بازداشت شیطان پرستان در کنسرت کرج

ده‌ها تن از دعوت شدگان فراخوان اینترنتی اجرای کنسرت گروه‌های خواننده شیطان‌پرستی شب چهارشنبه در محمدشهر کرج دستگیر شدند.

سردار رضا زارعی، فرمانده انتظامی استان تهران در گفت‌وگو با ایسنا در تشریح این پرونده گفت: این اولین بار است که ده‌ها شرکت کننده دختر و پسر با شیوه جدید فراخوان بین‌المللی اینترنتی به چنین مراسمی دعوت شده‌اند، به طوری که اغلب دستگیرشدگان از جوانان متمول و تعدادی از آنها ایرانی‌های مقیم خارج از کشور بوده‌اند که با هدف شرکت در یک کنسرت مهیج شیطانی راهی این مراسم شدند.

وی افزود: تعدادی از این خوانندگان از معروفترین اجرا کنندگان مراسمهای مهیج هستند که تاکنون در میان آنان یک خواننده زن به نام «گلاره» گروه «وحید دیجی» ، «راک دانیال» ، «مارال» ، «رپ» و خواننده‌ای به نام «اصلان» شناسایی و دستگیر شده‌اند که با ده‌ها دستگاه اکو، باندهای اجرای کنسرتهای بزرگ در حال اجرای برنامه بوده‌اند.

رییس پلیس استان تهران ادامه داد: این اولین باری است که دعوت برای شرکت در یک مراسم پارتی گونه از طریق اینترنت به شکل بین‌المللی پیگیری شده است، به طوری که دستگیرشدگان در جریان بازجویی‌ها معترف شدند: برای ورود به این مراسم، کارتهای ویژه‌ای را در اختیار داشته‌اند و بدون این مجوز کسی نمی‌توانست به مراسم راه پیدا کند.

این اظهارات دستگیرشدگان در حالی مطرح می‌شود که سردار زارعی تاکید کرده است: برگزاری این مراسم یک عملیات کاملا سازمان‌یافته بوده است، چرا که گروه مجری، تعدادی مامور را اطراف محل برگزاری مراسم در یک باغ به کار گرفته بودند تا با پوشش دادن خیابانهای اطراف، هر گونه خطر احتمالی را زیر نظر گرفته و در صورت مشاهده پلیس یا افراد کنجکاو سریعا در جهت پاکسازی مراسم از وجود بیش از ۱۵۰ بطر مشروبات‌الکلی، ۸۰۰ سی‌دی مستهجن، موادمخدر حشیش، گراس و لباسهای نیمه عریان وارد عمل شوند.

رییس پلیس استان تهران همچنین به ایسنا گفت: مقارن دهم مرداد ماه، یک روز پیش از اجرای مراسم، پلیس از طریق عوامل اطلاعاتی از موضوع برگزاری چنین مراسمی اطلاع حاصل کرد، اما گروه سازمان دهنده این مراسم به طریقی برنامه کنسرت را پیش‌بینی کرده بودند که تا ساعاتی قبل از اجرا، هیچ یک از مدعوین از محل برگزاری اطلاعی نداشتند و پلیس نیز با شناسایی محل پس از هماهنگی با مقام قضایی و کسب مجوز ورود به محل، جهت دستگیری شرکت‌کنندگان اقدام کرد.

به گفته این مقام انتظامی، در مرحله اولیه ورود پلیس نیز، گروه از هر شرکت کننده مبلغ شش هزار تومان ورودی دریافت کرده بود که این مبلغ با اوج گرفتن مراسم در ساعت حدود ۲۲، به ۱۵ هزار تومان افزایش یافته بود.

رییس پلیس استان تهران اعلام کرد: تعداد زیادی از این شرکت کنندگان دختر بوده‌اند که با لباسهای به شدت غیرمتعارف در مراسم شرکت کرده و به دنبال مصرف شدید مشروبات‌الکلی و موادمخدر در حال برگزاری مراسم لهو لعب بودند.

سردار زارعی با اشاره به کشف بیش از ۱۰ دوربین به کار گرفته شده محسوس در باغ محل اجرای این مراسم پارتی، گفت: به نظر می‌رسد برگزارکنندگان به دنبال استفاده از تصاویر شنیع این مراسم بر روی سی‌دی جهت انتشار و فروش بوده‌اند، چرا که ماموران پس از ورود به محل موفق شدند تعدادی از دوربین در حال فیلمبرداری را در محل کشف کنند.

در حال حاضر تمامی دستگیرشدگان در پلیس امنیت استان تهران در حال بازجویی درباره نحوه ورود به مراسم، نوع ارتباطات بین گروهی و بررسی سوابقشان هستند و فرمانده انتظامی استان تهران نیز اعلام خبرهای آتی را به بررسی نتایج تحقیقات پلیس منوط کرده است..