این گوشت را جایگزین گوشت مرغ کنید

به گزارش خبرینه و به نقل از جام جم سرا ، در مکتب طب سنتی ایران مصرف برخی از موادغذایی علاوه بر داشتن مواد مفید و مورد نیاز بدن به جذب بهتر سلولی کمک کرده و به مرور موجب افزایش وزن در افراد لاغر می‌‌شود. در فهرست این غذاها شیربرنج، حلیم، کله‌پاچه و خوراک‌هایی که با گوشت پرندگانی چون اردک، کبک، گوشت بزغاله و بره تهیه شده باشد در اولویت قرار دارد. علاوه بر این، مصرف انواع شیرینی‌‌ها به‌ویژه شیرینی‌هایی که با روغن طبیعی تهیه شده باشند از قبیل سوهان، باقلوا، قطاب نیز در فواصل زمانی مختلف به‌ویژه در میان وعده‌‌ها به جذب بیش‌تر موادغذایی کمک می‌‌کند.

بهتر است گوشت اردک را جایگزین گوشت مرغ کنید.در طب سنتی، اعتقاد بر این است که گوشت اردک،‌ گرم‌ترین گوشت بین گوشت طیور اهلی است. ارزش تغذیه‌ای آن بالاست. البته گوشت اردک، بسیار دیرهضم است و خاصیت نفاخی دارد. بال اردک برای افراد لاغر خاصیت چاق‌کنندگی دارد. مصرف این نوع گوشت، تقویت کلیه‌‌ها و افزایش قوای جنسی را به دنبال دارد. اگر سیستم گوارشی بدن‌ قدرت هضم بالا و خوبی داشته باشد، ‌این گوشت جزو بهترین‌‌ها برای تقویت قوای جنسی است.

جگر، بال و بازوهای اردک، خون ساز هستند و باعث کاهش تنگی‌نفس و تپش‌قلب می‌‌شود. خوردن پیه اردک برای تقویت کلیه‌‌ها،‌ درمان سرفه، خشکی سینه،‌ سوزش معده و خشونت صدا بسیار مفید است. مصرف تخم‌ این پرنده هم برای رفع لاغری و تنگی سینه یا برای افرادی که به هر دلیلی دچار خونریزی هستند، توصیه می‌‌شود. بد نیست که تخم اردک را با پیه خود آن سرخ و مصرف کنید چون استفاده بیشتری خواهد داشت.

درمانگران طب سنتی ایران جایگزین کردن دانه‌‌های روغنی از قبیل کنجد، پسته، فندق و بادام را نیز در افزایش وزن این افراد بسیار موثر می‌‌دانند و مداومت در مصرف آن را به این گروه توصیه می‌‌کنند. توجه داشته باشید، مصرف میوه‌‌ها و سبزی‌‌های تازه نیز در نتیجه کار بسیار موثر است. سبزی‌‌ها و میوه‌‌ها اگر چه کالری بسیار اندکی دارند اما در کنار موادغذایی ذکر شده می‌‌توانند میزان جذب مواد‌غذایی مفید را در بدن بالا ببرند.

منبع : برنا

مطلب بالا در حوزه سلامت، تغذیه و تناسب اندام و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۷ April 2016 | 2:15 pm منتشر شده و گروه اینترنتی خبرینه آن را بازنشر کرده است.