بازگشت قاتل زنان خیابانی در آمریکا

قاتل زنان خیابانی امریکا بار دیگر به صحنه بازگشت.

به گزارش سرویس حوادث آریا به نقل از شبکه “سی بی اس” ، قتل یک زن جوان در شهر “دیتونای” امریکا پلیس فلوریدا را در برابر احتمال بازگشت قاتل سریالی زنان خیابانی به این منطقه قرار داده است.


پس از کشف جسد سه زن خیابانی که در ماه های آخر سال ۲۰۰۵ و ماه های نخست سال ۲۰۰۶ با شلیک گلوله به سرشان به قتل رسیده بودند به نظر می رسید قاتل رهگذر اقدامات جنایتکارانه خود را متوقف و این محل را ترک کرده است وقوع قتلی جدید که شباهت زیادی به جنایات پیشین دارد پلیس را با احتمال بازگشت قاتل سریالی به این شهر مواجه کرده است.


 


یک هفته پیش عابران جسد زن ۳۰ ساله ای به نام “استیسی گیج” را در جاده یی در نزدیکی کلیسای “آباندوند” کشف کردند و پلیس را در جریان قتل این زن جوان قرار دادند.


 


زمانی که ماموران برای بررسی به صحنه وارد شدند دریافتند شیوه قتل این زن که پیش از مرگ مورد تعرض قرار گرفته بود با سه قتل دیگر تشابه زیادی دارد.


 


در حالی که پیش از گزارش این جنایت پلیس با این گمان که قاتل سریالی دیتونا خود را بازنشسته کرده است با حساسیت کمتری این پرونده ها را دنبال می کرد، وقوع این جنایت سبب شد که این پرونده ها بار دیگر به میز کارآگاهان بازگردد تا شباهت های عینی این جنایات و ارتباط احتمالی قتل استیسی با موارد پیشین به طور علمی بررسی شود. بازجویی پلیس از دختر و پسر استیسی که انتظار بازگشت مادرشان را می کشیدند نشان از آن داشت که وی سه هفته پیش از کشف جسد سوار بر ماشین استیشن خود برای خریدن یک کیسه یخ از خانه خارج شده ولی دیگر به خانه بازنگشته بود.


 


رئیس پلیس دیتونا پس از اعلام این که شواهد از تشابه این جنایات با هم حکایت دارد، گفت: دعا می کنم آنچه از آن به بازگشت قاتل سریالی دیتونا یاد می شود تنها یک احتمال باشد. اما تشابه این جنایات حیرت آور است. وی در توضیح این موارد مشابه گفت: به نظر می رسد جنایتکاری که ما مدت هاست به دنبالش هستیم با شناخت قبلی طعمه های خود را شکار می کند. بررسی های ما نشان می دهد قربانیان این فرد همگی دارای گذشته نابسامانی هستند. از سوی دیگر حتی در مکان هایی که اجساد رها شده اند نشانه هایی وجود دارد که ارتباط آنها را با هم فاش می کند. تمام این موارد در کنار شیوه قتل و محل اصابت گلوله در سر و تعرض پیش از جنایت ما را مطمئن می کند که این چهار قتل توسط یک نفر صورت گرفته است.


 


در کنار تحقیقات پیرامون قاتل سریالی ماموران در تلاش هستند با بررسی احتمالات دیگری که امکان ارتباط این جنایت با اطرافیان استیسی را نشان می دهد تمام سرنخ های موجود در این جنایت را مد نظر قرار دهند.


 


در جدیدترین تحقیقات رابطه این زن جوان با گروهی از افراد بزهکار و فروشندگان مواد مخدر ماموران را بر آن داشته تا تحقیقات فشرده یی را در خصوص دست داشتن این افراد در این جنایت آغاز کنند.


 


جنایات پیشین


نخستین جنایت این قاتل ناشناس مربوط به ماه دسامبر سال ۲۰۰۵ است که “اوانا پتون” زن خیابانی که به تنهایی زندگی می کرد با شلیک گلوله در سرش به قتل رسید. از آنجا که هیچ یک از اعضای خانواده این زن ۲۸ساله پیگیر پرونده قتل وی نبودند پلیس با حساسیت کمی بررسی این جنایت را دنبال می کرد تا اینکه با گزارش جنایتی مشابه در ژانویه سال ۲۰۰۶ که طی آن “لیکوتا گانتر” به قتل رسیده بود تحقیقات ویژه ماموران برای کشف معمای این دو قتل آغاز شد.


 


این تحقیقات بی هیچ نتیجه یی ادامه داشت تا اینکه گزارش سومین جنایت روی میز کارآگاهان پلیس قرار گرفت. اما با توقف جنایات از آن زمان ماموران با این گمان که با توجه به توریستی بودن منطقه این مرد جنایتکار نیز برای مدت کوتاهی در این شهر توقف داشته و این محل را ترک کرده است تحقیقات را راکد گذاشتند.


 


در جدیدترین مرحله تحقیقات، پلیس روز گذشته خودرو استیشن استیسی را در نزدیکی مجتمعی مسکونی در شهر دیتونا کشف کرد. ماموران با یافتن این خودرو امیدوارند بتوانند سرنخ های جدیدی در خصوص این قاتل سریالی بیابند.