محصولات دانلودی

انصاری: انتخاب رئیس مجلس مربوط به نمایندگان است نه دولت

انصاری: انتخاب رئیس مجلس مربوط به نمایندگان است نه دولت

انصاری: انتخاب رئیس مجلس مربوط به نمایندگان است نه دولت

ایران > قوای سه‌گانه – همشهری آنلاین:
معاون پارلمانی دولت بیان کرد: انتخاب رئیس مجلس از اختیارات نمایندگان است و دولت هیچ دخالی در این موضوع نخواهد داشت

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، حجت‌الاسلام و المسلمین مجید انصاری تصریح نمود: اولین نشست مشترک دولت و نمایندگان منتخب مجلس دهم فردا ( شنبه ۱۸ اردیبهشت) با دعوت رئیس جمهوری از همه منتخبین مجلس دهم و در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات مشترک نمایندگان منتخب مردم در مجلس دهم شورای اسلامی با اعضای دولت اظهار نمود: هدف از برگزاری این نشست‌‌ها آشنایی نمایندگان منتخب با اعضای دولت، هم‌اندیشی در مورد چالش‌‌های اصلی کشور، ایجاد هم‌افزایی دولت و مجلس در حل سریع‌تر مشکلات مردم و یافتن راهکارهایی برای کاهش بوروکراسی قوانین و مقررات برای سرعت بخشیدن به رشد اقتصادی است.

معاون رئیس جمهوری همچنین تأکید نمود: حساسیت مسائل منطقه و فرصت‌‌های برجام اقتضا می‌‌کند که در مسیر همکاری بیش‌تر هر چه سریع‌تر اقدام شود.

انصاری در ادامه با تأکید بر توصیه رهبر انقلاب برای گسترش تعاملات حداکثری میان قوا بیان کرد: اعضای دولت برخود لازم می‌‌دانند که در جلساتی که برای آشنایی با نمایندگان منتخب مردم و طرح مسائل کشور برگزار می‌‌شود شرکت کنند تا در این نشست‌‌ها نحوه خدمات دولت و نحوه تعامل با نمایندگان و قوای دیگر را تشریح کنند.

وی در پاسخ به این سوال که موضع‌گیری دولت در خصوص تعیین رئیس و هیئت رئیسه مجلس دهم چیست، بیان کرد: دولت در تعامل با سایر قوا صرفا طبق اصول قانون بنیادی و اصل تفکیک قوا عمل می‌‌کند و اساسا دخالتی در این موضوع نداشته و نخواهد داشت.

معاون پارلمانی رئیس جمهوری با تأکید بر اینکه تعیین رئیس و هیئت رئیسه مجلس دهم صرفا جزء وظایف نمایندگان منتخب مردم است، خاطرنشان نمود: دولت هیچ دخالتی در امور مربوط به وظایف نمایندگان و قوه مقننه ندارد. این جلسات هیچ ارتباطی با این موضوع ندارد و دولت نیز نه تنها تمایلی به این موضوع ندارد بلکه از ورود به این موضوع اجتناب می‌‌کند.

انصاری افزود: رئیس جمهوری نیز در این خصوص مصرانه از اعضای هیئت دولت خواسته‌اند تا ورود نکرده و صرفا مشی خود را تعامل و هم‌اندیشی با قوای دیگر و از دسته مجلس جدید قرار دهند.

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
حراجی و تخفیف ویژه برای محصولات دانلودی
-------------------------------------------

  • گروه اینترنتی خبرینه
  • هیچ
  • 7
  • ۱۸ اردیبهشت ۹۵
  • دسته‌بندی نشده
گروه اینترنتی خبرینه
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، فایل دانلودر، مُجازی و ایرونیا با هم ادغام شدن و خبرینه رو تشکیل دادن! بیش از 17 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از مجازی‌کده و عمومی و سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه خبرینه، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما
تصویر پیدا نشد عکس/ ماوس ویژه بانوان! ۰۸ اردیبهشت ۹۰