انتقاد پرویز پرستویی از فیلمهای مبتذل

جهان: پرویز پرستویی که مدتی پیش در اظهاراتی به انتقاد ازنمایش فیلمهای کمدی سطحی در سینماها پرداخته بود، به تازگی در اظهاراتی جدید از این گونه فیلمها به شدت انتقاد کرده است.

او پیش از این در اظهاراتی گفته بود: به خدا قسم برخی اوقات من از دیدن فیلمهای روی پرده خجل می شوم و شرم دارم که حتی آنها راببینم .بازیگر فیلم آژانس شیشه ای همچنین درادامه گفته بود: اگر کسی برای امرار معاش و غم نان کار سطحی و نازل می کند، به نظر من اول مدیر ما مقصر است .

پرویز پرستویی برای بار دوم با انتقاد از چنین فیلمهایی، در مصاحبه ای با یکی از نشریات گفته است: قصد ندارم ارزش کار دیگران را پایین بیاورم ولی گاهی اوقات از دیدن پلاکارد سینماها خجالت می کشم. الان هم که مد شده چند چهره را در فیلم و سریال خود می گذارند تا دخل و خرجشان را هماهنگ کنند. این آدمها فقط به فکر در آمد زایی هستند. هیچ وقت چنین کاری را انجام نمی دهم و دراین فیلمها بازی نمی کنم.

پرستویی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره حضور درفیلمهای دفاع مقدس گفته است: من اگر قرار باشد روزی در یک فیلم دفاع مقدس کار کنم در فیلمی بازی خواهم کرد که درباره شخصیت های گمنام وآدمهایی چون “بابانظر” باشد. من وقتی که کتاب “بابا نظر” را خواندم متوجه شدم که مطالب بسیاری از جنگ و دفاع مقدس را نمی دانم .

وی دراین مصاحبه بدون اینکه نامی از فیلم خاصی ببرد می گوید: من در کاری که هیچ ارتباطی به مسائل جنگ ندارد و فقط قرار است هر جور شده مردم را بخنداند بازی نخواهم کرد.

پرستویی می افزاید : اتفاقا برای بعضی از همین فیلمها که حالا اسم هم نمی برم، پیشنهاد بازی هم داشته ام. اما این فیلمها قرار نبود به جنگ و رزمنده ها خدمتی بکند. آیا نتیجه ۸سال دفاع مقدس فیلمهایی است که فقط باعث خنداندن مردم می شود؟ شما بیایید حرف این فیلمها را با نگاه آدمهایی مثل بابانظر مقایسه کنید. بابانظر با ۱۱۸ترکش در بدنش از ابتدا تا انتهای جنگ حضور داشت و بااین وضعیت کارهای بسیار بزرگی انجام داد.