ایران در پنالتی ها از ژاپن باخت

تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران با شکست در ضربات پنالتی از دور مسابقات قهرمانی آسیا که حکم انتخابی جام جهانی را دارد کنار رفت.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار که ظهر امروز در ورزشگاه جلان بیسار سنگاپور برگزار شد ملی‌پوشان نوجوان ایران پس از آن که در مجموع صد و بیست دقیقه تلاش نتوانستند حریف ژاپنی خود را از پیش رو بردارند با نتیجه‌ی ۹ بر ۸ در ضربات پنالتی از حریف خود شکست خورده و حذف شده‌ی این رقابت‌ها در مرحله‌ی یک چهارم نهایی لقب گرفتند.


تیم ملی ژاپن در دقیقه‌ی پانزدهم توسط «یوچیرو کاکیتانی» به گل نخست دست یافت و نیمه‌ی نخست این بازی با نتیجه‌ی یک بر صفر به پایان رسید. در نیمه‌ی دوم ملی‌پوشان ایران نمایش بهتری را ارایه کردند و تیم ملی موفق شد با گل زیبای جلال علی محمدی در دقیقه‌ی هشتاد و پنج مزد تلاش خود را گرفته و نتیجه را به تساوی بکشاند.


در دو نیمه وقت‌های اضافی تلاش بازیکنان دو تیم نتیجه‌ای در بر نداشت و تنها حمید اصفهانی در دقیقه‌ی صد و ده از بازی اخراج شد تا تیم ملی بازی را با ده نفر ادامه دهد.


پس از آن این ضربات پنالتی بود که چهره‌ی تیم صعود کننده به نیمه نهایی را مشخص می‌کرد.


در ضربات پنالتی درخشش نوشی صوفیانی، دروازه‌بان تیم ایران و دروازه‌بان تیم ژاپن سبب شد که دوازده ضربه‌ی پنالتی به سوی دروازه‌ی دو تیم نواخته شود و دروازه‌بانان هر دو تیم موفق شدند سه ضربه‌ی پنالتی را مهار کنند.


ضربه‌ی آخر ژاپنی‌ها توسط کاپیتان این تیم به گل تبدیل شد اما، ضربه‌ی احسان حاجی صفی که پنالتی نخست خود را به گل تبدیل کرده بود به تیر افقی دروازه‌ی ژاپن برخورد کرد تا تیم ایران به رغم شایستگی از گردونه‌ی رقابت‌های قهرمانی آسیا کنار رود.