انتقاد شدید به اپلیکیشن iOS فیسبوک به خاطر نقش آن در مصرف بالای باتری آیفون


انتقاد شدید به اپلیکیشن iOS فیسبوک به خاطر نقش آن در مصرف بالای باتری آیفون

اگر خاطرتان باشد، چندی پیش مشخص شد که پاک کردن اپلیکیشن اندرویدی فیسبوک نقش بسزایی در بهبود عمر باتری دستگاه های موبایل دارد. امروز صبح نیز این شبکه اجتماعی یک بار دیگر به خاطر نگرانی هایی که در مورد تاثیر اپ iOS آن بر عمر باتری آیفون وجود دارد مورد انتقاد قرار گرفت.

ساموئل گیبس نویسنده ستون تکنولوژی گاردین ادعا می کند که با پاک کردن اپ iOS فیسبوک از روی آیفون خود و استفاده از سافاری به جای آن برای دسترسی به این شبکه اجتماعی توانسته تا ۱۵ درصد در عمر باتری موبایل خود صرفه جویی کند.

گیبس در مطلب خود نوشته است که این اپ را از روی آیفونش پاک کرده و عمر باتری آن را برای مدت یک هفته به صورت روزانه اندازه گرفته و سپس اعداد و ارقام به دست آمده را با متوسط میزان روزانه ثبت شده یک هفته قبل از پاک کردن اپ مقایسه نموده است.

نویسنده در ادامه تصمیم می گیرد که از سافاری برای دسترسی به سایت استفاده نماید، همان میزان زمان سابق را در این شبکه اجتماعی سپری کند و همان نوع فعالیت هایی را انجام دهد که پیشتر از طریق اپ صورت می داد.

در پایان مطلب، گیبس اینطور نتیجه می گیرد که عمر باتری آیفونش در ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه شب ۱۵ درصد بیشتر شارژ در خود داشته است. او همچنین به افزایش فضای آزاد ذخیره سازی موبایلش از زمان دیلیت کردن اپلیکیشن فیسبوک اشاره کرده که پیشتر ۵۰۰ مگابایت از ظرفیت ذخیره سازی آیفون را به خود اختصاص داده بود.

البته گیبس خاطر نشان کرده که این میزان فضا بیشتر به کش فیسبوک اختصاص می یابد و خود اپ در زمان دانلود تنها ۱۱۱ مگابایت حجم دارد.

در ادامه او از چند تن دیگر از کاربران این اپلیکیشن درخواست کرده تا تست های بیشتری را روی این موضوع انجام دهند و همه آنها موکدا بر حرف های گیبس مبنی بر کم شدن میزان مصرف باتری آیفون صحه گذاشتند. حالا یکی از سخنگویان فیسبوک اعلام کرده که مشغول بررسی اوضاع است.

البته این شرکت چندان هم از اثرات اپلیکیشن iOS خود روی عمر باتری آیفون بی اطلاع نبوده. در ماه اکتبر، کمپانی مورد بحث اعلام کرد که آپدیتی را برای برطرف کردن این مساله ارائه داده تا مشکل خورده شدن باتری موبایل کاربران گله مند را مرتفع نماید. آنها مدعی بودند که وقتی اپ فیسبوک در پس زمینه موبایل شان در حال اجراست، حتی در مواردی که امکان رفرش شدن آن غیر فعال گردیده، باز هم باتری با سرعت مصرف می‌شود.

فیسبوک همزمان با ارائه آپدیت اعلام داشت که ایراد به یک مشکل صوتی تکرار شونده در پس زمینه باز می گردد و همین مساله باعث شد که برخی مدعی شوند «مشکل» اقدامی عمدی از سوی توسعه دهندگان بوده تا اپ را در پس زمینه فعال نگه دارند.

مطلب بالا در حوزه فن‌آوری اطلاعات و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۸ February 2016 | 7:45 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.