انفجار یک اتوبوس در سوریه

در پی حادثه‌ی انفجار یک اتوبوس در سوریه؛ معاون عتبات‌ عالیات عراق و سوریه سازمان حج و زیارت گفت: هیچ یک از زائران ایرانی در حادثه‌ی انفجار یک دستگاه اتوبوس در منطقه‌ی زینبیه‌ سوریه آسیب ندیده‌اند و این اتوبوس هنگام سوخت‌گیری خالی بوده و تنها راننده‌ ایرانی آن جان باخته است.


حسین اکبری در گفت‌وگو با خبرنگار بخش حج و زیارت خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: این اتوبوس هنگامی که برای سوخت‌گیری به جایگاه سوخت مراجعه کرده بود منفجر شد و این حادثه کاملا اتفاقی بوده و براساس اخبار دریافت‌شده عملیات تروریستی در کار نبوده است.


هم‌چنین تاکنون کسی از مقامات سوریه انفجار خاصی را تایید نکرده است.


این مسئول توضیح داد: این اتوبوس خالی از زائر بوده و برای سوخت‌گیری مراجعه کرده بود که متاسفانه براثر این اشتعال راننده‌ی آن به نام فامیل اسلام‌مدد اهل ارومیه جان خود را از دست داد.


اکبری در ادامه گفت:زائران این اتوبوس نیشابوری بودند که هیچ‌ کدام در محل حادثه حضور نداشتند. البته براساس اخبار دریافت‌شده تاکنون ۶ نفر سوری نیز در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند.


به گفته‌ی معاون عتبات‌ عالیات عراق و سوریه سازمان حج و زیارت، محل حادثه در یک کیلومتری حرم حضرت زینب (س) و خارج از محدوده‌ی تجمع زائران بوده که اتفاقی برای زائران رخ نداده است.


وی گفت: در چنین مواقعی به‌طور طبیعی اتوبوس برای زائران جایگزین می‌شود تا در سفر با مشکل خاصی مواجه نشوند. هم‌چنین اقدامات لازم برای رسیدگی به وضعیت راننده جان باخته نیز انجام خواهد شد.