این جاهای کلّه پاچه را نباید بخورید!

ضررهای خوردن کله پاچه

باشگاه خبرنگاران: دکتر خدیجه رحمانی متخصص تغذیه گفت: کلّه پاچه یک منبع غذایی است که چربی بسیار بالایی دارد و نه تنها غذای مفیدی به شمار نمی رود؛ بلکه بسیار نیز مضر است! تمامی اعضای موجود در یک دست کله پاچه از کالری و چربی زیادی برخوردار است، به عنوان مثال چربی موجود در چشم از نوع چربی ترانس است و اصلاً برای بدن مناسب نیست.

ضررهای خوردن کله پاچه

مغز نیز کلسترول بسیار بالایی دارد؛ به طوری‌که هر یک مغز به اندازه میانگین ۸ زرده تخم مرغ کلسترول دارد و کسانی که چربی خون بالایی دارند به هیچ عنوان مجاز به استفاده نیستند.

او همچنین با اشاره به اینکه تن‌ها قسمت های بناگوش، زبان و پاچه دارای گوشت است و باید با میزان واحد گوشت مورد نیاز روزانه تنظیم شود، افزود: بر اساس هرم غذایی، زبان معادل ۳ واحد گوشت است و نیاز روزانه بدن نیز همان ۳ واحد گوشت می باشد. در حالی‌که در یک دست کله پاچه هم زبان معادل ۳ واحد گوشت است و هم این‌که هر پاچه نیز معادل ۲ واحد گوشت به حساب می آید؛ بنابراین از نظر میزان واحد گوشت روزانه برای بدن بیشتر می شود.

دکتر رحمانی تصریح کرد: به طور کلی هر ۱۰۰ گرم کله پاچه حدود ۳۰۰ کالری دارد، بنابراین افرادی که اضافه وزن دارند یا کسانی که دچار بیماری قلبی هستند و حتی افرادی که کلسترول خونشان بالاست اصلا مجاز به استفاده نیستند. توصیه دیگر این‌که کله پاچه را از بیرون تهیه نکنید بلکه سعی کنید خودتان درست کنید و بگذارید ۱۲ ساعت کامل بپزد و پس از سرد شدن چربی روی آن را به طور کامل جدا کنید.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که هیچ بیماری ندارند و کلسترول پایینی دارند می توانند ماهی یکبار آن را استفاده کنند و چنانچه کله پاچه را به عنوان وعده صبحانه مصرف می کنند در وعده ناهار باید از یک غذای گیاهی سبک استفاده کنند.