انتظامی، پرستویی و پور‌احمد باید به دادسرا مراجعه کنند
بازپرس جنایی تهران:


انتظامی، پرستویی و پور‌احمد تا ۳ روز پس از ابلاغ حکم به دادسرا مراجعه کنند


خبرگزاری فارس: بازپرس جنایی تهران گفت: ۳ هنرمند سینمای ایران؛ عزت الله انتظامی ، پرویز پرستویی و کیومرث پوراحمد تنها ۳ روز پس از ابلاغ حکم احضاریه فرصت دارند که به دادسرا مراجعه کنند.


به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، شاملو بازپرس شعبه اول دادسرای امور جنایی تهران با اعلام این مطلب افزود: ابلاغیه برای ۲ بازیگر و یک کارگردان سینمای ایران به دایره ابلاغ قضایی فرستاده شده است.
وی ادامه داد: پس از آنکه ابلاغیه توسط مأمور ابلاغ به این افراد برسد تنها ۳ روز فرصت دارند تا خود را معرفی کرده و در خصوص عمل انجام داده از سوی خود توضیحات لازم را بدهند.
شاملو گفت: در صورتی که در ظرف مدت تعیین شده این افراد مراجعه نکنند برابر قانون همچون دیگر مجرمان و متهمان برخورد خواهد شد.
لازم بذکر است عزت‌الله انتظامی، پرویز پرستویی ۲ بازیگر سینمای ایران و همچنین کیومرث پور احمد کارگردان ایرانی پیش از این، اقدام به افتتاح یک حساب مشترک برای جمع‌آوری پول برای گرفتن رضایت از خانواده اولیای دم کرده بودند که این عمل از سوی بازپرس جرم تلقی شده و به این ترتیب این افراد باید پاسخگو باشند.
در چهارمین شب برگزاری کنسرت شهرام ناظری و گروه مولوی که بیستم مرداد در کاخ نیاوران تهران برگزار شد، عزت‌الله انتظامی از حاضران در برنامه برای نجات جان یک نوجوان اعدامی از قصاص، استمداد کرد.
در آن برنامه شهرام ناظری اواسط برنامه رو به حاضران گفت: آقای انتظامی در مورد یک اقدام انسانی صحبت‌هایی با شما دارند. البته وی این صحبت‌ها را قبلا با من مطرح کرد، اما اگر توسط این اسطوره هنر ایران زمین مطرح شود، بهتر است.
سپس انتظامی روی سن حاضر شد و موضوع حمایت از یک نوجوان را برای قصاص به اعدام محکوم شده است، مطرح کرد و گفت: حدود پنج شش سال قبل چند نوجوان از خانه بیرون می‌روند و با توجه به سن و سالشان دعوا می‌کنند و یکی از آن‌ها چاقو می‌کشد و دیگری را به‌طور سهوی به قتل می‌رساند.
به گفته انتظامی حالا بعد از این سال‌ها، قاتل به سن ۱۸ سال رسیده و قرار است اعدام شود. به همین خاطر سینماگرانی چون پرویز پرستویی، امیرشهاب رضویان و کیومرث پوراحمد برای جلب رضایت خانواده مقتول صحبت کردند و درنهایت با صحبت‌های انتظامی، قرار بر گرفتن دیه شده است.