ایجاد رشته جدید غذا و نوشابه در شرکت آموزش سازمان سیاحتی بنیاد مستضعفان

رشته جدید خدمات غذا و نوشابه به عنوان دوره کاردانی دانشگاه جامع علمی‌ و کاربردی در شرکت آموزش مطالعات و مشاوره‌ی سیاحتی گردشگران بنیاد وابسته به سازمان سیاحتی و مراکز تفریحی ایجاد می‌شود.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) مدیر عامل شرکت آموزش، مطالعات و مشاوره سیاحتی گردشگران بنیاد ضمن بیان این خبر گفت: با پیگیری‌های مستمر موفق شدیم مجوز ایجاد رشته‌ی خدمات غذا ونوشابه را از دانشگاه جامع عملی و کاربردی اخذ نماییم .


دکتر سپهری افزود: این رشته در دوره‌ی کاردانی ناپیوسته تاسیس می‌شود و دانشجویان پس از اتمام تحصیل مدرک معتبر دانشگاه جامع علمی‌و کاربردی را در مقطع کاردانی دریافت می‌کنند .


بر اساس این گزارش شرایط پذیرش متقاضیان تحصیل در این رشته متعاقبا از سوی شرکت آموزش مطالعات و مشاوره سیاحتی گردشگران بنیاد اعلام می‌شود .


سپهری در خصوص علت ایجاد رشته‌ی جدید غذا و نوشابه در شرکت آموزش سازمان سیاحتی گفت: این بخش در اغلب هتل‌های کشور به عنوان یکی از مدیریت‌های مورد نیاز مطرح بود، اما نیروی متخصص در این زمینه بسیار کم است، لذا تصمیم گرفتیم جهت افزایش راندمان صنعت هتل داری در کشور متخصصانی در زمینه غذا و نوشابه تربیت کنیم .


به اعتقاد مدیر عامل شرکت آموزش سازمان سیاحتی بنیاد بازار کار فارغ التحصیلان رشته‌ی غذا و نوشابه با توجه به نیاز هتل‌ها مناسب خواهد بود .


سپهری همچنین اظهار کرد: بر اساس تایید مهندس بروزنده رییس بنیاد مستضعفان مقدمات تشکیل شورای پژوهش در شرکت آموزش سازمان سیاحتی بنیاد انجام شده و دانشگاه جامع علمی‌کاربردی باتشکیل این شورا در سال ۸۵ موافقت کرده است .


سپهری درباره‌ی اعضای شورای پژوهشی شرکت آموزش مطالعات و مشاوره‌ی سیاحتی گردشگران بنیاد گفت: این شورا متشکل از مدیران ارشد سازمان سیاحتی و مراکز تفریحی و شرکت‌های تابعه‌ی این سازمان خواهد بود و اسامی‌آن‌ها به همراه برنامه‌های شورای پژوهش شرکت آموزش پیش از پایان سال به دانشگاه علمی‌کاربردی اعلام می‌شود .


وی افزود: قرار است این شورا از یک کمیته‌ی پژوهش دانشجویی و یک واحد ارتباط با صنعت وسازمان‌ها بهره مند شوند .


مدیر عامل شرکت آموزش سازمان سیاحتی در ادامه به تشریح عملکرد شورای آموزشی این شرکت در شش ماهه‌ی دوم سال جاری پرداخت و گفت: تا مهر ماه سال ۸۴ مجموعا چهار جلسه‌ی شورا برگزار شده بود اما از نیمه‌ی دوم امسال تاکنون بیش از ۱۱ جلسه برای رسیدگی به مسائل آموزشی تشریح شده است .


وی با بیان این که شورای آموزشی حول دو محور بهبود روش‌ها و ارتقای کیفیت آموزشی تشکیل شده است، تصریح کرد: برخورد جدی دانشگاهی در تمام زمینه‌های آموزشی از جمله اهداف تشکیل این شورا بود که خلاء آن در یک مرکز دانشگاهی به شدت احساس می‌شد .


سپهری در ادامه همچنین از تشکیل کمیته‌ی جذب نیرو در این شرکت خبر داد و افزود: با توجه به ارسال درخواست‌های بی‌شمار برای تدریس در موسسه‌ی آموزش مطالعات و مشاوره‌ی سیاحتی گردشگران بنیاد مقرر شده است تا کمیته‌ی تحت عنوان کمیته‌ی جذب نیرو تشکیل شود تا معیارها و ضوابط جذب را تعیین و جهت تصویب به شورای آموزشی ارسال کنند .


وی با تاکید بر انجام دوره‌های کارورزی دانش آموزان هنرستان هتل داری و سیاحتی تحت پوشش این شرکت و دانشجویان دانشگاه جامع علمی‌ و کاربردی از اقدام برای ایجاد دفتر کارآفرینی در شرکت آموزش مطالعات ومشاوره‌ی سیاحتی گردشگران بنیاد خبر داد و گفت: شورای آموزشی شرکت آموزش مطالعات ومشاوره‌ی سیاحتی گردشگران بنیاد مقرر کرده است تا پس از هماهنگی با دبیر خانه طرح کاد و در صورت نداشتن منع قانونی این دفتر به صورت مستقل در شرکت آموزش سازمان سیاحتی بنیاد تشکیل شود و سمیناری هم برای ترویج و شناسایی کارآفرینی طراحی گردد .


سپهری در ادامه یکی از موفقیت‌های شرکت آموزش مطالعات ومشاوره‌ی سیاحتی گردشگران بنیاد در سال جاری جذب دانشجو برای دوره‌های مشترک استراتکلاید از طریق آزمون سراسری عنوان کرد و افزود: امسال برای نخستین بار پذیرفته شدگان کنکور سراسری از طریق سازمان سنجش به شرکت آموزش معرفی شدند و پس از انجام مصاحبه ثبت نام از قبول شدگان به عمل آمد .


وی گفت: شرایط پذیرش دانشجو در شرکت آموزش مطالعات ومشاوره‌ی سیاحتی گردشگران بنیاد با مشارکت یکی از دانشگاه‌های اروپایی در مقطع کارشناسی در دفترچه کنکور سراسری سال آینده ذکر می‌شود که مطالعات مقدماتی آن در دست بررسی است .


وی اظهار کرد: قرار است تا سقف ۲۵ نفر از واجدین شرایط تحصیل در دوره‌ی مدیریت هتل داری از طریق آزمون سازمان سنجش پذیرش شود .


بر اساس صورتجلسه شورای آموزشی شرکت آموزش مطالعات ومشاوره‌ی سیاحتی گردشگران بنیاد از آذر ماه سال جاری کمیته‌ی انضباطی این شرکت برای سامانبخشی بیشتر شاغلین به تحصیل در شرکت آموزش مطالعات و مشاوره‌ی سیاحتی گردشگران بنیاد تشکیل شد .


مدیر عامل شرکت آموزش مطالعات و مشاوره‌ی سیاحتی گردشگران بنیاد گفت: دو دوره‌ی آموزش تکمیلی خانه داری در دو واحد اقامتی شرکت هتل‌های بین‌المللی پارسیان، کوثر اصفهان و آزادی خزر از سوی شرکت آموزش مطالعات و مشاوره‌ی سیاحتی گردشگران بنیاد برگزار شده است .


وی همچنین از مراحل مقدماتی طرح جدید این شرکت برای همکاری با دفتر برنامه ریزی آموزش سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خبر داد و گفت: این مرکز پیشنهاداتی کرده تا در طرح‌های پژوهشی و تالیف کتب مرتبط با صنعت هتل داری و گردشگری مشارکت و به گونه‌ای حمایت کند .


سپهری در پایان افزود: سازمان شرکت آموزش مطالعات و مشاوره‌ی سیاحتی گردشگران بنیاد در حال بررسی این پیشنهاد است و اظهار امیدواری کرد که به زودی زمینه‌ی همکاری و حمایت از این گونه طرح‌ها در داخل مجموعه فراهم شود .