انهدام خانه فساد شیطان امریکایی
دوشنبه ۸ خرداد ماه ۱۳۸۵   ۰۰:۰۳
 
images/20060529/build.jpg مردی که پس از ۲۰ سال زندگی در امریکا ، خانه مادری اش را در غرب تهران به مرکز فساد تبدیل کرده بود ، همراه همسر و ۳۰ مرد و زن دیگر از سوی اداره اطلاعات ناجا دستگیر شد.
به گزارش خبرنگار «جام جم» ، از ۲ ماه پیش شهروندان ساکن خیابان باقرخان با مشاهده رفت و آمدهای افراد مشکوک به ساختمانی در این خیابان ، موضوع را به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ گزارش کردند. این گزارش ها نشان می داد این ساختمان قدیمی متعلق به مردی به نام حسن (معروف به امریکایی) است و وی در سال ۱۳۷۸ پس از فوت مادرش به تهران آمده و این خانه را که ارث مادری اش بوده ، در اختیار گرفته است.


کنترل غیرمحسوس


با کنترل غیرمحسوس محل ، مشخص شد این ساختمان یک مرکز فساد است که افراد لاابالی زنان و دختران را پس از اغفال به این ساختمان منتقل می کنند. با به دست آمدن مشخصات افراد مختلفی که به این خانه رفت و آمد می کردند ، موضوع پس از هماهنگی های قضایی در دستورکار ماموران اطلاعات نیروی انتظامی قرار گرفت و در یک عملیات ضربتی حسن به اتفاق همسرش دستگیر و با استقرار ماموران در محل ۳۰ مرد و زن حاضر در این محل دستگیر شدند.


خانه شیطان


با بررسی و تحقیق در محل مشخص شد ، این خانه که از سوی افرادی که آنجا رفت و آمد می کنند ، خانه شیطان لقب گرفته ساختمانی ۴ طبقه است که صاحب آن پس از بازگشت از امریکا آن را به ۴۰ واحد ۶ تا ۲۰ متری تقسیم کرده و این واحدها را برای مقاصد غیراخلاقی در اختیار افراد مختلف قرار می داده است.
متهم که مردی مسن است در تحقیقات مقدماتی گفت: ۲۰ سال در یکی از ایالت های امریکا زندگی کرده ام و وقتی اطلاع یافتم مادرم فوت کرده ، به ایران بازگشتم.
متهم افزود: قبل از بازگشت به ایران ، همسرم را طلاق دادم و در تهران پس از ارتباط با یک زن با او ازدواج کردم و از او در ارتباط با برنامه هایی که داشتم ، استفاده می کردم.


اغفال به بهانه ویزا


متهم تصریح کرد: پس از در اختیار گرفتن ساختمان ، واحدهای ۶ تا ۲۰ متری را به قیمت ۳ تا ۵ میلیون تومان به صورت رهن و اجاره واگذار می کردم ، به طوری که توانستم در اندک زمانی پول هنگفتی به جیب بزنم.
متهم در ادامه گفت : یکی از شگردهای من اغفال زنان و دخترانی بود که تمایل داشتند به امریکا سفر کنند و من نیز پس از ارتباط با این افراد که برخی از آنان دارای تحصیلات عالیه بودند ، آنها را به باند فساد می کشاندم و برای سرپوش گذاشتن براعمال مجرمانه خود ، در این ساختمان یک شرکت بیمه و یک بنگاه خرید و فروش خودرو بدون دریافت مجوز تاسیس کرده بودم.
ادامه تحقیقات با تشکیل پرونده ای در این ارتباط ، روز گذشته یک مقام آگاه به خبرنگار ما گفت : پس از صدور مجوز قضایی ماموران با ورود به خانه تمام درهای ورودی و خروجی را تحت کنترل قرار دادند و در بازرسی از خانه «شیطان» مقادیری موادمخدر ، مشروبات الکلی و فیلمهای مستهجن کشف و ضبط شد. این مقام آگاه افزود: عمده ترین فعالیت متهم در ارتباط با افراد واسطه ای بوده که وظیفه اغفال و فریب زنان و دختران را به عهده داشته اند و در حال حاضر ادامه تحقیقات از متهمان دستگیر شده از سوی بازپرس پرونده صادر شده است.
وی تصریح کرد: پس از عملیات ماموران انتظامی برای انهدام خانه شیطان ، تعدادی از ساکنان منطقه که با رفت وآمدهای افراد مختلف به این ساختمان از آنها سلب آسایش شده بود ، با مراجعه حضوری و تلفنی از ماموران انتظامی قدردانی کردند.