این لاک ‌های پرطرفدار…

ماهنامه زیبایی سالم – سپیده آذریان، مشاور زیبایی: انسان ‌ها از ۳ هزار سال قبل از میلاد، ناخن ‌های خود را با مواد مختلف رنگ می‌ کردند و گیاهان اولین رنگ کننده ‌ها محسوب می‌ شود. آن ‌ها با به کار گیری ترکیب زرده تخم مرغ و پوست گیاهان مختلف، صمغ درختان و حنا، رنگ ‌ها مختلفی می‌ ساختند. امروزه نیز لاک پرفروش و پرطرفدار است و هر روز لاک متفاوتی در بازار عرضه می‌ شود.

لاک ‌های ژله ای

شاید موقع خرید لاک، این لاک ‌های جدید و البته گران قیمت را به شما پیشنهاد داده باشند. لاک هایی که کاملا شکل ناخن را می‌ گیرد و پایداری زیادی دارد اما این لاک ‌ها بیش‌تر در آرایشگاه ‌ها و و بعد از کاشت ناخن استفاده می‌ شود و زیر دستگاه UV آن را خشک می‌ کنند. این لاک به راحتی پاک نمی شود و برای پاک کردنش، آستون صددرصد خالص لازم است. البته انواعی از آن ‌ها هم در بازار عرضه شده که می‌ توانید در خانه استفاده کنید.

نوعی از این لاک ‌ها، لاک ژله ای مات است که این محصول آرایشی به شما این امکان را می‌ دهد که با صرف کمترین زمان و هزینه به یک آرایشگر حرفه ای تبدیل شوید.

انواع لاک

نحوه به کار گیری لاک ژله ای ماتبرای به کار گیری این نوع لاک ژله ای، ابتدا اگر از لاک قبلی، روی ناخن شما آثاری مانده است، با به کار گیری آستون آن را کاملا پاک کنید. دست ‌های خود را با آب گرم و صابون بشویید و منتظر شوید کاملا خشک شود.

ناخن ژله ای را روی ناخن خود قرار دهید و با به کار گیری سشوار آن را گرم کنید. مشاهده می‌ کنید که بدون نیاز به چسب ناخن، کاملا چسبیده است و رنگ مات خود را نشان می‌ دهد. برای طراحی روی ناخن، بسته به سلیقه خود می‌ توانید از لاک مخملی، اکلیل فرنچ، ست طراحی مانیکور یا لاک ترک ناخن و… استفاده کنید و مدل ‌های جذابی را ایجاد کنید.

انواع لاک

لاک ‌های روکششاید لاکی خریده باشید که روی آن نوشته شده باشد «Base Coat». این لاک ‌ها در اصل محافظت کننده ناخن است نه لاک.

انواع باکیفیت آن ‌ها پروتئین، ویتامین E و کلسیم دارد و از شکستن ناخن و پوسته پوسته شدن آن جلوگیری می‌ کند. این لاک را ابتدا روی ناخن می‌ زنند و بعد روی آن لاک زده می‌ شودم البته می‌ توان تنها از آن هم استفاده کرد ولی فقط برق کمی به ناخن می‌ دهد و از آن محافظت می‌ کند.

انواع لاک

لاک شنیلاک ‌های شنی همانند لاک ‌های مخملی رنگ ‌های متنوعی در بازار دارد و نحوه به کار گیری آن‌ها نیز مانند لاک ‌های مخملی است.

انواع لاک

لاک ‌های ترکاگر دوست ندارید لاک ناخن تان ساده باشد و فرصت رفتن به آرایشگاه یا پول آن را ندارید، می‌ توانید از این لاک ‌ها استفاده کنید. با به کار گیری لاک ترک ناخن، می‌ توانید طرح ‌های زیبایی در کمترین زمان بر روی ناخن ‌های خود بزنید.

انواع لاک

* نحوه به کار گیری لاک ‌های ترکاول باید یک لاک ساده روی ناخن بزنید و صبر کنید تا خشک شود. سپس لاک ترک را روی آن بزنید. خواهید دید که لاک ترک ترک شده و طرحی روی ناخن تان می‌ افتد. مدت زمان بیشتری طول می‌ کشد تا ایان لاک خشک شود و به شما پیشنهاد می‌ کنیم آن را مدام استفاده نکنید: چون ممکن است به ناخن ‌ها شما آسیب بزند.


لاک ‌های آکریلیکیاین لاک ‌های براق بسیار متداول است و قیمت شان مقرون به صرفه است و همه رنگی دارد. لاک ‌های آکریلیکی دو گروه است؛ یک دسته فقط برای روی لاک و به عنوان براق کننده و دسته دیگر به عنوان لاک مستقل استفاده می‌ شود و موقع خرید باید به این نکته دقت کنید. این لاک ‌ها خیلی راحت خشک می‌ شوند و ماندگاری خوبی دارد.

انواع لاک

لاک مخملییکی از مدل ‌های مانیکور است و می‌ توان گفت عجیب ترین شان لاک ‌های پرزدار و مخملی است. این لاک ‌ها رنگ ‌های بسیار شاد و متنوع دارد و به کار گیری آن ‌ها بسیار آسان است.

انواع لاک

* نحوه به کار گیری لاک مخملیابتدا لاک معمولی که بهتر است همرنگ لاک مخملی باشد را می‌ زنید، اگر از دو لایه لاک استفاده کنید کارتان تمیزتر می‌ شود. تا زمانی که لاک خشک نشده، فرصت دارید پودر مخملی یا پرزها را روی لاک ‌های خیس بریزید و با یک قلم موی نرم کناره ‌های ناخن را تمیز کنید و با کمک ابزار فرنچ آن ‌ها را روی ناخن محکم کنید.


لاک ‌های غیرسمی کودکانخیلی از دختربچه ‌ها عاشق ناخن ‌های رنگی هستند اما خوردن ناخن و به دهان بردن دست ‌ها هم در میان آن ‌ها شایع است. این موضوع باعث نگرانی خیلی از مادرها می‌ شود اما به تازگی لاک هایی غیرسمی (non toxic) تولید شده که پایه آبی دارد. مواد این لاک ‌ها آب، اکریلیک و رنگ ‌های غیرسمی است. این لاک ‌ها به راحتی با آب پاک می‌ شود و اگر روی لباس بچه هم بریزد، می‌ توانید با یک شست و شوی ساده آن را تمیز کنید. تنوع رنگ شان بسیار وسیع است و اکثرا براق است.

انواع لاک

لاک ‌های نئونیلاک ‌های نئونی به شما کمک می‌ کند تا ناخن ‌های تان در تاریکی بدرخشد. رنگ این لاک ‌ها مانند ماژیک ‌های هایلایت است و خیلی سریع خشک می‌ شود و با توجه به مارک انتخابی، ماندگاری دارد اما نسبت به جنس ‌های دیگر ماندگاری شان کمتر است. لاک ناخن نئون بسیار براق و درخشنده است و جذابیت آن ‌ها در شب چندین برابر می‌ شود.

انواع لاک

نحوه به کار گیری لاک ‌های نئونیبرای
اینکه یک لاک نئونی به زیبایی خود را نشان دهد نیاز به کمی مهارت دارد.
اگر چنین لاک هایی را مستقیما روی ناخن تان بزنید، آن درخشندگی و شفافیتی
که در ذهن داشتید، پدیدار نخواهدشد. ابتدا روی هر ناخن تان دو لایه لاک
ناخن سفید بزنید و اجازه دهید تا خشک شود. سپس روی لایه سفیدرنگ، یک لایه
از لاک نئون خودتان را بزنید و به مدت زمان مورد نیاز صبر کنید تا لاک تان
خشک شود.


لاک مغناطیسیلاک ‌های مغناطیسی از آن دسته لاک هایی است که مدتی است فروشگاه ‌ها و لوازم آرایشی ‌ها را پر کرده است. خوب حالا برای خیلی از ما سوال شده از این لاک حاوی براده آهن چطوری برای ناخن هایمان استفاده کنیم؟

انواع لاک

* نحوه به کار گیری لاک مغناطیسی

اول لاک را روی ناخن ‌ها زده سپس قبل از اینکه خشک شود با به کار گیری آهن ربایی که همراه لاک خریده اید روی ناخن طرح هایی رو ایجاد کنید. آهن رباها طرح ‌های متفاوتی دارد و ممکن است به شکل ستاره، مورب و… باشد.