ایران امروز بسیار نیرومند‌تر از گذشته‌ است، آمریکایی‌ها شکست خواهند خورد
رفسنجانی در اجلاس خبرگان رهبری:


ایران امروز بسیار نیرومند‌تر از گذشته‌ است، آمریکایی‌ها شکست خواهند خورد


خبرگزاری فارس:نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد:امروز ایران بسیار نیرومند‌تر از تاریخ گذشته خود در سطح جهانی و منطقه‌ای قرار گرفته‌ است و از این‌رو آمریکایی‌ها در منزوی کردن ایران قطعاً شکست خواهند خورد.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس، اکبر هاشمی رفسنجانی در پایان جلسه قبل از ظهر امروز از دومین روز پانزدهمین اجلاس خبرگان رهبری در نطقی با تاکید بر تقویت هر چه بیشتر انسجام و وحدت ملی در کشور گفت: با شرایطی که امروز در بحث هسته‌ای برای ما پیش آمده است، این موضوع هر چه بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه سرنوشت پرونده هسته‌‌ای ایران منجر به ارجاع به شورای امنیت شود یا خیر؟ افزود: ما باید برنامه خود را براساس هدف مورد نظر در جهت تقویت انسجام و وحدت درونی پیش ببریم.
نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری، سهم نمایندگی این مجلس را در تقویت انسجام ملی بیشتر خواند و گفت: اگر در کشور با مشاجره، طرد و تهمت، خدمات دیگران را نادیده بگیریم، انسجام ملی در هم می‌شکند.
هاشمی رفسنجانی، ایجاد انسجام ملی را در گرو فرمان و دستور ندانست و به نامگذاری سال ۸۴ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال مشارکت عمومی و همبستگی ملی اشاره کرد و گفت: آنچه که این مهم را متجلی می‌کند، عمل به رهنمود رهبری است.
وی تصریح کرد: نمی‌شود در میدان عمل مقتضیات انسجام ملی را فراهم نکرد، اما توقع عملیاتی شدن آن را در جامعه داشت. ممکن است خیلی در این رابطه سکوت کنند، ولی لازم است همه با تقویت همدیگر مجموعه نظام را تقویت کنیم.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به انسجام مسئولان کشور در اداره امور اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با دشمنان در دهه‌های گذشته شرایط بدتر از امروز داشته است، اما با توکل به خداوند و اتحاد، توطئه دشمنان در این مملکت خنثی شده است.
هاشمی رفسنجانی تاکید کرد:‌امروز ایران بسیار نیرومند‌تر از تاریخ گذشته خود در سطح جهانی و منطقه‌ای قرار گرفته است.
وی پیروزی‌های انقلاب اسلامی در آغازین سال‌های ۵۷ را ناشی از اتحاد مردم و رهبری عنوان کرد و گفت: باید چنین حالتی در شرایط فعلی در این کشور و در مقابل طرح شوم خاورمیانه آمریکا شکل گیرد و باید منافع باندی و جناحی تحت‌الشعاع منافع مردم و انقلاب باشد.
هاشمی رفسنجانی ادامه داد: امروزه منافع اسلام در سراسر جهان برای ایران تکلیف‌آور است و اگر در ایران الگوی نظام اسلامی ناموفق ارائه شود، خیلی از آزادی‌خواهان و کشورهای اسلامی را دلسرد خواهد کرد.
نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: اگر بتوانیم عدالت اسلامی در ایران را عملی کنیم و آنچه را که هدف ما از پیروزی‌های انقلاب اسلامی در ایران بوده است ، به منصفه ظهور برسانیم؛ در آن صورت به مراتب بیشتر از پیشرفت‌های آمریکا موقعیت‌هایی را کسب خواهیم کرد.
هاشمی رفسنجانی طرد و بدنام کردن مدیران و نیروهای انقلاب را که به گفته وی ۲۰ یا ۳۰ سال است که برای انقلاب و مردم خدمت کرده‌اند، خطر بزرگی برای کشور دانست.
وی حرکت درست، معقول و منسجم در کشور را وظیفه بزرگ ملی و اسلامی و انقلابی یاد کرد و افزود: همه ما در این مهم مسئولیت وسیع داریم.
برپایه این گزارش، نایب رئیس اول مجلس خبرگان در آغاز نطق خود با ترسیم طرح خاورمیانه بزرگ آمریکا از آغاز تاکنون اظهار داشت: ریشه این‌گونه طرح‌ها به زمان بعد از فروپاشی شوروی بر می‌گردد که آمریکا به رهبری بوش پدر با طرح مسئله نظم نوین جهانی به دنبال ایجاد قدرت منحصر به فرد در جهان بود.
وی با اشاره به برنامه‌های جمهوری اسلامی ایران پس از طرح نظم نوین جهانی از سوی بوش پدر و در جهت مقابله با این طرح گفت: یکی از برنامه‌های ما طرح ضربتی راه‌آهن سرخس بود که توفیقاتی در راه‌اندازی آن داشتیم و البته با حل مسئله عربستان، بحرین، قطر و تا حدودی امارات برنامه‌های خود را پیش بردیم.
هاشمی رفسنجانی در خصوص طرح خاورمیانه بزرگ آمریکا افزود: آمریکایی‌ها این طرح را از آن جهت مطرح کردند که جهان اسلام و در خاورمیانه عرب‌ها را به خاطر اسرائیل و ایران را به خاطر استکبار ستیزی آن تحت‌الشعاع قرار دهند؛ اگر چه اکنون قضایای انتفاضه در فلسطین و حرکت حزب‌الله در لبنان تا مقدار زیادی سیاست‌های آنها را با اشکالات اجرایی مواجه کرده است.
وی با بیان اینکه طرح خاورمیانه بزرگ ابتدا در محدوده جغرافیایی ۲۲ کشور عربی و ۴ کشور غیر عربی ایران، ترکیه، اسرائیل و افغانستان که سپس حوزه جغرافیایی آن به شمال آفریقا، جنوب شرق آسیا توسعه یافت، گفت: استراتژی آمریکایی‌ها در این طرح با سه مرحله بهم‌ریزی، دوران گذر و دوران الگوسازی دنبال می‌شد. اروپایی‌ها که نمی‌خواستند براساس این طرح کشورهای مورد نظر را به هم بریزند، با آن مخالفت کردند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به شکست آمریکایی‌ها در عراق و افغانستان گفت: اگر آمریکایی‌ها در خصوص مشکلات خود در این دو کشور چاره‌ای نیندیشند، ممکن است اوضاع آنها در این کشورها به افتضاح کشیده شود.
هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه آمریکایی‌ها در اجرای طرح خاورمیانه در کشورهایی چون عراق و افغانستان از محتوی فکری و عقیدتی آنها بی‌اطلاع بودند و این برای آنها مشکل ساز شده است، اظهار کرد: با این نتیجه‌گیری می‌توان گفت که آمریکایی‌ها در زمینه الگوسازی که بعد از دوران گذر به دنبال آن بودند، با مشکل جدی مواجه شده‌اند.
هاشمی رفسنجانی همچنین با یادآوری اختلافات کشورهای اروپایی از جمله فرانسه و آلمان با آمریکا در قبال اشغال عراق گفت: یکی از موانع بزرگ اشغالگران در منطقه خاورمیانه سهم آنان در انرژی است.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه در مجموع و تاکنون آمریکایی‌ها از دنبال کردن سیاست محاصره ایران نتیجه درست نگرفته‌اند، گفت: اکنون آمریکایی‌ها در میدان مبارزه به نزدیک ما آمده اند و مواضع خود را در مورد کشورهای منطقه و مسئله هسته‌ای ایران مطرح کرده‌اند و البته به روشن شدن صفوف منجر شده است،
ولی بدانند به بهانه‌های مختلف و با اتهامات متعدد دنبال منزوی کردن ایران در نزد افکار عمومی هستند که قطعاً شکست خواهند خورد. جلسه بعدازظهر مجلس خبرگان ساعت ۱۶ آغاز و پس از طرح دستور جلسه و تذکرات نمایندگان، با انتشار قطعنامه‌ای به کار خود پایان خواهد داد.
اعضای مجلس خبرگان امشب در دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ضیافت شام هاشمی رفسنجانی حضور پیدا می‌کنند و عصر فردا با حضور در مرقد مطهر امام (ره) با آرمانهای امام تجدید میثاق می‌‌نمایند.