انیمیشن‌ها در اختتامیه فجر جایزه ویژه می‌گیرند نه تقدیر

روانبخش صادقی رییس انجمن سینمایی فیلمسازان انیمیشن ایران (آسیفا) در گفتگو با خبرنگار مهر و با اعتراض به خـبـر اعلام شده از سوی سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر مبنی بر تقدیر از دو انیمیشن برتر در اختتامیه گفت: در حالی که ما با محمد حیدری دبیر جشنواره به توافق رسیده بودیم که امسال جایزه ویژه برای برترین انیمیشن های این دوره از جشنواره در بخش بهترین فیلم و بهترین کارگردانی اهدا شود ولی در خبری اعلام شد که از دو انیمیشن برتر تقدیر خواهد شد.

وی ادامه داد: ما طی توافق با دبیر جایزه ویژه جشنواره را مدنظر داشتیم زیرا سال گذشته هم که دو اثر «شاهزاده روم» و «مبارک» در جشنواره فیلم فجر حضور داشتند از آنها تقدیر شد و امسال با حضور پرتعداد انیمیشن ها و همچنین کیفیت قابل اعتنای آنها قرار بر ارتقای جوایز بود.

صادقی در پاسخ به اینکه نتیجه پیگیری ها برای اهدای جایزه ویژه به جای تقدیر به کجا رسید؟ بیان کرد: به دنبال این خـبـر من باز هم با دبیر جشنواره صحبت کردم و وی اعلام کرد جوایز انیمیشن در اختتامیه همان جایزه ویژه شامل لوح و جایزه نقدی خواهد بود که در خـبـر بصورت تقدیر آمده است.

وی در پایان ضمن تاکید بر حضور نامزدهای انیمیشن در مراسم ویژه نامزدها که فردا ۲۰ بهمن برگزار می‌شود ابراز امیدواری کرد هر چه سریعتر درباره نمایش اثر برتر در روز آخر جشنواره در برج میلاد نیز اطلاع رسانی شود.

روانبخش صادقی، محمدعلی صفورا، علیرضا گلپایگانی، بهرام عظیمی، علی نوری اسکویی، وحید نصیریان و اسماعیل شرعی به عنوان داور در اولین دوره حضور جدی انیمیشن در جشنواره فیلم فجر آثار منتخب انیمیشن را ارزیابی خواهند کرد.

«در مسیر باران» ساخته حامد کاتبی، «پادشاه آب» اثر مجید اسماعیلی، «فهرست مقدس» ساخته محمد امین همدانی، «کله آهنی» به کارگردانی غلامرضا ملااحمدی، «ناسور» به کارگردانی کیانوش دالوند، «بازمانده» به کارگردانی احسان طاهری، «قلب خورشید» به کارگردانی احمد علمداری و «نبرد خلیج فارس ۲» به کارگردانی فرهاد عظیما انیمیشن های حاضر در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر هستند.

مطلب بالا در حوزه سینما و تلویزیون و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۸ February 2016 | 8:27 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.