بازیگران ایرانی نوروز ۸۹ را چگونه سپری می‌کنند

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، بازیگران مجرب و جوان سینما، تئاتر و تلویزیون در گفت‌وگو با فارس از برنامه‌های خود در سال جدید و تعطیلات سال نو صحبت کردند.

* نگین صدق گویا‌: پس از پایان «همه چی رو به راهه» به سفر خواهم رفت
نگین صدق‌گویا گفت: برنامه کاری برای سال آینده ندارم. تا پنجم نوروز درگیر بازی در یک تله‌فیلم به نام «همه چی رو به راهه» به کارگردانی حجت ذیجودی هستم و پس از پایان کارم در این فیلم تلویزیونی به مسافرت خواهم رفت.
وی ادامه داد: امسال سریال «به کجا چنین شتابان» را روی آنتن داشتم که تا اینجای کار بازتاب خوبی در بین مردم داشته و من از این بابت خوشحالم.
این بازیگر درباره این که دوست دارد اولین پیشنهاد بازیگری در سال ۸۹ را کدام فیلمساز به او بدهد، گفت: همیشه دوست داشته‌ام با رخشان بنی‌اعتماد کار کنم.

* قاضی‌مرادی: اولین بار است که عید دور از خانواده هستم
محسن قاضی‌مرادی گفت: این روزها درگیر بازی در تله‌فیلم «گوربه گور» هستم که محصول شبکه استانی اراک است و برای شبکه دوم سیما ساخته می‌شود.
وی افزود: در ایام نوروز تا ۸ فروردین مشغول بازی در همین کار هستم و در طول زندگی‌ام،‌ این اولین بار است که به دور از همسرم و خانواده، سال نو را تحویل می‌کنم و دور از آنها هستم.
این بازیگر درباره برنامه‌های سال آینده‌اش گفت: در سینما و تلویزیون هیچ چیز از پیش تعیین شده نیست. البته قصد من این است که با این همه کاری که در سال ۸۸ انجام دادم، یک مقدار به خودم استراحت بدهم.
قاضی‌مرادی گفت: سال گذشته، برای من سال خوب و پربرکتی بود که طی آن، چند کار سینمایی، دو سریال و چند تله‌فیلم کار کردم.
این بازیگر درباره این که دوست دارد در سال جدید اولین پیشنهاد بازیگری را چه کسی به او بدهد، به فارس گفت: گزینه خاصی ندارم. هرکس کارش را بلد باشد، آدم راغب است با او کار کند.

* شهابی: عید امسال در شمال کشور استراحت می‌کنم
مهین شهابی گفت: در ماه‌های گذشته مشغول بازی در سریال وضعیت سفید (حمید نعمت‌الله) بودم که پس از بازی در چند قسمت این سریال، مریض‌ احوال شدم و پزشک به من تجویز کرد استراحت کنم تا وقتی که خودش مجوز فعالیت را به من بدهد.
وی گفت: در ایام نوروز امسال احتمالا به شمال کشور مسافرت می‌کنم.

* خردمند: ایام نوروز سال ۸۹ هم سرکار هستم
آهو خردمند گفت: این روزها مشغول بازی در سریال «خانه بی‌پرنده» به کارگردانی کاظم معصومی هستم که فکر می‌کنم کار بازی در آن
تا روزهای آینده هم ادامه داشته باشد و قاعدتا ایام نوروز سال ۸۹ هم سرکار هستم.
وی ادامه داد: سال گذشته، در کل سال خوبی برایم نبود. هم به دلیل بیماری خواهرم نیکو خردمند و هم بابت از دست دادن نیکو که باعث شده بود فقط یک کار را قبول کنم و در کنارش باشم.
خردمند درباره این که دوست دارد در سال جدید اولین پیشنهاد بازیگری را چه کسی به او بدهد، به فارس گفت: معمولا هرگاه با کارگردان‌هایی که کار اول و دوم‌شان است، کار کرده‌ام، راحت‌تر بوده‌ام… البته این هم برایم اهمیت دارد که فیلمنامه پیشنهادی خوب باشد و جای بازی داشته باشد.

* هدایتی: قرار است در یک تله‌فیلم و یک سریال بازی کنم
ساعد هدایتی با اشاره به این که ایام نوروز به شمال کشور می‌روم، گفت: فعلا که برنامه‌ای برای فعالیت ندارم. البته قرار است در یک کار تله و یک سریال تلویزیونی بازی کنم که حضورم در آنها مشخص نشده است.
وی ادامه داد: سال گذشته برایم خوب و پربار بود. یعنی پرکار بودم و یکی از دستاوردهای خوب سال ۸۸ برای من، بازی در سریال مهدی فخیم‌زاده بود.
هدایتی درباره این که دوست دارد در سال جدید اولین پیشنهاد بازیگری را چه کسی به او بدهد، به فارس گفت: دوست دارم در سال آینده اسپیلبرگ به من پیشنهاد بازیگری بدهد!

* هاتفی: بعد از پایان تعطیلات نوروزی در یک سریال بازی می‌کنم
صادق هاتفی با اشاره به این که ایام نوروز را به همراه خانواده به شمال کشور سفر خواهیم کرد، گفت: سال گذشته نمایش «سوگ سیاوش» (نوشته من) به کارگردانی سیاوش طهمورث در تئاترشهر روی صحنه رفت و دو تله‌فیلم را هم کار کردم.
هاتفی گفت: برای اجرا متن تازه‌ای را به تئاترشهر پیشنهاد داده‌ام و قرار است بعد از پایان تعطیلات نوروزی در یک سریال بازی کنم.

* مهین‌ترابی: دوست دارم با آقای فتحی کار کنم
مهرانه مهین‌ترابی گفت : صحبتی برای بازی در سریال «درمسیر زاینده‌رود» ساخته حسن فتحی کرده‌ام که قرار است ماه رمضان سال آینده پخش شود که البته هنوز قطعی نیست.
وی گفت: در ایام نوروز، به نظرم در منزل بمانم و تا این لحظه به نتیجه نرسیده‌ام که به کجا سفر کنم و اصولا آیا سفر بروم یا خیر.
مهین‌ترابی گفت: از لحاظ کاری، سال گذشته فقط «شمس‌العماره» را داشتم که کار بدی نبود و همه برای بازی در آن زحمت کشیدند.
مهین‌ترابی درباره این که دوست دارد در سال جدید اولین پیشنهاد بازیگری را چه کسی به او بدهد، به فارس گفت: همانطور که گفتم پیشنهاد «حسن فتحی» را در دست دارم که اگر اتفاق بیفتد، خوب است چون دوست داشتم و دارم که با آقای فتحی کار کنم.

* محجوب: درگیر بازی در سریال کمال تبریزی هستم
حسین محجوب گفت: هیج برنامه‌ای ندارم زیرا سر کار «سرزمین کهن» به کارگردانی کمال تبریزی هستم.
وی گفت: به همین دلیل هنوز تصمیمی برای ایام نوروز نگرفته‌ام.
محجوب گفت: سال گذشته در کنار بازی در مجموعه آقای تبریزی، در تله‌فیلم «ماه از روی سکو» (آرش معیریان) بازی کردم.

* ممدوح: به شمال سفر می‌کنم
ناصرممدوح گفت: امسال عید، در کنار خانواده به شمال کشور سفر خواهم کرد.
وی گفت: بازی در سریال «همیشه آسمان ابری نیست»(سعید عالم‌زاده) از فعالیت‌های تازه من است که درگیر آن خواهم بود.
ممدوح درباره این که دوست دارد در سال جدید اولین پیشنهاد بازیگری را چه کسی به او بدهد، به فارس گفت: به این چیزها فکر نمی‌کنم. هرکس ارزش خود را دارد و باید ببینم چه پیشنهادی می‌شود.

* کاسبی: نوروز درگیر بازی در «زن بابا» هستم
محمد کاسبی گفت: امسال نوروز درگیر بازی در سریال زن بابا (سعید آقاخانی) هستم و نمی‌توانم جایی بروم.
وی گفت: اصلا یادم نمی‌آید در سال ۸۸ چه دستاوردی داشته‌ام.
کاسبی درباره این که دوست دارد در سال جدید اولین پیشنهاد بازیگری را چه کسی به او بدهد، به فارس گفت: هر کسی که لیاقت کار کردن با من را داشته باشد، می‌تواند با من کار کند.

* ورشوچی: امیدوارم سال ۸۹ هم برای من، مانند سال ۸۸ باشد
محمد ورشوچی گفت: اگر عمری باقی بماند، زندگی و فعالیت‌ام را درسال ۸۹ ادامه می‌دهم. در ایام نوروز، بخاطر بزرگ‌تر بودن، مجبورم تا اواسط عید درخانه بمانم و بعد از آن است که درتهران خواهم چرخید. آن هم با آژانس! امیدوارم سال ۸۹ هم برای من به مانند سال ۸۸ باشد زیرا از گوشه و کنار و خانه هنرمندان هوای مرا دارند که جای تشکر دارد.
وی درباره کارهای تازه‌اش گفت: سال گذشته در سریال «خسته دلان» بازی کردم و در سال ۸۹ برنامه‌ای ندارم و هر پیشنهادی را هم به دلیل شرایطم نمی‌توانم قبول کنم.

* سپند امیرسلیمانی: امیدوارم روند فیلمسازی‌ام در سال ۸۹ ادامه پیدا کند
سپند امیرسلیمانی گفت: مهم‌ترین کاری که در سال گذشته انجام دادم ساخت تله‌فیلم بود که امیدوارم این روند در سال ۸۹ هم ادامه پیدا کند.
وی گفت: خیلی اهل رویا نیستم ولی دوست دارم در سال ۸۹ کارهایی را که مورد علاقه‌ام است، انجام دهم.
این بازیگر با بیان این که هنوز برنامه‌ای برای سال جدید ندارد، گفت: معمولا عیدها شمال کشور می‌روم.

* خیراندیش: برای دیدار با مادر به شیراز می‌روم
گوهر خیراندیش گفت: به تازگی از سفر آمریکا که برای مداوای کمرم رفته بودم، به تهران بازگشتم. البته هنوز برای ادامه مداوا زمان بیشتری لازم داشتم، اما چون برای بازی در فیلم جدید آقای «حاتمی‌کیا» قول همکاری داده بودم، و بیشتر به این دلیل، به ایران برگشتم.
وی گفت: اگر قسمت شود چون مدتی بود با بچه ها نبودم، می‌خواهم درکنار بچه‌هایم به سفر بروم و اگر بشود، برای دیدار از مادر، به شیراز خواهم رفت.

* انتظامی: عید امسال به جایی نمی‌روم
عزت‌الله انتظامی گفت: برنامه خاصی برای سال جدید ندارم ضمن آن که با پای شکسته‌ام، عید امسال به جایی نمی‌روم.
وی گفت: در سال گذشته، پیشنهاد کاری بود و کار کردم اما امسال را نمی‌دانم که فعالیت خواهم کرد یا نه ضمن آن که ما دیگر جزو بازیگران بازنشسته هستیم.

* سعید امیرسلیمانی: به خاطر پسرم برگشتم
سعید امیرسلیمانی گفت: سه چهار سال است که تصمیم گرفته‌ام کار نکنم.
وی گفت: در دوبی زندگی می‌کنم و امسال هم به خاطر پسرم و برای بازی در کار او به ایران برگشتم.
این بازیگر گفت: کار هنری خاصی در سال گذشته انجام ندادم اما حضور و کمک به پسرم برای ساخت تله‌فیلم،‌ برایم خیلی مهم بود.

* طهماسبی: عید سر سریال «زمین انسان‌ها» هستم
مائده طهماسبی گفت : برنامه خاصی برای عید سال ۸۹ ندارم زیرا مشغول کار در سریال ابوالحسن داودی به نام «زمین انسان‌ها» هستم که تا خرداد ماه ادامه خواهد داشت. در حقیقت عید جایی نمی‌روم چون سرکار هستم.
او گفت: سال گذشته، سال بدی برایم نبود.
طهماسبی درباره این که دوست دارد اولین پیشنهاد فعالیت سال جدید را کدام کارگردان به او بدهد، گفت: دوست دارم با هر کارگردانی که کار خوب انجام می‌دهد، هم‌‌کاری کنم و برایم فرد مهم نیست. امیدوارم سال آینده هم با همسرم فرهاد آئیش کار کنم و هم خودم به تنهایی کار تئاتر انجام دهم.

* حمیده خیرآبادی: سفر می‌روم
حمیده خیرآبادی گفت: شش سال است که استراحت می‌کنم و کار بازیگری انجام نمی‌دهم. عید امسال هم قرار است سفر بروم.
وی گفت: مدت‌هاست کار را خودم کنار گذاشته‌ام و استراحت می‌کنم.

* یکتا ناصر: فعالیت خاصی ندارم
یکتا ناصر گفت: برنامه کاری‌ام در سال ۸۹ مشخص نیست، یعنی برای ما بازیگران باید مورد کاری پیش بیاید و از پیش تعیین شده نیست.
وی گفت: ایام نوروز امسال فعالیت خاصی ندارم و به سفر می‌روم.
ناصر گفت: سال گذشته برایم سال بدی نبود، زیرا چند فیلم بازی کردم که از لحاظ کاری خوب بود.
یکتا ناصر درباره این که دوست دارد اولین پیشنهاد فعالیت سال جدید را کدام کارگردان به او بدهد، گفت: راجع به این مسئله فکر نکرده‌ام که چه کسی پیشنهاد کاری بدهد اما دوست دارم که کاری که انجام می‌دهم، خوب باشد.

* میرطاهر مظلومی: شمال، تهران و کمدی!
میرطاهر مظلومی گفت: این‌روزها ‌مشغول بازی در فیلم «روز رستاخیز» به کارگردانی احمدرضا درویش هستم و مقداری از بازی‌ام در «پرندگان خارزار» به کارگردانی یوسف سیدمهدوی باقی مانده و همینطور تئاتری به کارگردانی وحید رهبانی و یک تله‌تئاتر به نام «آدم‌های ماشینی» به کارگردانی حسین مختاری که قرار است در سال آینده کار کنم.
وی گفت: یک زوج هنری را به همراه اکبرعبدی در دو فیلم «نظام از راست» و «نفر دهم» به کارگردانی محمدجواد کاسه ساز تشکیل داده‌ایم که فیلم دوم احتمالا تا دو روز دیگر تمام می‌شود. در این فیلم صدا و صورت‌مان شبیه به هم است و نقش دو برادر شبیه به هم را بازی می‌کنیم.
مظلومی گفت: در تعطیلات نوروز، چند روزی را درشمال کشور و تعدادی از روزها را درتهران سپری می‌کنم.
وی ادامه داد: هرسال تلخی و شیرینی خود را دارد. هر سال که می‌گذرد، احساس می‌کنم به تجربه آدم اضافه می‌شود و تجربه، با خود خلاقیت می‌آورد و آدم زندگی را تجربه می‌کند. در واقع تجربه زندگی روی هنرپیشگی تاثیرگذار است. البته برای من اینگونه است که هر چقدر جلو می‌روم، به چندوجهی‌هایی می‌رسم و می‌بینم که چقدر عمیق است و چقدر به اندیشه و تجربه احتیاج دارد و البته سال گذشته هم تجربه خوبی در دو عرصه رادیو و دوبله هم داشتم.
وی گفت: دوست دارم اولین پیشنهاد کاری‌ام را در سال جدید، از یک کارگردان کمد‌ی‌ساز دریافت کنم و کارم را با یک کمدی شروع کنم.

* یوسف مرادیان: برای پرکاری تصمیم دارم
یوسف مرادیان گفت: تصمیم من براین است که سال پرکاری را شروع کنم.
وی گفت: درمجموع سال۸۸، برای من سال خوبی بود. چند کار چون «کلانتر۳» و «سینه سرخ» از من پخش شد و پخش بقیه کارهایی که انجام دادم، به آینده موکول شد.
این بازیگر گفت: در تعطیلات نوروز قطعا به مسافرت خواهم رفت و دوست دارم کارم را در سال جدید، با بازی در یک فیلم خوب سینمایی شروع کنم.

* مهیمن: مشغول بازی در «وضعیت سفید» هستم
پوراندخت مهیمن گفت: این روزها سرکار ۴۰ قسمتی وضعیت سفید (حمید نعمت‌الله) هستم و تا بعد از عید هم، این کار ادامه دارد. هرچند روز که در این ایام مرخصی داشته باشم، درخانه و به دید و بازدید می‌گذرد.
وی گفت: هرسال که می‌گذرد، یک تجربه جدید را به دست می‌آوریم. امیدوارم امسال هم همانند گذشته، به تجربیاتم اضافه شود.

* سارا خوئینی‌ها: سال ۸۸ برای من سال خوبی بود
سارا خوئینی‌ها گفت: برنامه خاصی ندارم. این روزها سرکار «کلاه پهلوی» هستم و برای بازی در کار محمدحسین لطیفی هم صحبت‌هایی کرده‌ام اما در تعطیلات نوروز استراحت می‌کنم.
وی در ارزیابی سال ۸۸ گفت: سال ۸۸ برای من سال خوبی بود و حضور در کارهای خوبی را تجربه کردم.

* جمشید جهانزاده: در تعطیلات نوروز، به جنوب مسافرت می‌کنم
جمشید جهانزاده گفت: ‌تله‌فیلمی را با نام «خیزش» برای مرکز یاسوج کار می‌کنم و درگیر آن هستم و در تعطیلات نوروز، قطعا به جنوب مسافرت می‌کنم.
وی گفت: ازلحاظ کاری، سال ۸۸ سال خوبی برای من بود که در آن هم کار تئاتر کردم، هم سریال و هم تله‌فیلم.