ایران ۷ خرداد با کرواسی؛ ۱۱خرداد شاید با بوسنی

برانکو پس از تماشای بازی مکزیک:
از بازی با مکزیک هراسی نداریم
لیست بازیکنان داخلی سوم اردیبهشت اعلام می‌شود

سرمربی کروات تیم ملی فوتبال کشورمان پس از بازگشت از آمریکا و تماشای دیدار دوستانه‌ی پاراگوئه و مکزیک اعلام کرد که می‌توان به پیروزی برابر مکزیک امیدوار بود.

برانکو ایوانکوویچ اظهار کرد: با بازی که از حریفان ایران دیده‌ام می‌توان به کسب پیروزی برابر مکزیک امیدوار بود. از بازی برابر مکزیک هراسی نداریم.

وی تصریح کرد: معتقدم ایران در جام جهانی امتیازات خوبی خواهد گرفت


برانکو ایوانکوویچ هم چنین در خصوص آخرین وضعیت کمپ تیم‌های ملی در آلمان تاکید کرد: فریدریش هافن آماده پذیرایی از تیم ملی است. شرایط کاملا راضی کننده است. آنها خودشان را با شرایط و خواسته‌های ما کاملا تطبیق داده‌اند و هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

وی خاطر نشان کرد: نمی‌دانم چرا اینقدر در خصوص تیم ملی و شرایط آن حرف و حدیث است. تیم ملی مطابق با برنامه‌ریزی انجام شده فعالیت‌هایش را پیگیری خواهد کرد و هیچ خللی نیز در برنامه‌ها ایجاد نخواهد شد.

سرمربی تیم ملی افزود: بر اساس اعلام فیفا کلیه‌ی تیم‌ها موظفند تا پیش از ۲۵ اردیبهشت لیست نهایی بازیکنان خود را اعلام کنند و ما نیز قطعا تا آن تاریخ ۲۳ بازیکنان نهایی را معرفی خواهیم کرد.

وی اظهار کرد: با توجه به برنامه‌های تیم ملی بین اول تا سوم اردیبهشت ماه لیست بازیکنان شاغل در لیگ داخلی را برای شرکت در اردوهای تیم ملی اعلام خواهیم کرد. اردوی سوییس یک تمرین سبک خواهد بود و ما نیز احتمالا چند بازی متفاوت و سبک را با تیم‌های نه چندان مطرح سوییس انجام خواهیم داد.

برانکو گفت: تاکنون دیدار روز ۷ خرداد برابر کرواسی قطعی شده است و رایزنی‌ها برای نهایی شدن بازی برابر بوسنی و هرزگوین نیز ادامه دارد، اگر بتوانیم از مذاکرات نتیجه‌ای بگیریم ۱۱ خرداد با این تیم نیز بازی دوستانه‌ای خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: در محل کمپ تیم‌های ملی در آلمان دیدار سبک و دوستانه‌ای را با تیم منتخب فریدریش هافن انجام خواهیم داد.

برانکو ایوانکوویچ در پایان خاطر نشان کرد: سعی می‌کنیم تیم ملی در شرایطی خوب راهی آلمان شود تا با انجام بازی‌های خوب نتایج ایده‌آلی حاصل شود.