ایده خلاقانه یک کلیسا در سیدنی برای جذب کودکان به مسیحیت

مراسم روز عید پاک در سیدنی استرالیا

در کانال تلگرامی ایستگاه سیدنی آمده است:

در بازه زمانی عید ایستر بودیم که در یکی از روزهای تعطیل آن، یک بسته پشت در واحدمان مشاهده کردیم که نام مستاجر قبلی خانه روی آن به چشم می‌خورد. روی بسته نوشته بودند از طرف کلیسا است و چون بسته پستی نبود و حالت تبلیغاتی یا هدیه داشت، درب آن باز بود.

پاکت را به داخل خانه آوردیم و دیدیم داخل آن یک سری کاغذهای چاپی شامل فعالیت‌های کودکانه مانند رنگ آمیزی و بازی های کوچک بود. احتمالاً خانواده مستاجر قبلی دو بچه داشتند و به کلیسا رفت و آمد داشتند و لذا کلیسا در روز عید ایستر برای خانواده‌ی آن‌ها دو سری از این بازی‌های کاغذی به همراه یک دعوتنامه برای جشن ایستر در کلیسا فرستاده بود.

ایده‌ی این هدیه ی کم خرج ساده، برای ما که هیچ وقت در ایران، مشابه چنین هدیه‌ای در اعیاد مختلف مثلاً از مسجد محله، دریافت نکرده بودیم، جالب بود. با خودم فکر می‌کردم که چقدر ساده و راحت، مفاهیم مسیحیت را با این فعالیت‌ها برای بچه‌های مسیحی تبلیغ کردند. حتی اگر این خانواده به جشن ایستر در کلیسا هم نمی‌رفتند، باز هم کلیسا توانسته بود با این کاغذهای چاپی ساده، آن چیزهایی که دوست داشت را به کودکان این خانواده آموزش دهد.

از حق نگذریم ایده‌ی ظریف و قشنگی برای آموزش کوچکی به نسل آینده به طور غیرمستقیم بود. به خصوص که همین آموزش‌های دوران کودکی، تاثیرات اصلی را بر شخصیت و هویت فرد دارد. شاید بتوان الان با فرارسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی، از این ایده برای جلب توجه کودکان به مفاهیم عاشورا و سرگرم کردن آنان در مجالس مذهبی و حتی در خانه ها استفاده کرد.

توضیح: عید پاک یا عید ایستر، یکی از روزهای تعطیل در یکشنبه‌ای از ماه مارس یا آوریل است. مسیحیان بر این باورند که در این روز عیسی مسیح پس از اینکه به صلیب کشیده شده بود دوباره زنده شده و برخاست و از این رویداد به‌عنوانِ رستاخیز مسیح یاد می‌کنند. یکی از نمادهای عید پاک، تخم مرغ‌های رنگ شده و نماد دیگرش خرگوش است. به اعتقاد مردم خرگوش ها در روز عید پاک به لانه‌ی مرغ‌ها رفته و تخم مرغ‌های آنان را می‌دزدند. به همین علت مردم با رنگ کردن تخم مرغ‌ها و پنهان نمودن آنها سعی در جلوگیری از این حرکت خرگوش‌ها دارند. 

برچسب‌ها: عید پاک در استرالیا، ایستر دی و رفتار یک کلیسای مسیحی، جذب کودکان به دین، تلاش برای جذب نوجوانان به مذهب، روش تبلیغ مسیحیت، ایده جهانی برای الگوبرداری در تبلیغ دین، تبلیغ مذهب با بازی‌های کودکانه، روش‌های تبلیغی جدید

استفاده کلیسای سیدنی در روز عید پاک برای جذب کودکان به مسیحیت
ایده بازی‌های کاغذی کوچک و کم خرج برای جذب کودکان به مسیحیت در مناسبت روز عید پاک