بازتاب گسترده پیوستن کریمی به شالکه در رسانه های جهان

علی کریمی به تیم فوتبال شالکه آلمان پیوست.
دوشنبه ۱۱/۱۱/۱۳۸۹


  علی کریمی که چند روز پیش از تیم فوتبال استیل آذین جدا شده بود و نمی‌توانست به عنوان بازیکن لیگ برتری در یکی از تیم‌های لیگ بازی کند امروز با عقد قرارداد ۵ ماهه به شالکه ۰۴ آلمان پیوست.

این در حالی بود که در روزهای گذشته زمزمه‌هایی مبنی بر پیوستن علی کریمی به تیم فوتبال پرسپولیس به گوش می‌رسید و حتی علی دایی نیز موافقت خود را با حضور او در این تیم اعلام کرده بود.

تیم شالکه در حال حاضر تیم یازدهم جدول رده‌بندی بوندسلیگا است و در فصل نقل و انتقالات تابستانی بازیکنان سرشناسی همچون رائول و هونتلار به این تیم پیوستند.

علی کریمی امشب به آلمان خواهد رفت.

 
 

بازتاب گسترده پیوستن کریمی به شالکه در رسانه های جهان

خبر پیوستن ‘علی کریمی’ به تیم فوتبال شالکه ۰۴ آلمان، در رسانه های مختلف جهان بازتاب گسترده ای داشت.


    کریمی روز دوشنبه و در آخرین ساعات پایان فصل نقل و انتقالات زمستانی فوتبال اروپا رسما با شالکه قرار داد امضا کرد.
** سایت یوفا
سایت اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) خبر انتقال کریمی را در کنار امضای قرارداد شالکه با ””آنتونی عنان”” (نوه کوفی عنان دبیر کل سابق سازمان ملل متحد) از روزنبورگ و همچنین ””آنگلوس کریستیس”” قرار داد و نوشت: کریمی ۳۲ ساله که در زمان بازی از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۷ برای بایرن مونیخ، ۳۳ بار در بوندس لیگا به میدان رفت، تا پایان فصل با شالکه قرارداد امضا کرده است.
شالکه باید ماه آینده در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا با والنسیا بازی کند.
** خبرگزاری رویترز
خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد: شالکه تا پایان فصل قرارداد کوتاه مدتی با علی کریمی امضا کرده است.
رویترز در ادامه به ۱۱۲ بازی ملی بهترین بازیکن سال آسیا در سال ۲۰۰۴ و دو سال حضور او در بایرن مونیخ اشاره کرد و افزود:””فلیگس ماگات”” سرمربی شالکه در زمان حضور کریمی در بایرن مونیخ، سرمربی این تیم بود.
** خبرگزاری فرانسه
خبرگزاری فرانسه هم بعد از اعلام خبر انتقال کریمی به شالکه نوشت:””کریمی دوباره به ماگات ملحق شد””.
این خبرگزاری دوران حضور کریمی در بایرن مونیخ تحت رهبری ماگات را ناکام توصیف کرد و افزود: در این دو سال کریمی فقط ۳ گل زد و ۳۳ بار برای بایرن مونیخ به میدان رفت.
خبرگزاری فرانسه از این بازیکن که بعد از ترک بایرن به قطر و سپس به استیل آذین رفت، به عنوان چهلمین بازیکن جدید ماگات از زمان مربیگری شالکه در سال ۲۰۰۹ نام برده است.
بنابراین گزارش، شالکه فصل گذشته مسابقات بوندس لیگا را به عنوان تیم دوم جدول به پایان رساند اما در این فصل تا کنون با ۲۵ امتیاز اختلاف نسبت به بورسیا دورتموند صدرنشین، در رده یازدهم قرار گرفته است. 

رفتن شیث به نفع من، پرسپولیس و خودش است

دایی: هر بازیکنی جای کریمی بود به شالکه می‌رفت

سرمربی پرسپولیس گفت: هر بازیکنی جای علی کریمی بود، این موقعیت را از دست نمی‌داد و به شالکه می‌رفت.


 علی دایی در خصوص شرایط پرسپولیس تصریح کرد: شرایط تیم ما بسیار خوب است و در این بین تنها علیرضا محمد که دچار مصدومیت است را در اختیار نداریم ولی وحید هاشمیان به تمرینات ما رسیده و با سایر بازیکنان کار می‌کند.
وی در خصوص تصمیم علی کریمی مبنی بر حضور در تیم شالکه آلمان و اینکه آیا این بازیکن با او درباره رفتن به فوتبال آلمان صحبت کرده یا خیر، ‌گفت: روز گذشته کریمی با من تماس گرفت و با هم صحبت کردیم. ایشان به من گفت که شانس به او رو کرده و قصد دارد راهی شالکه شود. حتی برای عدم حضورش در پرسپولیس از من خیلی عذرخواهی کرد و من هم برای او آرزوی موفقیت کردم.

دایی تاکید کرد: هر بازیکنی جای علی کریمی بود شالکه را انتخاب می‌کرد و این موقعیت را از دست نمی‌داد. خیلی‌ها آرزو دارند در چنین باشگاهی بازی کنند و این نشان‌دهنده توانایی‌های کریمی است که در چنین باشگاهی حضور پیدا می‌کند. وقتی کریمی با این سن و سال و مشکلاتی که برایش به وجود آمده توانسته در بوندس لیگای آلمان و در تیمی که قرار است در لیگ قهرمانان اروپا حضور پیدا کند، برود یک اتفاق مهم برای فوتبال ما رخ داده است چون مدت‌ها بود نماینده‌ای در آلمان نداشتیم. از صمیم قلب برای این بازیکن آرزوی موفقیت می‌کنم و امیدوارم روزهای خوبی را در این کشور سپری کند.
سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه فیروز کریمی قصد دارد برای بازگشت شیث رضایی به پرسپولیس وساطت کند و آیا شما این وساطت را می‌پذیرید، گفت: ما صحبت‌هایمان را انجام داده‌ایم و این بازیکن در اختیار باشگاه است. صراحتا می‌گویم دیگر نمی‌توانیم با هم کار کنیم. فیروز کریمی از من بزرگتر است و برای ایشان احترام خاصی قائل هستم اما اتفاقاتی افتاد که مجبورم صلاح تیمم را در نظر بگیرم. فکر می‌کنم عدم همکاری رضایی با پرسپولیس به سود من، ‌باشگاه و خودش خواهد بود.

زمان ارسال خبر : سه‌شنبه ۱۲/۱۱/۱۳۸۹ ساعت : ۱۶:۵۳

 

کریمی:تلاش می‌کنم فرزند شایسته‌ای برای فوتبال ایران باشم

بامداد امروز علی کریمی از فرودگاه امام خمینی (ره) به شهر فرانکفورت آلمان پرواز کرد. او به محض ورود، به اداره اقامت اتباع خارجی رفت و اقامتش را در گذرنامه اش به ثبت رساند.


 تنها مشکل او صادر نشدن آی.تی.سی بود که با کمک علی کفاشیان این مسئله هم حل شد.

به گزارش ایسنا،کریمی ساعت۱۶ امروز به وقت آلمان با پیراهن شماره ۱۰ شالکه اولین تمرینش رابا این تیم برگزار می کند.

او در ابتدای ورودش به آلمان ضمن قدردانی از تمام کسانی که این راه را برای او هموار کردند گفت: امیدوارم اگرعمری باقی باشد پاسخگوی محبت این عزیزان باشم. من تمام تلاشم را بکار میگیرم تا بتوانم فرزندی شایسته برای فوتبال ایران در بوندسلیگا باشم.

کریمی در پایان گفت: ظرف روزهای آینده در گفتگویی با وب سایت شخصی ام از آخرین وضعیت خود در شالکه صحبت خواهم کرد و فقط مسئولیت حرفهایی که در سایت شخصی ام می گویم را برعهده می گیرم.