انبار آرایشگاه مردانه یک مجتمع تجاری محل نگهداری مشروبات الکلی بودمتهمی که انبار آرایشگاه خود را تبدیل به محل نگهداری و خرید و فروش مشروبات الکلی به صورت گسترده کرده بود، با تلاش یکماهه عوامل کلانتری یوسف‌آباد حین بارگیری دستگیر شد و از وی یکهزار و ۶۵۱ بطر مشروب الکلی به دست آمد.


به گزارش خبرنگار «حوادث» ایسنا، سرهنگ داوود رشیدی، رییس کلانتری ۱۲۵ «یوسف‌آباد» در خصوص نحوه کشف این مشروبات الکلی و دستگیری متهمان، گفت: حدود یکماه پیش از طریق مخبران محلی و اطلاعات مردمی خبر رسید، شخصی که صاحب یک آرایشگاه مردانه در یک مجتمع تجاری است، اقدام به تهیه و توزیع مشروبات الکلی کرده و مشروبات را در انبار مرتبط با مغازه‌اش نگهداری می‌کند.


بررسی‌های ماموران پلیس که در موقعیت مورد نظر حضور یافته بودند، مشخص کرد: این شخص مشروبات الکلی را از استامبول تهیه و در انباری آرایشگاهش نگهداری می‌کند و در ساعاتی از روز، خودرو پیکان سرمه‌ای رنگ خود را به جلوی درب انبار برده و پس از جابه‌جایی بار از انبار به صندوق عقب خودرو، آن را به چند خیابان بالاتر می‌برد، سپس به وسیله موتور هوندای مشکی رنگش به کنار خودرو آمده و مشروبات را با جاسازی در صندوقچه عقب آن به دست مشتریان می‌رساند.


سرهنگ رشیدی افزود: بدین ترتیب در پی به دست آمدن این اطلاعات، ماموران با حصول اطمینان از صحت خبر، حدود ساعت ۱۵:۳۰ روز جمعه ۲۸ مهرماه، ماموران در قالب اکیپی جهت دستگیری متهم و توقیف مشروبات الکلی وارد عمل شدند.


این در حالی بود که متهم در ابتدا از بازرسی خودرو پیکان سرمه‌ای خود ممانعت کرده، اما سرانجام تسلیم خواست پلیس شد.


در بررسی از صندوق عقب پیکان، ۸۶ بطر انواع مشروبات الکلی یک لیتری به همراه ۲۶ گرم مواد مخدر تریاک کشف شد و این در حالی بود که در ادامه بررسی‌ها مشخص شد: مشروبات الکلی داخل خودرو و حتی بسته بندی‌ها آنها با یکهزار و ۵۶۵ بطر مشروبات داخل انبار مطابقت داشت، اما متهم منکر قضیه بود و مدعی شد: انبار را به شخصی اجاره داده و مشروبات داخل آن مربوط به او نیست.


رییس کلانتری ۱۲۵ با بیان این که صاحب آرایشگاه (متهم اصلی) به همراه پارکینگ‌دار و همکارش جهت انجام تحقیقات به محل کلانتری انتقال یافتند، به ایسنا گفت: در بررسی پلیس مشخص شد: متهم اصلی همدستانی نیز داشته است، چرا که دو نفر دستگیر شده از محتوای انبار و نحوه فعالیت وی مطلع بودند.


وی با اشاره به این که مغازه آرایشگاه متهم یکی از ۲۰ مغازه مجتمع تجاری است، خاطرنشان کرد: انباری که مشروبات الکلی از آن کشف شد، زیر پله‌ای مخروبه در طبقه سوم این ساختمان تجاری است.


به گفته رییس کلانتری یوسف‌آباد، بیشتر صاحبان مغازه‌های ساختمان و حتی آژانس نزدیک به مجتمع تجاری نیز از فعالیت متهم اصلی مطلع بودند، اما اطلاعی به پلیس ندادند.


وی با بیان این که سه متهم پرونده جهت ادامه تحقیقات به پایگاه سوم اطلاعات تحویل داده می‌شوند، تاکید کرد: دو پسر متهم اصلی نیز پیش از این در زمینه کیف‌قاپی سوابقی داشتند و با وجود این که تذکرات لازم به آنها داده شده، بی‌توجهی کرده بودند.


سرهنگ رشیدی اضافه کرد: در بازجویی‌های به عمل آمده از صاحب آرایشگاه، وی به طور مرتب منکر قضیه شده و اظهار می‌کند: تنها مشروبات الکلی داخل خودرو و مقادیر تریاک کشف شده متعلق به اوست و سایر مشروبات به او ارتباطی ندارد.


وی در ادامه با تاکید بر این که متاسفانه گزارش فعالیت این متهم از سوی اهالی محل در اختیار پلیس قرار نگرفته بود، عنوان کرد: از شهروندان خواهشمندیم هر گونه جرم رخ داده در اطراف منزل مسکونی و یا محل کارشان را بلافاصله از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی «۱۱۰» به اطلاع پلیس برسانند تا اقدام پیشگیرانه و برخوردی لازم صورت گیرد، چرا که پلیس به تنهایی قادر به برخورد با جرم نیست و همیاری و کمک مردم بسیار ضروری است.


به گزارش ایسنا سرهنگ رشیدی با طرح این پرسش که چرا پلیس باید یک قدم عقب‌تر باشد و پس از وقوع جرم، از آن مطلع شده و سپس اقدامات پلیسی را آغاز کند، تاکید کرد: بدون تعامل شهروندان نمی‌توان به نتیجه مطلوب رسید.


رییس کلانتری یوسف‌آباد همچنین خطاب به والدین با بیان این که متهم اصلی این پرونده در میان اهالی محل سکونتش، خود را بسیار موجه جلوه می‌داد تا کسی به او مظنون نشود، خاطرنشان کرد: خانواده‌ها به طور جدی باید مراقب فرزندانشان باشند تا گرفتار دام این افراد نشوند.


انتهای پیام


کد خبر: ۸۵۰۸-۰۱۱۰۴