به نقل از جام جم سیما ، قسمت دیگری از «خندوانه» با تقدیم شادی به همه کسانی که در بستر بیماری هستند و آرزوی بهبودی برای آن‌‌ها به روی آنتن رفت.

در ادامه بعد از خنده ابتدایی، خواندن شعر و یک رفت و برگشت، جوان با دو تعمیر کار که در حال کار روی یک پیکان قدیمی بودند روبرو شد. این دو نفر که رامبد را پسر آقا ماشاءالله می‌‌خواندند، مدعی بودند که استودیو را برای کار اجاره کرده‌اند و بعد ا ز مدتی بحث و گفت‌وگو جوان را با ماشین از محل خارج کردند.

پس از این قسمت رامبد جوان دوباره وارد شد و به بهانه دعوت امین تارخ از شیراز و حافظیه گفت.
تارخ هم بعد از این اوصاف با کتابی در دست وارد شد و عنوان نمود: من امشب تنها نیامده‌ام و خسرو هم هست. بعد هم با نشان‌دادن کتابی راجع به خسرو شکیبایی و تقدیم آن به رامبد یاد این هنرمند را زنده نمود.

اما گفت‌وگو از زمان شروع کار امین تارخ و مواردی این چنینی شروع شد و به بحث شهرت رسید که در این باره تارخ از دو جنبه خوب و آزاردهندگی آن تعریف نمود و افزود: با وجود دردسرها و مزاحمت‌هایی که گاهی در برخوردها وجود دارد، باز هم این مساله قابل گذشت است و لذت شهرت از آزارهایش بیش‌تر است.

جوان پس از این به سراغ توصیف برخی از هنرمندان با یک واژه توسط مهمان برنامه رفت. در این راستا تارخ، اکبر عبدی را یک «تراژدین» فوق‌العاده خواند و بعد هم از علی حاتمی و شکل‌گیری فیلم «مادر» تعریف نمود. وی همچنین حاتمی را ایران‌دوست‌ترین ایرانی که دیده نامید.

در ادامه این گفت‌وگو مشخص شد که امین تارخ ۱۰ خواهر برادر دارد و خودش فرزند پنجم است.

«جناب‌خان» اتفاق دیگری بود که بعد از پخش آیتمی از نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب، رخ داد. او این‌بار با کت، عینک دودی و دستمال گردن بی‌جنبگی معروفش آمد و به تارخ با لحن خاصی خوشامد گفت و موجب شد تا به هدفش برسد و امین خان تارخ او را برای بازیگری در کاری انتخاب کند!

پس از این «جناب‌خان» برای تارخ شعر خواند و از حضور وی ابراز خرسندی نمود. او هم رو به «جناب‌خان» گفت: به نظر من شما جناب نیستی، «عالیجنابی» … .

در قسمت دیگر گفت‌وگو بین جوان و این هنرمند ادامه پیدا نمود و به موضوع فیلم‌‌های کمدی رسید. تارخ در این خصوص با اشاره به فیلمنامه‌‌های دلسردکننده بیان نمود: تا زنده هستم یک فیلم کمدی کار خواهم نمود و امیدوارم کارگردانان بزرگ این عرصه بیش‌تر به فکر آن باشند.

دکور «خندوانه» هم بهانه‌ای شد تا تارخ از زمین و حال بدش بگوید. این که همه ما باید با استفاده کمتر و یا بهینه از پلاستیک به حفظ این زمین کمک کنیم.

پس از لبخند ۱۵ ثانیه‌ای و دریافت لوح «خندوانه»، تارخ هم ساعتی را به این برنامه تقدیم نمود و گفت: من با ساعت وارد شدم تا به جوان و همه شما بگویم که تا زمان هست خنده هم هست و تا زمان زنده است، خنده هم زنده است.

همچنین در انتهای بخش حضور مهمان، قرار شد که برای شاد کردن دل افرادی در بیرون از استودیو، تارخ ۵ نفر از علاقه‌مندان به بازیگری و سینما که بدسرپرست یا بی‌سرپرستند را انتخاب و به طور رایگان درس بازیگری دهد.

و در پایان هم دو تعمیرکار مذکور که بین حاضران بودند، با اصرار به روی صحنه آمدند تا استندآپی را اجرا کنند و بعد یکی از آن‌‌ها به گقته خودش کوتاه ترین استندآپ دنیا را اجرا نمود و این اجراهای کوتاه یکی پس از دیگری ادامه داشتند تا اینکه برنامه به پایان رسید.

شاد باشید.

منبع : باشگاه خبرنگاران جوان