باردم نقش بدنام‌ترین قاچاقچی دنیا را ایفا می‌‌کند

زوج بازیگر اسپانیایی گزینه اصلی بازی در فیلم بعدی فرهادی هستند

باردم نقش بدنام‌ترین قاچاقچی دنیا را ایفا می‌‌کند

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان – خاویر باردم و پنه‌لوپه کروز که این روزها بـه چهره محبوب سینمادوستان ایرانی تبدیل شده‌اند، پیش از حضور در فیلم تازه اصغر فرهادی در پروژه‌ای با موضوع زندگی یکی از بزرگ‌ترین قاچاقچی‌‌های مواد‌مخدر جهان مقابل دوربین می‌‌روند.

به رپرتاژ خبرینه و به نقل از همشهری، مشهورترین زوج بازیگر سینمای اسپانیا که جزو ستاره‌های هالیوود هم به شمار می‌روند، بازیگران اصلی «اسکوبار» هستند که در سال‌جاری میلادی مقابل دوربین فرناندو لئون دی‌آرانوا می‌روند. باردم در این فیلم به نقش پابلو اسکوبار ظاهر می‌شود؛ از بدنام‌ترین سرکردگان کارتل‌های قاچاق مواد‌مخدر کلمبیا که خیلی‌‌ها او را با نام سلطان کوکائین و ثروتمندترین جنایتکار تاریخ می‌شناختند. اسکوبار در آخرین روزهای ۱۹۹۳در حمله نیروهای پلیس کشته شد.

باردم که ظاهرا برای حمایت از فیلم تازه دوست و همکارش ‌شان‌پن به جشنواره کن رفته بود، فرصت را غنیمت شمرد و با چند شرکت بین‌المللی برای فروختن حق پخش اسکوبار مذاکره کرد. نکته جالب اینکه برخلاف پیش‌بینی‌های اولیه، هیچ نشانه‌ای از خواکین گوسمان ملقب به ال‌چاپو، دیگر قاچاقچی بدنام آمریکای لاتین در فیلم باردم و کروز نخواهد بود. پن که با «آخرین چهره» خود در کن به‌شدت تحقیر شد، قصد دارد فیلمی داستانی درباره ال چاپو بسازد.

به همین دلیل، بعید است سازندگان اسکوبار خودشان را درگیر ماجرایی کنند که تا همینجا هم پای چند چهره سرشناس ازجمله بازیگر و کارگردان هالیوودی را به اداره پلیس در مکزیک و آمریکا باز کرده است. دیدار و بیان کرد‌وگوی پن با ال‌چاپو که در نهایت به دستگیری قاچاقچی بدنام انجامید، بسیار جنجالی شد و برخی معتقدند این دیدارهای مخفیانه به پلیس در ردیابی و کشف محل اختفای ال‌چاپو بسیار کمک کرده است.

اسکوبار داستانی خیال‌انگیز درباره فردی است که از یکسو بزرگ‌ترین قاچاقچی مواد‌مخدر در دنیا و از سوی دیگر، مردی متعهد به خانواده است. به‌احتمال فراوان، کروز در این فیلم به نقش روزنامه‌نگاری ظاهر می‌شود که اسکوبار به او دل می‌بندد. باردم و کروز قرار است اواخر تابستان یا اوایل پاییز سال آینده در دومین تجربه بین‌المللی فرهادی نقش‌های اصلی را ایفا کنند. این زوج نامدار نخستین اسپانیایی‌زبان‌هایی بودندکه برنده جایزه اسکار در بخش بازیگری مرد و زن شدند.