امین حیایی:من پولکی نیستم!

وب‌سایت مشرق: من پیش از حضور در خندوانه هم علی مسعودی را می‌‌شناختم ولی در خندوانه فرصتی ایجاد شد تا از نزدیک با هم آشنا شویم و این دوستی بین ما شکل گرفت. هر چند من کلا سعی کرده‌ام با همه اهالی سینما دوست باشم و اصولا دنبال دشمنی با کسی نبوده و نیستم.

امین حیایی:من پولکی نیستم/تعداد همکاری‌هایم با شریفی‌نیا در گینس ثبت می‌‌شود

امین حیایی بدون شک یکی از موفق‌ترین و محبوب‌ترین بازیگران سینمای ایران بوده و هست و موفقیت‌هایش در عرصه بازیگری یک شبه و اتفاقی رخ نداده و بلکه حاصل سال‌‌ها تلاش و کسب تجربه از سوی وی بوده است. او یکی از معدود چهره‌‌ها در سینمای کشور است که می‌‌شود لقب سوپر استار را به وی داد؛ چرا که معمولا نام او در هر فیلمی مترادف با موفقیت در گیشه است. همچنین او از معدود بازیگرانی است که حضور در اکثر ژانرها را تجربه کرده و خودش را محدود به نقش‌‌های تکرای نکرده است.به گزارش خبرینه و به نقل از ایده‌آل امین حیایی در کنار بازیگری در زمینه موسیقی و خوانندگی نیز بسیار حرفه‌ای پیش می‌‌رود و مدت‌هاست کارهایی را در این زمینه ارائه کرده‌؛ از تک آهنگ‌هایش گرفته تا نمایش موزیکال «قحطی نور» با او در پشت صحنه فیلم سینمایی «ثبت با سند برابر است» به کارگردانی بهمن گودرزی همراه شدیم که در این فیلم برای چندمین بار با محمدرضا شریفی نیا، ‌مجید صالحی و علی مسعودی همکاری داشته که در نوع خود بسیار جالب و جذاب است.

سومین همکاری با بهمن گودرزی

امین حیایی:من پولکی نیستم/تعداد همکاری‌هایم با شریفی‌نیا در گینس ثبت می‌‌شود

فیلم «ثبت با سند برابر است» کار طنزی است که بهمن گودرزی به من پینشهاد بازی در آن را داد؛ یک کار طنز موقعیت؛ کاری جذاب و شیرین. سکانس‌‌های جذاب و شیرینی در این فیلم داشتیم و مطمئن هستم یکی از کارهای خوب سال ۹۵ گیشه خواهد شد. اینکه چرا در هر سه فیلم سینمایی که گودرزی ساخته با هم کار کرده‌ایم هم دلیلش این است که از همکاری با همدیگر لذت می‌‌بریم و همیشه او در کارهایش از پشت صحنه‌ای خوب و صمیمی بهره می‌‌برد. کارهای گودرزی تنش ندارد و مسلما نتیجه‌ای که از این فیلم خوب و فیلمنامه خوب در کنار یک گروه خوب حاصل می‌‌شود، خوب است.

اجتماعی با طعم کلاه‌برداری!

امین حیایی:من پولکی نیستم/تعداد همکاری‌هایم با شریفی‌نیا در گینس ثبت می‌‌شود

موضوعی که آقای گودرزی کار می‌‌کند، طنز اجتماعی است که البته همیشه قصه‌هایی درباره کلاه‌برداری را در خود دارد؛‌(باخنده) مثل«شیش و بش» و «آتیش بازی» و من این سبک کارها را دوست دارم. به هر حال هر فیلمسازی شکل و سبک کاری خودش را دارد و من از سبک کاری آقای گودرزی خوشم می‌‌آید؛ ضمن اینکه به هر صورت کارهای اجتماعی از سوی مردم بیش‌تر مورد توجه قرار می‌‌گیرند و من این موضوع را بارها و بارها تجربه کرده‌ام. شخصیت‌‌های فیلم «ثبت با سند برابر است» هم همگی از شخصیت‌‌های واقعی جامعه هستند و شخصیت‌‌های عجیب و غریبی نیستند!

ورود به کتاب رکوردهای گینس

فیلم‌هایی هست که بازیگران برای آن‌ها انتخاب می‌‌شوند و معمولا تهیه کننده و کارگردان روی انتخاب بازیگران نظر می‌‌دهند و این دیگر دست ما بازیگرها نیست. اگر تعداد همکاری‌‌های من با محمدرضا شریفی نیا زیاد شده یا به قول شما می‌‌تواند وارد کتاب رکورهای گینس شود(با خنده) به این دلیل است که در فیلم‌‌های مختلف چه به عنوان بازیگر و چه به عنوان همکار حضور داشتیم و اتفاقا اکثر آن پروژه‌‌ها موفق بوده‌اند؛ یعنی هم در گیشه خوب کار کرده‌اند وهم مردم آن کارها را دوست داشته‌اند؛ البته این اتفاقی است که در دیگر صنعت‌‌های سینمایی هم می‌‌افتد که بعضاً برخی بازیگران در کنار هم حضور پیدا می‌‌کنند و این همکاری جواب می‌‌دهد و بارها تکرار می‌‌َشود.

امین حیایی:من پولکی نیستم/تعداد همکاری‌هایم با شریفی‌نیا در گینس ثبت می‌‌شود

من از سال ۷۵ درفیلم«مونس» با شریفی‌نیا آشنا شدم و این همکاری ۲۰ ساله شده است. شریفی‌نیا فیلم‌‌های زیادی را به من معرفی نمود که به حرکت روبه جلوی من کمک نمود. برخی به من معترض هستند که چرا اینقدر با شریفی نیا همکاری می‌‌کنم!؟ در صورتی که آن‌ها از بیرون به این مسائل نگاه می‌‌کنند و شایعات روی‌شان تأثیر منفی گذاشته است در صورتی که این قضاوت کردن اشتباه است و مردم باید همه جوانب را در نظر بگیرند. شریفی نیا تجربیات زیادی دارد و یک هنرمند حرفه‌ای در این عرصه است که اتفاقا در زمینه‌‌های مختلف فعالیت داشته و در همه آن‌ها هم موفق بوده است.

اگر شما نگاهی به فیلم‌هایی که او در آن‌ها فعالیت کرده بیندازید،‌ کاملا متوجه موفقیت‌‌های او خواهید شد و اینها اتفاقی نسیت. جالب و خوب مثل علی مسعودی؛ من پیش از حضور در خندوانه هم علی مسعودی را می‌‌شناختم ولی در خندوانه فرصتی ایجاد شد تا از نزدیک با هم آشنا شویم و این دوستی بین ما شکل گرفت. هر چند من کلا سعی کرده‌ام با همه اهالی سینما دوست باشم و اصولا دنبال دشمنی با کسی نبوده و نیستم.

بعد از خندوانه هم در یک کار سینمایی دیگر به نام «ناردون» به کارگردانی آقای حسن پور همکاری داشتیم و در نهایت فیلم «ثبت با سند برابر است» سومین همکاری ما محسوب می‌‌شود. آدم بسیار جالب و خوبی است و مطمئن هستم که در عرصه بازیگری هم آینده خیلی خوبی خواهد داشت چون این استعداد و پتانسیل را دارد.

به دنبال اجرای تئاتر هستم

فعالیت‌هایم در تئاتر را کماکان ادامه می‌‌دهم . بعد از اینکه در نمایش«غرب واقعی» آقای مهرجویی بازی کردم، صحبت‌هایی شد که باز هم این کار در شهرهای دیگر اجرا کنیم و منتظر هماهنگی‌‌های لازم در این زمینه هستیم. کار بسیار خاص و خوبی بود. در این بین واقعا هر گاه بتوانم در کارهای خوب تئاتری حضور داشته باشم، دریغ نمی‌کنم و علاقه زیادی به این موضوع دارم.

موسیقی حرفه‌ای در کنار بازیگری

امین حیایی:من پولکی نیستم/تعداد همکاری‌هایم با شریفی‌نیا در گینس ثبت می‌‌شود

خیلی پیگیر این موضوع نیستم که بعضی‌‌ها می‌‌گویند چرا مثلا بازیگرها می‌‌روند سمت خوانندگی یا برعکس. در واقع موسیقی برای من این  طور بوده که از زمانی که بازیگری را شروع کردم، در کنارش همیشه کار موسیقی را هم انجام داده‌ام و برایم دنیای لذتبخش و دوست داشتنی‌ای است ولی حرفه‌ای بودن در آن بسیار متفاوت است و باید بیش‌تر کار نمود و بیش‌تر حساس بود. من حتی نمایش موزیکال‌ «قحطی نور» را در ابتدا به صورت یک آلبوم در نظر داشتم که در نهایت به یک نمایش موزیکال تبدیل شد. دنبال این هم هستم که دوباره مجوز اجرای این نمایش را بگیرم.

به دنبال جمع کردن آلبوم

موسیقی را بیش‌تر در خانه دنبال می‌‌کنم ولی نه به شکل آماتور بلکه کاملا حرفه‌ای کارهایی را در خانه ضبط و آماده می‌‌کنم. به دنبال جمع‌آوری یک آلبوم هستم. با یک گروه جدید و بسیار مستعد آشنا شده‌ام و در سبک فیوژن و حتی کانتری مشعول ساخت کارهایی هستیم و امیدوارم زودتر بتوانم قطعات دلخواه خودم را جمع آوری کنم وآن را به صورت آلبوم ارائه دهم. در واقع در سال‌‌های اخیر همواره دغدغه جمع آوری و ارائه یک آلبوم خوب و قوی را داشتم و امیدوارم به زودی این اتفاق رخ دهد.

کار برای رضایت و شادی مردم

امین حیایی:من پولکی نیستم/تعداد همکاری‌هایم با شریفی‌نیا در گینس ثبت می‌‌شود

خیلی‌‌ها فکر می‌‌کنند بازیگرها فقط و فقط برای پول کار می‌‌کنند ولی واقعا این طور نیست و حداقل من شخصا اینگونه رفتار نکرده‌ام. من همیشه در جهت رضایت مردم،‌ سرگرمی، ‌شادی و ارائه یک پیام خوب به مردم کار کرده‌ام. اگر دنبال این بودم که صرفا کسب در آمد کنم، شاید دنبال شغل دیگری می‌‌رفتم. عشق من بازیگری و هنر است و امیدوارم این انگیزه‌‌ها در من و دیگر بازیگرها از بین نرود. زندگی همه مردم هزینه دارد و هنرمندان هم از این قضیه مستثنی نیستند ولی امیدوارم شرایط زندگی طوری باشد که هنرمندان به دنبال این نباشند که از این کار صرفا کسب در آمد کنند. به هر صورت هنرمند یک وظایفی در قبال مردم دارد که باید به آن‌ها عمل کند و وقتی درگیر غم نان باشد، ‌دیگر نمی‌تواند به این وظایف آن طور که باید و شاید درست و صحیح عمل کند.

یک رابطه خوب پدر و پسری

امین حیایی:من پولکی نیستم/تعداد همکاری‌هایم با شریفی‌نیا در گینس ثبت می‌‌شود

رابطه پدر و پسری بسیار خوبی با پسرم، دارا دارم و اتفاقا او نیز به کار من علاقمند است و در اکثر کارهایی که حضور دارم،‌ اگر دوست داشته باشد، سر صحنه می‌‌آید و از نزدیک کارها را می‌‌بیند؛ البته او هم مشغله‌‌های تحصیلی و کارهای خودش را دارد ولی با این حال از نزدیک با شغل من آشنا شده است. درباره اینکه بخواهد وارد این حرفه شود. باید خودش تصمیم بگیرد و از راهش وارد شود.

مجید صالحی دوست داشتنی

همکاری مجدد با مجید صالحی و محمدرضا شریفی‌نیا برایم جالب بود. ما حدود یک سال پیش در فیلم سینمایی «سه بیگانه» با همدیگرهمکاری داشتیم که شوربختانه آن فیلم با تمام هزینه‌‌ها و زحمتاتش،‌ دچار مشکلاتی شد و اکران نشد و حتی شاید با این فیلم به صورت هم‌زمان اکران شود. مجید صالحی واقعا همکار و همراه خوبی است؛ یک انسان بسیار شریف و دوست داشتنی که از همکاری قبلی‌ام با او بسیار لذت بردم. او روحیات طنز خوبی دارد و بداهه پرداز خوبی است و اینها کمک می‌ کند بتوانیم کار خوبی ارائه دهیم.