ایوانکوویچ: بازی با منتخب فریدریش هافن تمرین کاملی بود

برانکو ایوانکوویچ پس از پیروزی پنج بر صفر تیم ملی ایران برابر منتخب فرید ریش هافن باور دارد که اعتماد به نفس بازیکنانش در سطح بالایی قرار دارد.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ایوانکوویچ پس از این دیدار، گفت:« این تمرین کامل با حریفی بود که بازی جوانمردی هم ارایه می‌کرد.»


آسوشیتدپرس می‌نویسد:« ایران موقعیت‌های گلزنی فراوانی را در دیدار برابر VFB فرید ریش هافن به دست آورد. اگرچه که ابراهیم میرزاپور، علی کریمی، مهدی مهدوی‌کیا و فریدون زندی به سبب آسیب دیدگی در این بازی حضور نداشتند اما، ایوانکوویچ باور دارد که می‌تواند از همه‌ی بازیکنانش برای دیدار روز یکشنبه برابر مکزیک استفاده کند.»


کریمی که برای بایرن مونیخ قهرمان آلمان بازی می‌کند، مارچ گذشته از ناحیه لیگامنت پا آسیب دید. او پیش از دیدار هفته‌ی آینده‌ی تیم، تمرین سبکی را انجام داد. ایوانکوویچ، گفت:« کریمی خوب کار کرد. به ویژه آن که از اشتیاقش برای بازی تحت تاثیر قرار گرفته‌ام. او قدم‌های بلندی برای بهبود طی کرده است.»


تیم ایران، یکشنبه‌ی آینده‌ دیداری حیاتی با تیم ملی مکزیک دارد، دیداری که می‌تواند برای عبور این تیم از مرحله‌ی گروهی بسیار حساس باشد. ایرانی‌ها معتقدند که دیدار برابر مکزیک، سخت‌تر از دیدار برابر پرتغال خواهد بود.


زلاتکو پتریسویچ – مربی سابق چند تیم مکزیکی که از او به عنوان یکی از دستیاران برانکو نام برده می‌شود! به ایوانکوویچ توصیه کرده است که مراقب تیم منسجم و یکپارچه‌ی مکزیک باشید:« مکزیک تیم یکدست و متحدی است. بر خلاف پرتغال، مکزیکی‌ها به سه یا چهار ستاره وابسته نیستند.»


مهدوی‌کیا بازیکن میانی هامبورگ هفته‌ی گذشته از ناحیه‌ی کمر مصدوم شد. روز گذشته او زیر نظر پزشک تیم، تمرین سبکی را انجام داد.


ایوانکوویچ در این باره گفت:« او انگیزه‌ی بالایی دارد و انتظار دارم که مهدی تا دیدار با مکزیک آماده شود.»