بازتاب پیروزی تیم ملی فوتبال ایران برابر بوسنی در رسانه‌های جهان؛

پیروزی پرگل تیم ملی فوتبال ایران برابر بوسنی در رسانه‌های ورزشی جهان بازتاب گسترده‌ای داشت.


به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سایت فیفا، درباره‌ی بازی دوستانه‌ی ایران برابر بوسنی و هرزگوین این چنین نوشت: « عقب افتادگی ایران هم نتوانست این تیم را از حرکت باز دارد و متوقف کند، تیم ملی ایران در تهران در یک بازی دوستانه و تدارکاتی برابر بوسنی و هرزگوین با نتیجه‌ی پنج برد و به پیروزی رسید این در حالی بود که این تیم در ابتدا با دو گل از میهمانش عقب افتاده بود. بیش از سی هزار تماشاگر ایرانی حاضر در ورزشگاه در ابتدا با دو گل میسیموویچ ( پنج ) و باربارز ( هفده ) شوکه شدند. اما، در ادامه مهرزادمعدنچی ( ۲۶)، رحمان رضایی (۴۵) و وحید‌هاشمیان (۴۵) نتیجه را به سود میزبان تغییر دادند تا این تیم با پیروزی نیمه نخست را به پایان ببرد.


رضا عنایتی (۸۹) و رسول خطیبی (۹۰) دیگر گلزنان این بازی بودند.»


به گزارش ایسنا، در ادامه گزارش این سایت آمده است: «مهدی مهدوی کیا بازیکن‌ تیم ملی ایران به دلیل آسیب دیدگی در این بازی حاضر نبود، به گفته‌ی برانکو ایوانکوویچ این بازیکن در دیدار دوستانه ایران برابر منتخب «بودن زه» که دوشنبه پنجم ژوئن در فریدریش‌ هافن برگزار می‌شود نیز حضور نخواهد داشت.»


ایران در گروه D در جام جهانی به ترتیب با تیم‌های مکزیک، پرتغال و آنگولا رو به رو خواهد شد.


“dpa ” خبرگزاری رسمی‌آلمان هم در گزارشی مشابه از پیروزی پرگل ایران بر بوسنی خبر داد.


در گزارش این خبرگزاری به غیبت فریدون زندی اشاره شده است، فریدون زندی نیز همچون مهدوی کیا در این بازی حاضر نبود. هر دوی این بازیکنان در آلمان تحت مداوا قرار دارند ضمن آن که علی کریمی‌ هم در این بازی به میدان نرفت.


در گزارش Ngz – on line آمده است: “ایران با وجود دریافت دو گل زود هنگام در نهایت با پیروزی پرگل در خانه بازی دوستانه برابر بوسنی را به پایان برد. بازیکنان برانکو ایوانکوویچ در تهران میهمان را به سختی شکست دادند.”


” سفر پرامید به جام جهانی ” هم عنوان نخست گزارش Sat 1 است.


در این گزارش آمده است: «تیم ملی ایران با پیروزی پنج بر دو برابر بوسنی و هرزگوین اعتماد به نفس خود را بالا برد و به گفته‌ی برانکو ایوانکوویچ سرمربی اش با ” خوش بینی تمام ” راهی جام جهانی خواهد شد.


برانکو پس از پایان این بازی گفت: ” ما نشان دادیم که بازیکنان خوبی را در اختیار داریم.”


این تیم پس از دو روز استراحت و شرکت در ضیافت نهار که به دعوت سفارت آلمان در تهران صورت می‌پذیرد به سوی فریدریش هافن محل برپایی اردوی خود پرواز خواهد کرد.


سایت رسمی ‌بوندس لیگا هم به پیروزی پرگل ایران اشاره داشت.


شبکه ماهواره‌ای BBC در گزارشی ویژه درباره‌ی دیدارهای دوستانه ملی با نمایش تصاویری از دیدار ایران و بوسنی و هرزگوین به عملکرد امیدوار کننده مردان برانکو ایوانکوویچ اشاره کرد.


BBC ادعا کرد که تیم ملی ایران برای تمام حریفان گروه D رقیب سرسختی خواهد بود.


Sportbild هم در گزارش خود از این بازی آورده است: ” ایران در بازی برابر بوسنی آمادگی خود را برای حضور خود در جام جهانی نشان داد. مردان برانکو ایوانکوویچ با وجود دریافت دو گل زود هنگام در نهایت با پنج گل پیروزی از میدان خارج شدند.


هر دو سرمربی نیمه‌ی دوم دست به تعویض‌های زیادی دادند، رضا عنایتی و رسول خطیبی دو بازیکن تعویضی برانکو بودند که توانستند گل‌های چهارم و پنجم ایران را به ثمر برسانند.”