بازی رایانه‌ای «شب‌های برره» هم آمد

مجموعه طنز و پرطرفدار «شب‌های برره» ساخته مهران مدیری به بازی رایانه‌ای با عنوان «سرزمین گمشده» تبدیل شد.
    
به گزارش مدیریت اطلاع رسانی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، طرح و ایده ساخت بازی رایانه‌ای «شب‌های برره» همزمان با پخش این مجموعه شکل گرفت و اتودهای اولیه نیز زده شد و همزمان با پخش قسمت‌های مختلف این سریال تحقیقات بازی فیزیکی شکل گرفتند.


بازی رایانه‌ای «شب‌های برره» هم آمد

 

 

 

 

 

 

 


بر این اساس، رایزنی‌های اولیه با مجریان سریال و همچنین بازیگران مجموعه «شب‌های برره» و همچنین گروه اجتماعی شبکه سوم سیما جهت اخذ امتیاز بازی صورت گرفت و توافق‌های اولیه صورت گرفت که به دلیل وقت گیر بودن، مرحله پیاده کردن بازی که قرار بود از همان اوایل پخش مجموعه آغاز شود همزمان شد با پایان بخش شب های برره که تولید بازی آن حدود شش ماه به طول انجامید و در نهایت تابستان سال ۸۵ آماده شد.

بنابراین‌ گزارش،عدم دسترسی به نرم افزار مناسب،به دنبال فقدان سیستم پخش و کمبود سرمایه پخش و تیزرهای تلویزیونی جهت اطلاع رسانی، گروه ویژه پرداز پارس سازندگان این بازی را مجبور کرد که این محصول را وارد بازار نکنند.

تشکیل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در سال ۸۶ و زمینه حضور بازی رایانه‌ای سرزمین گمشده از سوی این بنیاد در جشنواره رسانه‌های دیجیتال و دریافت جایزه این رویداد از جمله جایزه ویژه بازی رایانه‌ای بومی بستر حضور این بازی ایرانی را با حمایت بنیاد ملی بازی‌های رایانه ای در بازار فراهم ساخته است.