ایران میزبان المپیاد جهانی فیزیک سال ۲۰۰۷ شد

ایران میزبان المپیاد جهانی فیزیک سال ۲۰۰۷ شد


خبرگزاری فارس: در نشست مشترک وزیر آموزش و پرورش ایران و کمیته برگزار کننده المپیاد جهانی فیزیک، کشور جمهوری اسلامی ایران به عنوان میزبان المپیاد جهانی فیزیک سال ۲۰۰۷ انتخاب شد.


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در نشست مشترک محمود فرشیدی و کمیته برگزار کننده المپیاد جهانی فیزیک، ابعاد مختلف این رویداد مهم علمی-فرهنگی و نقش آن در شناساندن فرهنگ و تمدن ایران به فرهیختگان و نخبگان قریب به ۸۰ کشور از ۵ قاره جهان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در این نشست فرشیدی ضمن تأکید بر ضرورت اهتمام جدی بخش‌های مختلف وزارت آموزش و پرورش و سایر دستگاه‌ها در برگزاری هر چه بهتر المپیاد جهانی فیزیک سال ۲۰۰۷ گفت: در شرایطی که عده‌ای در صحنه جهانی می خواهند ایرانیان را تحقیر کنند این کار دفاع جدی از سوابق و پیشینه علمی و فرهنگی کشور است.
وزیر آموزش و پرورش با تأکید بر جلب افکار عمومی به ویژه دانش آموزان، دانشجویان، معلمان و استادان دانشگاه به سمت این اتفاق مهم علمی، گفت: برای دفاع از هویت فرهنگی خودمان لازم نیست به گذشته های خیلی دور متوسل شویم. هر چند در گذشته دانشمندان برجسته‌ای در علوم مختلف داشته‌ایم اما در همین شرایط موجود نیز چهره های علمی و افتخارآفرینی داریم که می توانیم آنها را به جهانیان معرفی کنیم.
گفتنی است ایران طی نامه رسمی در سال ۱۳۷۲ آمادگی خود را برای میزبانی المپیاد جهانی فیزیک اعلام کرده بود.