بازتاب انتقال بازیکن ایرانی در جذاب‌ترین لیگ باشگاهی جهان

بازار نقل و انتقالات تابستانی اروپا برای فوتبال ایرانی پربار بود.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مجموع تیم ملی در رقابت‌های جام جهانی عملکرد خوبی نداشت؛ اما، نمایش دلپذیر بعضی از بازیکنانش به ویژه آندرانیک تیموریان سبب شد که باشگاه‌های بزرگ اروپایی برای خرید‌شان اقدام کنند. آندو به لیگ برتر انگلستان یکی از سه لیگ پربیننده، درآمدزا و فنی جهان منتقل شد.


ایستگاه آینده نماینده ارمنی فوتبال ایران پس از ابومسلم، بولتون است. باشگاهی با هواداران متعصب، ریشه‌دار و البته مربی بزرگی به نام سام آلاردایس یا همان «Big Sam» سام بزرگ که سخت‌گیری و کم حرفی‌اش درباره‌ی خرید بازیکنان جدید زبان‌زد است. پیش‌بینی می‌شد بولتون در بازار نقل و انتقالات این فصل به ویژه با خرید نیکولاس آنلکا با آن هزینه‌ی چشمگیر و بودجه کم بسیار محافظه‌کار شده باشد؛ اما، آندو آن قدر ارزش و شایستگی داشت که سام بزرگ برای به چنگ آوردنش سران باشگاه را راضی کند تا هم مجوز کار بگیرند، هم قرارداد حرفه‌ای دو ساله امضا کنند.


در زیر گزیده‌ی گزارش رسانه‌های انگلستان و جهان درباره‌ی انتقال آندرانیک تیموریان به بولتون آمده است.


گاردین:


بولتون واندرز با آندرانیک تیموریان، بازیکن خط میانی ایران قراردادی دو ساله بسته است. این قرارداد پس از این که باشگاه برای این بازیکن بیست و سه ساله مجوز کار گرفت، کامل شد. او از ابومسلم ایران به بولتون آمد. تیموریان یک هافبک دفاعی است که برای کشورش در یازده دیدار به میدان رفته و در هر سه بازی ایران در جام جهانی حضور داشته است.


سام آلاردایس، سرمربی بولتون به سایت رسمی باشگاه گفت:« آندرانیک بازیکنی با استعداد و کسی است که باور دارم می‌تواند خودش را با شرایط دشوار لیگ برتر هماهنگ کند. او در جام‌جهانی بسیاری را به وجد آورد و خوشحالم که موانع بسیاری را پشت سر گذاشته‌ایم تا با او قرارداد امضا کنیم.»


رویترز:


بازیکن خط میانی ایران به بولتون پیوست. بازیکن بیست و سه ساله که از ابومسلم خراسان از لیگ حرفه‌یی ایران به بولتون پیوسته مجوز کار گرفته است. او در سه دیدار کشورش در جام‌جهانی بازی کرد. تیموریان سال گذشته در نخستین دیدارش که پیروزی چهار بر صفر برابر لیبی بود, به میدان رفت.


BBC:


سام آلاردایس، سرمربی بولتون با آندرانیک تیموریان از ابومسلم قراردادی دو ساله بست.


این انتقال پس از گرفتن مجوز کار این بازیکن صورت گرفت.


سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا:


آندرانیک تیموریان، سومین آسیایی تیم بولتون انگلیس لقب گرفت.


به گزارش ایسنا، سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا پس از صدور مجوز کار برای آندو نوشت:« تیموریان پس از هیده توشی ناکاتا از ژاپن و علی حبشی دروازه‌بان تیم ملی عمان، سومین بازیکن آسیایی تیم بولتون شد. او پس از کریم باقری (چارلتون فصل ۲۰۰۱ – ۲۰۰۲) دومین بازیکن ایرانی لیگ برتر انلگیس خواهد بود.


ستاره‌ی۲۳ ساله‌ی ایران در جام‌جهانی از تیم ابومسلم به بولتون پیوست.


تیموریان پس از آن که آزمایش‌های فنی و پزشکی را با موفقیت پشت سر گذاشت، مورد علاقه‌ی سام آلاردایس قرار گرفت.


آندرانیک تیموریان, پس از دو دیدار تیم ملی ایران در مرحله‌ی مقدماتی جام ملت‌های آسیا برابر کره‌ی جنوبی و تایوان به انگلیس می‌رود تا آماده‌ی دیدار هفته‌ی آینده بولتون برابر واتفورد شود.


انتهای پیام