اگر عاشق شده‌اید یا قصد طلاق دارید با ۱۴۸ تماس بگیرید
 
images/20071130/rings.jpg
 
جام جم آنلاین: مدیر کل دفتر مشاوره سازمان بهزیستی گفت: دفتر مشاوره سازمان بهزیستی در تلاش است با تخصصی تر کردن خدمات خط تلفنی صدای مشاور (۱۴۸) و برگزاری کلاس های آموزشی پیش از ازدواج ، نقش موثری در پیشگیری از طلاق در جامعه ایفا کند.
دکتر مینو رفیعی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به توجه دفتر مشاوره درجهت پیشگیری از طلاق گفت : دفترمشاوره در کنار گسترش مراکز مشاوره خود برای راهنمایی جوانان در امر ازدواج ، خدمات مشاوره ای خط تلفنی ۱۴۸ را نیز، به بخش های تخصصی تری تقسیم کرده است.
مدیر کل دفتر مشاور سازمان بهزیستی ادامه داد: در واقع خط تلفنی صدای مشاور با تخصصی تر کردن خدمات خود هر فرد تماس گیرنده را برای راهنمایی به بخش مربوطه وصل می کند، به این صورت اگر کسی مشکلی در مورد مسائل خانوادگی ، ازدواج، تربیت فرزند و… دارد ، برای راهنمایی به مشاور متخصص در آن حوزه واگذار می شود.
وی تصریح کرد : تمامی مشاوران در حوزه پیشگیری از طلاق با توجه به تدابیری که در دفتر مشاوره انجام شده است ، باید دوره های آموزشی پیش ازازدواج را گذرانده باشند تا در راهنمایی افراد بهترین مشاوره را انجام دهند.
دکتر مینو رفیعی گفت: در دفترمشاوره سازمان بهزیستی در موضوع پیشگیری ازطلاق، دوحوزه برای راهنمایی و مشاوره وجود دارد، یکی در حوزه خدمات مشاوره ای و دیگری در برگزاری کلاس های آموزشی.
مدیر کل دفتر مشاور سازمان بهزیستی ادامه داد: دفترمشاوره با ایجاد دوره های آموزشی که به شکل کلاس هایی در مراکزمشاوره برگزار می شود، اطلاعات مفید و موثری به جوانان خواهد داد که از جمله آن در مورد چگونگی ارتباط با جنس مخالف، چگونگی نحوه آشنایی طرفین، دوره نامزدی، تفاوت عشق واقعی با عشق های کاذب و مسائل مانند آن است.
مینو رفیعی با اشاره به نقش موثر این کلاس ها درجلوگیری ازبروز احساسات نادرست جوانان، گفت : پادگان ها و دانشگاه ها از جمله مراکزی هستند که دفترمشاوره، قصد دارد با همکاری آن ها دربرگزاری این دوره های آموزشی اقدامات اساسی انجام دهد.
وی ادامه داد : در سطح پادگان ها هنوز اقدام خاصی انجام نگرفته است ولی دردانشگاه ها با کمک مراکز مشاوره اقداماتی در حال پیگیری است که امیدواریم با حمایت مسئولین و حتی درخواست خودشان به نتایج خوبی برسد.
مدیرکل دفترمشاوره تصریح کرد: ثبت نام از کسانی که علاقمند به شرکت در این کلاس ها در مراکز دولتی هستند به صورت رایگان است و در مراکزغیر دولتی نیز با پرداخت مبلغ ۲۰۰۰ هزار تومان انجام می گیرد.
وی در آخر با اشاره به اینکه تمامی مشاوران ما از مدرک کارشناسی به بالا برخوردارند، افزود: تمامی مشاورانی که در کلاس های آموزش پیش از ازدواج تدریس می کنند، غیراز تخصصی که دارند، باید دوره های آموزشی پبش از ازدواج را که به صورت کارگاه های ۵ روزه است گذرانده باشند.