اولین و تنهاترین موزه نقاشی پشت شیشه جهان

موزه نقاشی پشت شیشه ایران اولین موزه نقاشی پشت شیشه در جهان و تنها موزه مستقلی است که به یکی از شاخه‌‌های هنر نقاشی اختصاص داده شده …

موزه نقاشی پشت شیشه ایران اولین موزه نقاشی پشت شیشه در جهان و تنها موزه مستقلی است که به یکی از شاخه‌‌های هنر نقاشی اختصاص داده شده است. این موزه دربرگیرنده مجموعه عظیمی ازنقاشی ‌های پشت شیشه از دوران صفویه تا عصر حاضر است.

تاریخچه موزه نقاشی پشت شیشه:
بنایی که این موزه در آن واقع شده، یکی از خانه‌‌های قدیمی تهران، متعلق به مرحوم دکتر سیاوش شقاقی، از پزشکان حاذق بیماری ‌های‌ ریوی است. در سال ۱۳۷۷ خورشیدی به صورت گنجینه ای از آثار نقاشی پشت شیشه از سوی شهرداری تهران، به سازمان میراث فرهنگی واگذار گردید. اکنون این موزه با توانایی و اهدافی بیش از پیش در کنار سایر هنرمندان بازگشایی گردیده است.

این موزه درنظر دارد تا ضمن معرفی و آشنا ساختن این هنر مهجور به اقشار مختلف جامعه،کانونی برای آشنایی هنرمندان با یکدیگر و ارتقای این هنر در سطح جهانی فراهم آورد. بدین منظور سلسله نشست هایی به صورت ماهانه جهت هم اندیشی هنرمندان این رشته هنری برگزار گردیده و نقطه نظرات آنان بعد از بررسی و ارزیابی مورد توجه قرار می‌ گیرد.
کارگاه ‌ها و تورهایی که در جهت آموزش و معرفی این هنر توسط اساتید بنام این رشته در این موزه تدریس می‌ شود از دیگر اهداف ارتقاء این هنر با شعار هر ایرانی یک هنرمند می‌ باشد.

نشانی:
موزه نقاشی پشت شیشه در خیابان سعدی (ایستگاه متروی دروازه دولت)، خیابان برادران قائدی (هدایت)، تقاطع خیابان نورمحمدی (تنکابن) واقع شده است. دسترسی به این موزه از طریق خیابان پیچ شمیران نیز امکان‌پذیر است.
شماره تماس:     ۷۷۵۲۶۷۷۷- ۷۷۶۳۶۷۰۰- ۰۲۱

مطلب بالا در دسته‌بندی جالب و خواندنی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۱ March 2016 | 2:17 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.