انتقاد احمدی نژاد از کیهان به دلیل بدکاره خواندن همسر سارکوزی

در متن کامل منتشر شده گفتگوی رئیس جمهور با روزنامه ایران، احمدی نژاد بابت نسبت دادن عنوان هایی با همسر رئیس جمهور فرانسه از روزنامه کیهان انتقاد کرده است.

به گزارش سرویس سیاسی «فردا» روز گذشته ( شنبه) بخش هایی از مصاحبه احمدی نژاد با روزنامه ایران منتشر شد که در بخشی از آن رئیس جمهور از رسانه ها و بخصوص روزنامه کیهان انتقاد کرده بود. با این حال در متن کامل منتشر شده این گفتگو مشخص شده که یکی از مصداق های انتقاد احمدی نژاد، نسبت های داده شده به همسر سارکوزی از طرف این روزنامه بوده است.

روزنامه کیهان در تاریخ شنبه شش شهریور کارلا برونی همسر رئیس جمهور فرانسه را فاحشه خوانده بود که این موضوع واکنش هایی را نیز از طرف کارلا برونی و برخی رسانه های خارجی در پی داشت.

احمدی نژاد در گفتگوی خود تصریح کرده: بعضی رسانه‌ها هم هستند که می‌گویند ما طرفدار دولت هستیم، ‌دلسوز دولت هستیم، البته من اعتقاد ندارم که دلسوز دولت هستند. دلسوز نیستند مگر معنی دلسوز چیست؟ به شما بگویم که برخی اتفاقات در رسانه‌های ما می‌افتد که من از اساس به آنها اعتقاد ندارم، آنهایی که راجع به خود من است، من شخصاً گذشت می‌کنم، اما آیا مثلاً یک رسانه می‌تواند به زن یک رئیس‌جمهور اروپایی نسبتی بدهد؟ این با کدام اسلام می‌خواند؟ ممکن است مخالف ما باشد ولی آیا من می‌توانم نسبتی به او بدهم.

حتی اگر فردی انحراف اخلاقی دارد، یک رسانه نمی‌تواند این را بنویسد. چرا که خلاف شرع است. یک کسی در کشور ما یک اشکال اخلاقی پیدا کرده و رفته پنهانکاری کرده آیا ما باید برویم تجسس و برملاکنیم؟ این جرم بالاتر از جرم است. اگر واقعاً عدالتی باشد این افراد باید مجازات بشوند. افرادی که می‌آیند اصرار می‌کنند که یک فردی کافراست، در دین اسلام چنین چیزی وجود ندارد. من فعلاً بحث شخصی نمی‌کنم، بحث حوزه عمل اجتماعی است، مگر یک انسان می‌تواند تجسس و اصرار کند که فردی فاسد است. این نه اسلام است، نه جمهوری اسلامی، نه اخلاق و نه ایرانی و نه مردانگی است.

رئیس جمهور افزوده: بعضی از روزنامه‌ها خودشان را معیار حق و باطل می‌دانند. خیلی جالب است که می‌گویند اگر ما گفتیم که مثلاً این بد است همه باید بگویند این بد است. سعی کنند منصف باشند. ما در جمهوری اسلامی قبل‌از این‌که مسئول باشیم مسلمان هستیم، قبل از این‌که به مردم جواب بدهیم باید به خدا جواب دهیم، پیش خدا نمی‌توان با سر هم بندی و سرو صدا پاسخ داد.

گفتنی است ششم شهریور روزنامه کیهان در خبری با اشاره به جنجال های رسانه های خارجی درباره سکینه محمدی زن مجرم و متهم به زنا و قتل، نوشته بود: .. به غیر از گروهک های ضدانقلاب نظیر سلطنت طلبان و… که خیانت به همسر را عادی می شمارند و خود نیز بعضاً به آن خیانت پایبندند، به تازگی کارلا برونی همسر بدنام نیکولا سارکوزی و آجیوانی بازیگر فاسدالاخلاق فرانسوی طی اظهارنظرهایی، از «س-م» حمایت کردند. برونی، هنرپیشه و خواننده فاسدالاخلاق ایتالیایی اگرچه توانست خانواده سارکوزی را از هم بپاشد و همسر رئیس جمهور فرانسه شود اما به تازگی اخبار جدیدی از ارتباطات وی با یک خواننده منتشر شد. وی در دفاع از «س-م» گفته است: حکم صادره ناعادلانه است. من واقعاً از اینکه او به خاطر دوست داشتن یک نفر محکوم به مرگ شده، واقعاً متعجب شدم. خانم ]…[ از همان جا در قعر سلولتان بدانید که همسر من آزادی شما را دنبال می کند و هرگز شما را فراموش نخواهد کرد(!)