این کرم آرایشی تمام جوش و لک ‌های صورت تان را می‌ پوشاند

کانسیلرها در واقع کرم‌ پودرهای فشرده روشن و رنگی هستند که شما می‌‌توانید آن‌ها را قبل یا بعد از کرم پودر استفاده کنید البته بعضی‌‌ها می‌‌گویند بهتر است بعد از کرم‌پودر زدن استفاده شود.

بسیاری از افراد از لوازم آرایشی استفاده می‌‌کنند تا جلوه بهتری به رنگ پوست خودشان داده و میزان لکه‌‌های پوست را به حداقل برسانند. زیرسازی، به کار گیری رژ گونه و ریمل، به نوعی اجزای اصلی و اولیه آرایش هستند. البته کانسیلر یکی از ابزار بسیار مهم و در دسترس افراد برای این منظور است.

کانسیلر چیست؟

کانسیلرها در واقع کرم‌ پودرهای فشرده روشن و رنگی هستند که شما می‌‌توانید آن‌ها را قبل یا بعد از کرم پودر استفاده کنید البته بعضی‌‌ها می‌‌گویند بهتر است بعد از کرم‌پودر زدن استفاده شود. این کانسیلرها به‌ صورت‌‌های مختلفی وجود دارند؛ یکی به‌صورت Stick یا ماتیکی که به کار گیری آن راحت‌تر است، حالت دیگر کرم‌مانند نیمه‌جامد و در نهایت کانسیلرهای مایع کانسیلر معمولا باید یک درجه از رنگ کرم‌پودر استفاده شده روشن‌تر باشد. اگر خیلی روشن‌تر از کرم‌پودر باشد به جای پوشانندگی لکه‌‌های تیره را بیش‌تر نشان خواهد داد .

خریداران معمولا هنگام خرید کانسیلرها به دلیل وجود انواع مختلفی از رنگ‌‌ها سردرگم هستند. هر رنگ مختلف کانسیلر برای از میان بردن و پوشاندن لکه‌‌های مختلف پوستی و دادن رنگ و جلوه زیبایی به پوست طراحی شده است.

اگر می‌ خواهید بیش‌تر بدانید : همه چیز در مورد کانسیلر از زبان بابی براون!
 
چگونه یک کانسیلر مناسب انتخاب کنیم؟

کانسیلر زرد

این تن رنگ برای هر پوستی تناسب دارد. این کانسیلرها لکه‌‌های تیره را محو می‌‌کند. اگر می‌‌خواهید تیرگی اطراف چشم خود را بپوشانید از کانسیلر زرد استفاده کنید.
 
کانسیلر نارنجی

برای افراد سبزه این کانسیلر بسیار تناسب دارد. هنگام خرید آن را در اطراف دهان تست کنید.
 
کانسیلر سبز

این کانسیلر برای خنثی کردن تن قرمز پوست می‌‌باشد. اگر دارای لکه‌‌های قرمز مادر زادی هستید یا می‌‌خواهید جوش‌‌های خود را بپوشانید این کانسیلر مخصوص شماست.

کانسیلر بنفش

بله کانسیلر بنفش نیز وجود دارد. کسانی که پوست صورتشان مایل به زرد است می‌‌توانند از این محصول استفاده کنند. لکه‌‌های کبودی روی صورت کاملاً با این کانسیلر محو خواهد شد.

اگر می‌ خواهید بیش‌تر بدانید : همه چیز درباره کانسیلر و نحوه به کار گیری آن !

فرم کانسیلرها

مهم است تا مصرف کنندگان کانسیلرهایی را انتخاب کنند که مناسب برای تن پوست آن‌ها باشد. به خاطر داشته باشید که بعضی از کانسیلرها برای بازسازی پوست هستند به این معنی که برای استتار لکه ‌های جدی پوست بسیار ایده آل هستند.

کانسیلر کرم

کانسیلرهایی که فشرده شده و قوام دارند به عنوان کانسیلرهای کرم نامیده می‌ شوند. این کانسیلرها را می‌ توان با انگشتان دست و یا فرچه ‌های آرایش استفاده کرد. کرم ‌های کانسیلر پوشش بسیار مناسبی ارائه می‌ کنند. و ایده آل برای افرادی هستند که نیاز به پوشاندن لکه ‌های سطح پوست در طول روز دارند. کانسیلرهای کرم ماندگاری بالایی در طول روز دارند، به این معنی که خشک، پوسته پوسته و چروکیده نمی شوند.
 
کانسیلرهای مایع

کانسیلرهای مایع همان حالت کرم پودرهای مایع را دارند. آن‌ها زمانی که با قلم‌‌های آرایشی و یا اسفنج ‌ها استفاده می‌ شوند عملکرد عالی دارند. از کانسیلرهای مایع برای ایجاد پوشش و لایه ای روی پوست استفاده می‌ شود، و معمولا زمان زیادی لارم دارند تا این پوشش ایجاد گردد. بعضی از کانسیلرهای مایع هم وجود دارند که به سختی می‌ توان آن‌ها را با دیگر لوازم آرایشی ترکیب و استفاده کرد. به همین دلیل قبل از خشک شدن آن‌ها روی پوست، لازم است تا با کرم پودر ترکیب شوند. کانسیلرهای مایع و ارزان ممکن است در طول روز به حالت پوسته پوسته  روی صورت قرار گیرند.

کانسیلرهای پودری

یکی از بهترین انواع کانسیلرها، انواع پودری آن‌ها است. این کانسیلرها برای استفاده با لوازم آریشی معدنی کاربرد دارند. بعضی از کانسیلرهای پودری ممکن است در ظروف مخصوصی فشرده شده باشند و مانند پودرهای صورت فشرده شده باشند. کانسیلرهای پودری سطح متوسطی از پوشش را ایجاد می‌‌کنند. به هرحال، می‌ توان به راحتی با کرم پودرهای مایع و انواع کرم پودرها از این کانسیلرها استفاده کرد. بسیاری از خریداران ترجیح می‌ دهند از کانسیلرهای پودری و ترکیب آن با کرم پودرها استفاده کنند.

کانسیلرهای استیکی

این کانسیلرهای استیکی مانند رژ لب طراحی شده اند و کانسیلر حالت کرم مانند دارد. هرگز مستقیما از این استیک ‌ها روی پوست استفاده نکنید. همیشه از انگشت و برس برای این کار استفاده کنید. خریداران باید بدانند که بعضی از کانسیلرهای استیکی ارزان، ماندگاری بالایی ندارند. پس باید در طول روز چندین بار از آن‌ها استفاده شود. این کانسیلرها برای مسافرت مناسب هستند. همچنین برای گذاشتن در کیف ‌های کوچک و دستی هم مناسب می‌ باشند.

کانسیلرهای مدادی

بسیار مشابه کانسیلرهای استیکی هستند ولی فرمولاسیون تهیه آن‌ها کمی چسبناک تر است و حالت خط چشم ‌های مدادی را دارند و برای افرادی که می‌ خواهند پوشش متوسطی روی پوست ایجاد کنند مناسب هستند. کانسیلرهای مدادی در شرایط آب و هوای گرم هم حالت جامد خود را حفظ می‌ کنند که به کار گیری آن‌ها را در تابستان بسیار مناسب می‌ سازد. بسیاری از کانسیلرهای مدادی برای مسافرت هم مناسب هستند.

منبع : banoyealvand.com/albasco.com