سوپرمارکت آنلاین

ایران اعلام آمادگی کرد: ایجاد خط پروازی تهران ـ نیویورک و یا تهران ـ لس‌آنجلس

سازمان هواپیمایی کشوری در نامه‌ای به سازمان هواپیمایی کشور آمریکا اعلام آمادگی کرد تا خط پروازی تهران ـ نیویورک و یا تهران ـ لس‌آنجلس را برقرار کند.


به گزارش ایسنا، رضا جعفرزاده ـ مشاور رسنه‌ای رییس و مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری ـ در این زمینه گفت:« از آنجایی که پرواز‌های بین‌المللی ما از تهران به بسیاری از پایتخت‌های کشورها به طور مستقیم برقرار می‌شود. برقراری این خط پروازی در اولین مرحله پاسخ مثبتی به هموطنان مقیم آمریکاست.»


جعفرزاده افزود:« انگیزه‌ برقراری این خط پروازی از سفر دکتر احمدی‌نژاد ـ رییس جمهور ـ به آمریکا و دیدار با هموطنان خارج از کشور آغاز شد و این درخواست مردمی و بحقی بود که از مقامات رییس جمهوری ایران داشتند.»


مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری همچنین گفت:« اگرچه برقراری این پرواز‌ها نیز برای بازرگانان و تجار نیز مقرون به صرفه‌ است اما مساله مهم جلوگیری از سردرگمی و صرف هزینه‌های گزاف هموطنان بوده چرا که باید یا از طریق اروپا یا کشور‌های منطقه به آمریکا می‌رفتند. ادامه‌ این وضع موجبات رنجش این عزیزان را فراهم آورد تا اینکه دیداری مستقیم با ریاست جمهوری گله‌مندی خودشان را ابراز کردند از این رو به هنگام بازگشت بیرون از معادلات سیاسی و صرفاً به لحاظ پاسخ به این درخواست انسانی دستور بررسی موضوع صادر شد. »جعفر زاده ادامه داد:« از آنجایی که حمل و نقل هوایی زنجیره‌ای متصل به هم بوده و سازمان‌های هواپیمایی تحت پوشش سازمان بین‌المللی ایکائو با رقم ۱۸۸ کشور تحت مقررات واحدی فعالند و اهمیت به گسترش ارتباطات و فراهم کردن زمینه‌های بهره‌مندی از این وسیله حرکتی است انسانی و پسندیده به همین منظور جمهوری اسلامی ایران برای عملیاتی کردن پرواز‌ها منتظر پاسخ‌ مقامات هواپیمایی کشوری آمریکاست.»