انصاری‌فرد: هیچ تیمی جلودار پرسپولیس نخواهد بود
با کاهش اشتباهات داوری و بی‌دقتی بازیکنان


انصاری‌فرد: هیچ تیمی جلودار پرسپولیس نخواهد بود


خبرگزاری فارس: مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: اگر اشتباهات داوری و بی‌دقتی بازیکنان خاتمه یابد، هیچ تیمی جلودار ما نخواهد بود.


به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از پایگاه خبری باشگاه، محمدحسن انصاری فرد درباره غیبت چند روزه مصطفی دنیزلی در تمرینات، وضعیت داریوش رضائیان و نیما قویدل و شایعاتی که درباره اخراج آنها منتشر شد و همچنین وضعیت کلی تیم به سؤالات پاسخ داده که در زیر می‌خوانید:
– قبل از هر سؤالی بگوئید، عدم حضور مصطفی دنیزلی در تمرینات چه علتی داشت؟
وی که قبل از بازی فجرسپاسی دچار سرماخوردگی شدیدی شده بود، باوجود بیماری برای هدایت تیم در ورزشگاه آزادی حاضر شد و در آن هوای سرد وضعیتش بدتر شد. پزشک تیم نیز در جلسه ای که دیروز با او داشتم، این موضوع را تأیید کرد. وی برای استراحت و مراقبت هرچه بیشتر به توصیه خانواده اش و با توجه به تعطیلی تمرینات در روزهای پنجشنبه و جمعه راهی ترکیه شد؛ اما با تشدید سرماخوردگی در منزل بستری شد و حتی پزشکان به او توصیه کرده بودند در بیمارستان تحت نظر باشد. دنیزلی قرار بود جمعه شب به ایران بیاید؛ اما مجبور شد با دو روز تأخیر به ایران برگردد.
– یعنی مشکلات مالی هیج ارتباطی با عدم حضور او در تمرینات ندارد؟
به هیچ وجه. دنیزلی اگر به خاطر مطالباتش در تمرینات حاضر نشود، اینقدر صراحت بیان دارد که بگوید برای پول در تمرینات شرکت نکرده است. علاوه بر این، باید بگویم در این باره هیچ مشکلی وجود ندارد.
– دنیزلی دوباره برای برنامه تلویزیونی شبکه CNN هفته ای یک روز به ترکیه خواهد رفت؟
شخصاً تمایل دارد هرچه زودتر به همکاری اش با این شبکه خاتمه دهد. اتفاقاً آقای دنیزلی این هفته نیز مثل هفته گذشته در برنامه تلویزیونی حاضر نشد و برای حضور در تمرینات یکشنبه شب به ایران آمد و امروز هم تیم را تمرین داد. البته باید بگویم که دنیزلی کمتر از برخی مربیان خارجی فعال در ایران به مرخصی رفته؛ اما از آنجا که پرسپولیس همیشه مورد توجه بوده این موضوع نیز بازتاب بیشتری داشته است. البته متأسفم که بگویم اخیراً مطالبی درباره نوع رفتار وی با بازیکنان تیم منتشر شده که صحت ندارد. متأسفانه در این باره حتی به شایعات بی پایه و اساسی درباره اعتقادات مذهبی این مربی مسلمان دامن زده می شود. باشگاه درصورت تکرار چنین جریان سازی های مخربی، با آن به شدت برخورد خواهد کرد.
– عنوان شده داریوش رضائیان و نیما قویدل از تیم اخراج شده اند. چنین چیزی صحت دارد؟
اگر آنها اخراج شده اند، پس چرا در تمرین حضور دارند؟ متأسفانه درباره صلاح حسن و خرسندی نیز درحالیکه فقط از سوی کادر فنی تیم جریمه شده بودند، چنین اخباری منتشر شد. درباره رضائیان و قویدل باید بگویم که تصمیم گیرنده اصلی آقای دنیزلی هستند و به هیچ وجه در حوزه مسائل فنی دخالت نمی کنیم. قصد دارم درباره وضعیت نهایی این دو بازیکن با آقای دنیزلی صحبت کنم و این موضوع را به این دو بازیکن نیز گفته ام.
– بعد از تساوی مقابل فجر انتقاداتی از وضعیت تیم در فصل جاری مطرح شده است. تا چه حد این انتقادات را می پذیرید؟
به طور کلی از هر انتقاد سازنده ای باید استقبال کرد و آن را به فال نیک گرفت. به هرحال دو تساوی پیاپی مقابل فجرسپاسی و مس کرمان که می توانست توأم با کسب ۶ امتیاز باشد، اتفاق تلخی بود. اتفاقاً کادر فنی و بازیکنان تیم نیز قبول دارند که می توانستیم با پیروزی این دو بازی به صدر جدول برسیم. با این وجود پرسپولیس در حال حاضر فقط ۴ امتیاز با تیمهای صدرنشین فاصله دارد و این در حالی است که قبل از این بازی اختلاف امتیازات پرسپولیس با تیم صدرنشین ۵ امتیاز بود. به طور کلی وضعیت تیم را خوب توصیف می کنم و معتقدم پرسپولیس بیشترین شانس را برای صدرنشینی در پایان نیم فصل اول دارد. اگر اشتباهات داوری و کم دقتی در نواختن ضربات پایانی برطرف شود شک نکنید که هیچ تیمی جلودار پرسپولیس نخواهد بود.
– کدام تیم قهرمان لیگ برتر شود؟
اگر این روند را حفظ کنیم، پرسپولیس بیشترین شانس را برای قهرمانی دارد. تا پایان نیم فصل اول با تیم‌های پایین جدولی مواجه می شویم؛ اما استقلال و سایپا هنوز با سایر تیم‌های بالای جدول بازی نکرده اند.
– پرسپولیس تنها تیم ایرانی است که بیش از دو بازیکن آن عضو تیم امید هستند. آیا طبق قانون خواهان لغو بازیها می شوید؟
درباره این موضوع نظر آقای دنیزلی را جویا می شویم و بعد تصمیم نهایی را به سازمان لیگ اعلام می کنیم. اگر خواهان لغو بازی ها شویم باید در آینده برگزاری دیدارهای فشرده را تحمل کنیم. اگر هم بگوییم بازیها لغو نشود مجبوریم بدون ۴ ملی پوش خود که حداقل ۲ نفر آنها صددرصد در ترکیب اصلی تیم هستند به میدان برویم. بنابراین در هرصورت این پرسپولیس است که ضرر می کند.