انفجار بمب سر صحنه فیلم جدید سمیرا مخملباف

انفجار یک بمب سر صحنه فیلمبردارى فیلم « اسب دو پا» به کارگردانى سمیرا مخملباف در منطقه بلوچ خانه شهر سرپل در افغانستان منجر به زخمى شدن شش نفر و مرگ یک اسب شد.


به گزارش سرویس اخبار ویژه آریا، بنا به گزارشى که در سایت خانه فیلم مخملباف آمده، انفجار این بمب درروز سه شنبه ۸/۱/۸۶ و در ساعت ۱۲:۲۰ بعد از ظهر در منطقه بلوچ خانه شهر سرپل در افغانستان اتفاق افتاده است.همچنین خانه فیلم مخملباف در خبرى که براى خبرگزارى ها ارسال کرده اذعان داشته که شخص پرتاب کننده بمب ابتدا به صورت یکى از صد سیاهى لشگر حاضر در صحنه وارد گروه شده و بعد از روى بام اقدام به پرتاب بمب به سوى گروه فیلمسازى کرده است.


نیروهاى امنیتى آیساف مستقر در شهر سرپل اقدام پرتاب کننده بمب را سوء قصد به خانواده مخملباف مى دانند، و معتقدند که طالبان و القاعده را در این حمله دخالت نداشته اند.


تاکنون هیچ گروهى مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.


بلافاصله بعد از اعلام فرمان صدا، دوربین، حرکت؛ بمب وارد صحنه شده و تصویر و صداى این حمله ثبت شده است و شخص پرتاب کنندهء بمب رویت شده است.


به ادعاى سایت خانه فیلم مخملباف ، این پنجمین سوء قصد به اعضاى خانواده مخملباف است و دو سوءقصد نافرجام اول در حوالى مرز افغانستان به محسن مخملباف هنگام ساخت فیلم «سفرقندهار» در سال ۲۰۰۰ صورت گرفته و دو سوءقصد نافرجام بعدى اقدام به ربودن حنا مخملباف در هنگام فیلمبردارى فیلم «پنج عصر» در شهر کابل در سال ۲۰۰۲ انجام شده است.


فیلم «اسب دو پا» نوشته محسن مخملباف به کارگردانى سمیرا مخملباف تولید مشترک خانه فیلم مخملباف و کمپانى وایلد بانچ است.