اهدای پیراهن شماره ۲۴ تیم ملی فوتبال به رییس جمهور

دکتر محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور، توکل به خدا، تلاش، پشتکار، همدلی، انسجام، خلاقیت و داشتن اراده‌های پولادین را رمز موفقیت بازیکنان تیم‌ ملی فوتبال در مسابقات جام جهانی دانست و گفت: تیم ملی با اتکا به روحیه‌ قوی و همدلی می‌تواند به مراحل بالاتر در جام جهانی صعود کرده و موفق شود.به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) رئیس جمهور عصر امروز در دیدار صمیمانه با بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم ملی فوتبال کشورمان و مسئولان سازمان تربیت بدنی و فدراسیون فوتبال، موفقیت تیم ملی در مسابقات جام جهانی و صعود ملی پوشان به دور دوم این مسابقات را با توجه به توان بازیکنان ایران دست یافتنی دانست و گفت: با خودباوری، توکل و هوشمندی بازیکنان و تمرینات منسجم و تمرکز مدیریت، به صعود تیم ملی به مراحل بالاتر جام جهانی بسیار امیدواریم.


دکتر احمدی‌نژاد تصریح کرد: همانطور که جوانان با استعداد این مرز و بوم توانسته‌اند با تلاش بی‌وقفه و هوش سرشار خود قله‌های بلند علم و فناوری را از جمله در فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای فتح کنند، بازیکنان تیم‌ ملی فوتبال ایران هم می‌توانند در جام جهانی افتخار آفرینی کنند.


رئیس جمهور تسلط بازیکنان به اعصاب و روان خود در زمان مسابقه و دقت در استفاده از فرصت‌ها و ثانیه‌ها را دو عامل مهم موفقیت‌ ارزیابی و تاکید کرد: نباید هدر رفتن برخی فرصت‌ها و احیانا گل خوردن باعث بی‌انگیزگی و از دست رفتن روحیه بازیکنان شود چرا که تجربه مسابقات فوتبال نشان داده، نتیجه یک مسابقه در ثانیه‌ها قابل تغییر است.


دکتر احمدی‌نژاد با اشاره به صعود شیرین و مقتدرانه تیم ملی فوتبال به جام جهانی آلمان و جای گرفتن این تیم در میان ۲۰ تیم برتر جهان، از ملی پوشان و کادر فنی خواست نهایت تلاش خود را برای شاد کردن دل مردم ایران بکارگیرند و افزود: مردم ایران در هر جای جهان که هستند مشوق و حامی تیم ملی کشورشان بوده و حتی خبرهای رسیده حاکی از آن است که علاوه بر ایرانیان، علاقمندان به ایران از سایر کشورها نیز قصد تشویق و حمایت از تیم ملی را دارند.


رئیس جمهور با تأکید بر حمایت همه جانبه دولت از تیم ملی فوتبال در جام جهانی افزود: برای موفقیت تیم ملی در مسابقات آلمان هدایای ویژه‌ای در نظر گرفته شده که به موقع اعلام خواهد شد، هدایایی که با صعود تیم ملی به مراحل بالاتر جام جهانی چند برابر خواهد شد.


دکتر احمدی‌نژاد همچنین با اشاره به تقارن عزیمت تیم ملی به آلمان با ایام سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و سال پیامبر اعظم(ص) خاطرنشان کرد: بازیکنان با الگوگیری از پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) و امام راحل (ره) و توجه به سیره این بزرگواران می‌توانند به موفقیت‌های بزرگ دست یابند.


در این دیدار همچنین پیراهن شماره ۲۴ تیم ملی که نام آقای احمدی‌نژاد پشت آن درج شده بود از سوی علی دایی و علی کریمی به نمایندگی از بازیکنان تیم ملی به رئیس جمهور اهداء شد.


همچنین در پایان این دیدار دکتر احمدی‌نژاد به صورت جداگانه با بازیکنان خداحافظی و برای آنها آرزوی موفقیت کرد و هدایایی نیز از سوی رئیس جمهور تقدیم بازیکنان تیم ملی شد.


در ابتدای این دیدار آقایان علی آبادی رئیس سازمان تربیت بدنی و دادکان رئیس فدراسیون فوتبال از روند صعود تیم ملی به مرحله نهایی جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان و چگونگی آماده‌سازی این تیم برای رقابتهای مرحله نهایی جام جهانی گزارش دادند.