اولین شیطان زن در سینمای ایران /عکس

فارس: فیلم سینمایی «شیطان شلوار لی می‌پوشد» به کارگردانی علی عطشانی و تهیه‌کنندگی حمید اعتباریان با موضوعی انتزاعی و طنز مهرماه جلوی دوربین می‌رود.
«علی عطشانی» کارگردان در گفت‌و‌گو با فارس درباره تولید فیلم سینمایی «شیطان شلوار لی می‌پوشد» گفت: وقتی طرح فیلمنامه را شنیدم راغب شدم آن را کار کنم. احساس کردم ‌با آثار من و کارهایی که تا‌کنون انجام دادم هم‌جنس است‌. داستان بستر بسیار خوب، متفاوت و خاصی دارد. من همیشه به دنبال تجربه‌های متفاوت در کارهایم هستم، احساس کردم این فیلمنامه بستر مناسبی در این زمینه دارد.

لیلا اوتادی در نقش شیطان

لیلا اوتادی در نقش شیطان در این فیلم بازی خواهد کرد وی در ادامه گفت: فیلمنامه را خواندم و نظراتی داشتم که با پیمان عباسی (نویسنده فیلمنامه) در میان گذاشتم و با تعامل و‌ هم‌فکری که داشتیم ایشان در حال حاضر بازنویسی نهایی فیلمنامه را انجام می‌دهند و نسخه بازنویسی شده فیلمنامه هفته آینده آماده خواهد شد و برای پروانه ساخت ارایه می‌شود. کارگردان «تلفن همراه رئیس جمهور» در ادامه گفت: زمانی که فیلمنامه را خواندم با آقایان اعتباریان و عباسی صحبت کردم. آن‌ها هم انرژی فوق‌العاده‌ای برای تولید این کار دارند و مصمم هستند. به نظرم این فیلم یکی از متفاوت‌ترین آثار سینمای ایران خواهد بود. وی در ادامه درباره داستان فیلم و شخصیت‌های آن توضیح داد: داستان فیلم درباره شیطان است که در هیبت یک انسان آن را می‌بینیم که قصد دارد انسان دیگری را گول بزند و یک سری وعده و عید به او می‌دهد. داستان شش شخصیت اصلی دارد که سه زن و سه مرد خواهند بود. تاکنون با رضا عطاران صحبت‌های اولیه صورت گرفته است، ایشان نقش اصلی داستان و در مقابل شیطان را ایفا می‌کنند. عطشانی در پاسخ به این سؤال که چه تمهیدی اندیشیده شده است که شیطان قابل باور برای مخاطب باشد و چه تفاوتی با دیگر آثار تلویزیونی که تاکنون ساخته شده است دارد، گفت: برای اولین بار است که ما شیطان را در این هیبت در سینمای ایران خواهیم دید و اولین شیطان زن سینمای ایران خواهد بود. داستان ‌فیلم انتزاعی و دارای لایه‌های طنز است و تاکنون این‌گونه به شیطان پرداخته نشده است‌. فیلمنامه با استفاده از احادیث و روایات تغییر داده شده است. وی درباره زمان تولید فیلم و عوامل و بازیگران فیلم توضیح داد: پیش‌تولید فیلم اواسط شهریورماه آغاز می‌شود و انشاء‌الله فیلم مهرماه جلوی دوربین می‌رود. برخی از افراد را برای ایفای نقش‌ها و پشت صحنه نیاز داریم که آقای اعتباریان در حال رایزنی با ایشان هستند تا بتوانیم در زمان مقرر در خدمت‌شان باشیم. با دریافت پروانه ساخت احتمالا اواخر شهریورماه پیش‌تولید شروع و اواسط مهرماه فیلم کلید خواهد خورد.