ایوانکوویچ : اشتباهات وحشتناک مدافعان عامل شکست تیم ایران بود

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران “اشتباهات وحشتناک” مدافعان را عامل اصلی شکست این تیم مقابل مکزیک عنوان کرد.


تیم ملی فوتبال ایران یکشنبه‌شب در نخستین دیدار خود در مرحله گروهی رقابت‌های جام جهانی ‪ ۲۰۰۶‬آلمان با نتیجه سه بر یک مغلوب مکزیک شد.


“برانکو ایوانکوویچ” در پایان این دیدار در گفت وگو با خبرنگاران افزود : در جام جهانی کوچکترین اشتباه بازیکنان، صدمات جبران ناپذیری را به تیم‌ها وارد می‌کند.


وی با بیان اینکه گل دوم تیم مکزیک کلیدی‌ترین گل این بازی بود، اظهار داشت : این گل تمامی زحمات بازیکنان را بر باد داد.


سرمربی کروات تیم ملی فوتبال ایران از نتیجه دیدار این تیم مقابل مکزیک ابراز نارضایتی کرد و افزود : تیم ایران در نیمه نخست شانس زیادی برای افزودن گل‌های زده خود داشت که با بدشانسی به هدر رفت.


ایوانکوویچ با بیان اینکه در بین دو نیمه مربیان تیم ایران اصرار به بازی هجومی داشتند، افزود : قصد داشتیم شانس خود را برای خلق یک کار بزرگ امتحان کنیم.


وی ادامه داد : بازیکنان ایران در نیمه دوم، بازی انتقادآمیزی را به نمایش گذاشتند. آنان در زمانی قصد تسلط بر توپ و میدان را داشتند بر اثر دو اشتباه دو گل را دریافت کردند تا تیم با شکست زمین را ترک کند.


سرمربی کروات تیم ملی فوتبال ایران بااشاره به اینکه “نتیجه بازی امروز پایان همه چیز نیست.” اظهار داشت : بازیکنان تا زمانی شانس صعود داشته باشند با تمام قوا تلاش خواهند کرد.


ایوانکوویچ در بخش دیگری از سخنان خود مصدومیت علی کریمی، وحید هاشمیان، مهدی مهدوی کیا و فریدون زندی را از عوامل ناکامی تیم ایران در بازی مقابل مکزیک عنوان کرد و افزود : این بازیکنان در دیدار بعدی، با آمادگی بیشتری به میدان می‌روند.


وی با بیان اینکه اشتباهات مدافعان تیم ملی در نیمه دوم بررسی خواهد شد، افزود : کادر فنی تیم ایران باید از هم اکنون بازیکنان را از نظر روحی و جسمانی آماده رویارویی با تیم پرتغال کند.